Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior v Dacii zakličkoval na čtyřproudovce a zavinil srážku tří aut, pět zraněných

72letý řidič Dacie z ničeho nic přejel do levého pruhu a naboural vedle jedoucí Octavii. Poté byl vůz odhozen zpět do pravého pruhu a narazil do Škody Scala. Ta vyletěla ze silnice a skončila v plotu rodinného domu. Úplně stejně skončila i Dacia, zabořená v plotu v protisměru. Výsledkem bylo 5 zraněných. Přesnou příčinu nehody zjišťují policisté. Viník tvrdil, že za to může technická závada.

Těžko uvěřitelná velmi vážná dopravní nehoda se odehrála v úterý v 18:30 na silnici I/11 v Nových Sedlicích na Opavsku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na základě předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič (ročník 1950) vozidla Dacia jel v pravém jízdním pruhu čtyřproudové vozovky, před kterým jelo vozidlo Škoda Scala. Řidič vozidla Dacia přejel do levého jízdního pruhu, ve kterém jelo osobní vozidlo Škoda Octavia, ve kterém cestovaly čtyři osoby."

Následoval boční náraz do Octavie a Dacia byla vzápětí odmrštěna zpátky do pravého pruhu, kde nabourala vedle jedoucí Scalu se třemi lidmi. Ta vyletěla ze silnice, přeletěla přes chodník a skončila zabořená v plotu rodinného domu. Úplně stejně skončila i Dacia, ta ale přeletěla do plotu v protisměru.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Vozidlo Dacia následkem kolize bylo odmrštěno mimo pozemní komunikaci směrem do protisměru, kdy došlo k nabourání do oplocení u rodinného domu."

K nehodě se okamžitě sjeli hasiči, policisté a záchranáři. Vyslány byly tři týmy rychlé zdravotnické pomoci, a to ze základen v Opavě, Dolním Benešově a Ostravě, stejně jako vrtulník LZS.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události hasiči ihned uzavřeli obousměrně komunikaci a zajistili vozidla proti požáru. Současně hasiči ve spolupráci se záchranáři poskytovali zraněným předlékařskou pomoc a také připravili místo pro přistání vrtulníku záchranné služby. Po prvotním ošetření všech zraněných osob pomohli hasiči transportovat zraněné jak do přistavených sanitních vozů, tak i vrtulníku."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Posádky záchranné služby ošetřovaly celkem pět účastníků nehody, mužů ve věku pětapadesáti až dvaaosmdesáti let. Všichni byli při vědomí a se záchranáři komunikovali. Nejvážnější byl stav muže s poraněními hlavy a páteře, který byl uložen do podtlakové matrace, zajištěn krčním límcem a letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Další čtyři účastníci byli ošetřeni s lehčími nebo středně těžkými zraněními hlavy, či hrudníku a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraveni na chirurgickou a traumatologickou ambulanci opavské Slezské nemocnice."

Posádka Škody Octavie naštěstí neutrpěla zranění, pouze šok. Viník nehody vyvázl také bez zranění a všichni řidiči měli negativní test na alkohol. Co přesně bylo příčinou dopravní nehody, zatím není zcela jasné. Dopravní policisté pracují i s verzí, že Dacia mohla mít technickou závadu. Pomoci mohou také svědci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dopravní policisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody, ale také pracují s možnou verzí, že u osobního vozidla Dacia mohlo dojít k technické závadě, jak na místě sám uvedl řidič. Zjišťují také průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Silnice v tomto případě, byla po dobu zásahu složek Integrovaného záchranného systému, taktéž zcela uzavřená. Po ukončení šetření Policií ČR hasiči provedli, stejně jako u první dopravní nehody, úklid a zprovoznění komunikace a následně se vrátili na své základny. Během dvou hodin tak hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali u dvou vážných dopravní nehod, kde došlo ke zranění celkem 7 osob, z toho u některých se jednalo o velmi vážná zranění."

Během doby, kdy hasiči zasahovali u zmíněných dopravních nehod, se v Moravskoslezském kraji stalo dalších 14 událostí, které si vyžádaly zásah dalších jednotek hasičů.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail