Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Mošnově zahájil provoz nový unikátní multimodální terminál

V průmyslové zóně Mošnov začal fungovat nový unikátní terminál kombinované dopravy. Umožní přesunout část nákladní dopravy ze silnice na železnici. Jeho stavba začala v září loňského roku.

6 sedm set metrových kolejí, skladovací plocha 55.000 metrů čtverečních a 30.000 metrů čtverečních další rozvojové plochy, kolejové nakladače a kapacita až osm ucelených vlaků za den. Takové jsou parametry nového multimodálního překladiště.

Michaela Svrčková, MEDLOG Czech republic s.r.o.: “Když to zjednoduším, tak sem přijíždí vlaky ze severních adriatických přístavů plné zboží. To se tady vyloží, rozveze se finálním klientům. Opačným směrem se zase naloží kontejnery a odvezou se.”

Projektu nahrává i výjimečná poloha mošnovského letiště.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: “Skutečně výjimečné je to, že se tady křižují tři módy dopravy, to znamená silniční, železniční a letecká. Budeme skutečně moci ovlivnit i pozitivně to, že se sníží znečištění, díky tomu, že budeme moci využívat vlakové dopravy a nebudeme muset všechno překládat na naše automobily.”
Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Symbolicky se pro Ostravu a pro celý region svým způsobem otevírá celý svět.”
Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje: “Když si vezmete, že se tady vejde 1600 kontejnerů, tak je to celkem velké množství. Tady vidíte i návěsy, takže to nejsou jen kontejnery. Každý návěs, který tady přijede po železnici, nemusel přijet kamionem po silnici.”

Během slavnostního otevření uzavřeli kraj, Ostrava a zástupci developera OAMP Holding navazující memorandum. Do zóny by měl brzy přijít další strategický investor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy