Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SŠTaS Karviná přiblížila školákům tradiční řemesla

Střední škola techniky a služeb v Karviné uspořádala pro děti ze základních škol akci nazvanou Brána řemeslům otevřená. Kromě praktických ukázek si školáci mohli prohlédnout i nové pomůcky a zmodernizované dílny.

Žáci základních škol mají díky tradiční akci Střední školy techniky a služeb nazvané Brána řemesel otevřená možnost poznat jednotlivá řemesla prostřednictvím praktických ukázek. Ty si připravují pedagogové společně se žáky školy.

Yvetta Kałužová, ředitelka školy: “Já bych zmínila učební obor Instalatér, kdy máme krásně vybavenou novou učebnu, kterou nám zasponzorovala firma z Břeclavi."

Instalatéři jsou v dnešní době velmi žádaní a je jich málo.

Petr Albrecht, učitel odborného výcviku oboru Instalatér : “Ti instalatéři, kteří jsou na trhu, tak nejsou schopni pokrýt poptávku.” 
Ondřej Altmann, žák SŠTaS Karviná, obor Instalatér: “Za řemeslo jsou dobré peníze, většina lidí se bojí dělat manuální práce."

V oboru Automechanik, o který je také na škole velký zájem musí škola pružně reagovat na vývoj v automobilovém průmyslu a vybavovat zázemí ve škole potřebnými pomůckami. Týkají se například diagnostiky.

Yvetta Kałužová, ředitelka školy: “V rámci projektu OKAP jsme vybavili učebnu autodílny diagnostickými panely v hodnotě 4 milionů korun."

S touto školou, ale i s nabídkou ostatních škol v regionu, budou mít žáci devátých tříd i jejich rodiče možnost seznámit se při tradiční akci Volba povolání, která se uskuteční v Obecním domě Družba 9.listopadu od 10 do 17 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy