Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Třinci vyjednávali tak dlouho, až nedodrželi termín pro svolání zastupitelstva

Přestože zákon stanoví termín, do kterého musí být po komunálních volbách svoláno první zasedání zastupitelstva, ne všude se ho podaří dodržet. Lhůtu propásli například v Třinci.

V obcích a městech, kde nebyly výsledky komunálních voleb projednávány na základě podnětů u soudu, už by měli mít po první zasedání zastupitelstev. Na těch zastupitelé skládají slib a volí vedení radnice. Například v Třinci ale stanovený termín nedodrželi a sejdou se až 4. listopadu. Na základě podnětu občana na situaci reagovalo i ministerstvo vnitra.

Petr Brozda, občan: “V pondělí 24. října uplynul termín, tak jsem se začal zajímat, proč se v Třinci nesešlo zastupitelstvo. Myslel jsem si, že byla podána nějaká volební stížnost. Díval jsem se na stránky Krajského soudu v Ostravě a zjistil jsem, že žádná volební stížnost podána nebyla a že není důvod, proč by se zastupitelstvo nemělo sejít v termínu do 24. října.”

Ministerstvo dalo Petru Brozdovi zapravdu a primátorka Věra Palkovská přiznala, že termín porušili kvůli povolebnímu vyjednávání.

Věra Palkovská (osobnosti pro Třinec), primátorka Třince: “Ustavující zastupitelstvo v našem městě Třinci je svoláno na 4. listopadu. Hned po proběhnuvších volbách jsme za dva dny už měli připravenou koaliční dohodu a podepsánou se subjekty KDU-ČSL a Spolu pro Třinec, ale chtěli jsme vyprecizovat i programové prohlášení, které v této chvíli už máme hotovo. A hlavně chceme i na ustavujícím zastupitelstvu schválit předsedy výboru, které jsme nabídli právě politickým subjektům v opozici.”

Větší problémy než v Třinci mají v Hrčavě na Jablunkovsku, kde soud nařídil opakování komunálních voleb. Volit přitom už nesmí účelově přihlášení lidé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy