Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli opravě česko-polského hraničního mostu čekají řidiči až hodinu v koloně

S delším čekáním v koloně musejí počítat řidiči, kteří chtějí opustit Českou republiku do Polska přechodem v Chotěbuzi. Kvůli opravě hraničního mostu se tam v kyvadlově řízeném provozu může zdržení natáhnout až k jedné hodině.

Na dlouhé čekání v kolonách si motoristé stěžují už několik dnů a nějakou dobu to ještě budou muset vydržet. Hraniční most v Chotěbuzi totiž prochází opravou vozovky. Na základě česko-polské dohody provádí opravu polská strana. Provoz na frekventované hranici je řízen semafory, které pouštějí jednotlivé směry v téměř 5minutových intervalech. Před hranicí se proto vytváří dlouhá kolona.

Anketa: “Tož, co naděláme. Stojíme tady asi půl hodiny, možná 40 minut. Nějak jsme to objeli a už jsme u semaforu, tak snad už budeme brzy tam, kde potřebujeme být.
Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: “Z důvodu stavební opravy mostu v Chotěbuzi je doprava při výjezdu z České do Polské republiky řízena kyvadlově světelnou signalizací. Kromě časového zdržení v důsledku tvořící se kolony policisté v tuto chvíli nezaznamenali jiné komplikace.”

Na kolonu sice motoristy upozorňují navigace, přesto do ní vjíždějí, protože objízdná trasa by je vedla komplikovaně přes český a polský Těšín.

Anketa: “Navigace nám ukazovala zdržení, ale nečekali jsme, že tady bude semafor a takový problém.”

Vzhledem k poměrně úzké silnici se motoristům nedaří v koloně vytvořit záchranářskou uličku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy