Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči likvidovali požár lesa v Nových Heřminovech, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu

Druhý stupeň poplachu vyhlásili v sobotu 29. října 2022 odpoledne hasiči v Nových Heřminovech na Bruntálsku. V tamním lese likvidovali rozsáhlý požár. Na místě bylo několik ohnisek.

Na místo se po vyhlášení poplachu po patnácté hodině sjeli profesionální hasiči ze stanic v Bruntále a Krnově. Pomáhaly i dobrovolné jednotky z obcí Široká Niva, Světlá Hora, Bruntál, Vrbno pod Pradědem a Horní Benešov.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Hasiči při průzkumu našli několik ohnisek na velké ploše. Během půl hodiny zlikvidovali plamenné hoření a požár lokalizovali. Poté velitel zřídil dva bojové úseky, na kterých hasiči začali pracovat na celkové likvidaci události. Na prvním z úseků dodával vodu na požářiště kyvadlově lesní speciál - cisternová automobilová stříkačka Renault Camiva, na druhém hasiči zasahovali pomocí několik stovek metrů dlouhého hadicového vedení.”

V terénu byla i šestikolka, kterou disponují dobrovolní hasiči z Vrbna pod Pradědem, ta podle mluvčího Jakuba Kozáka pomáhala především s transportem hadic.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Zásah byl ukončen pět minut před půl sedmou večer, plameny zlikvidovaly porost na ploše přibližně jednoho hektaru. Příčina vzniku i výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy