Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili muže, který se nadýchal kouře při požáru bytu v Orlové-Lutyni

  • Orlová,

O velkém štěstí může hovořit muž, kterého v sobotu 29. října zachránili hasiči v Orlové-Lutyni. Při požáru bytu se nadýchal kouře, hasiči ho nalezli uvnitř a následně předali zdravotníkům.

Hasiči k zásahu vyjeli necelých pět minut po půl druhé odpoledne. Operátor na místo vyslal čtyři jednotky, profesionální i dobrovolné.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Hasiči po provedeném průzkumu násilně vstoupili do zasaženého bytu, za dveřmi nalezli sedícího muže a ihned ho vytáhli ven. Byt byl velmi silně zakouřen, požár se však nerozšířil mimo kuchyni - jednalo se o spálené potraviny v hrnci. Nadýchaný muž byl předán do péče přivolaných zdravotníků. Hasiči byt odvětrali - zásah si nevyžádal evakuaci, ukončen byl krátce po čtrnácté hodině.”

Požáru mohl zabránit detektor kouře, který podle hasičů pomohl například v pátek v podvečer, u jiného případu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “V jednom z opavských domovů seniorů došlo vlivem neopatrné manipulace s otevřeným ohněm k menšímu požáru v bytě. Ošetřovatelky právě díky signalizaci detektoru z bytu včas - ještě před našim příjezdem - zachránily jeho imobilní obyvatelku a drobný požár zlikvidovaly vodou z kbelíku. Detektor za několik stokorun neuhasí požár, ale dokáže včas varovat obyvatele prostor, ve kterém je nainstalován a přimět je k bezpečnému úniku a přivolání jednotek požární ochrany.”
Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

IPO PRIMO s. r. o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 106 do 111 Kč/hod.

Detail