Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příslušníci karvinské věznice podpořili dárcovství krve, přijďte i vy

V České republice aktuálně chybí až 200 tisíc dárců krve. Tento nedostatek má vliv i na množství zásob jednotlivých nemocnic, které často a opakovaně vyzývají veřejnost ku pomoci. Podpořit hromadně dárcovství krve přišli na transfuzní stanici v Karviné příslušníci a občanští zaměstnanci karvinské Věznice.

Vězeňská služba ČR se rozhodla podpořit dárcovství krve. Příslušníci ze dvou pražských věznic, z věznic Vinařice, Jiřice, Oráčov a dalších podpořili dobrou věc. Hromadného darování krve se zúčastnili i příslušníci a občanští zaměstnanci karvinské věznice a to už potřetí.

Petr Pitvor, ředitel Věznice Karviná: "Jelikož tento projekt je už potřetí, tak už příslušníci i občanští zaměstnanci se přihlásili sami, sami zorganizovali, sami se přihlásili na vedení,že by měli zájem darovat krev, tudíž jsme oslovili karvinskou nemocnici, která byla nakloněna této spolupráci a my jsme rádi, že jsme to mohli uskutečnit.” 

Momentálně nemocnice potřebuje každého dárce, který může a chce krev darovat, protože zásoby jsou nulové.

Věra Murínová, mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj: Stav je velmi kritický. Pro představu slova, která proměním v čísla, my jsme za září odebrali zhruba 139 litrů krve a úplně stejné číslo, tedy 139 litrů jsme vydali, naše zásoby jsou úplně nulové. Proto velmi apelujeme na dárce ať už z řad individuálních dárců nebo zaměstnavatelů, aby opravdu přišli.” 

Aktuálně v České republice chybí až 200 tisíc dárců krve.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy