Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžařská sezona v Beskydech začíná, podražily skipasy i pobyty

Lyžování na sjezdovkách v Beskydech by mohlo začít zhruba v polovině prosince. Čeká se na déletrvající mrazy pro spuštění zasněžování. Lyžaři musí počítat s vyšší cenou za skipasy a například školy řeší, zda bude zájem o dražší lyžařské kurzy.

Provozovatelé sjezdovek v Beskydech věří, že jim počasí už brzy umožní spustit sněžná děla na plný výkon. Sjezdovky pak jsou schopni upravit za tři až čtyři dny.

Martin Kacíř, marketingový manažer SKI Bílá: “Na sezonu jsme stoprocentně připravení. Veškeré zasněžovací techniky jsou připravené a dokonce i vyzkoušené, protože se nám podařilo už zasněžovat asi dva a půl dne. Investovali jsme do areálu nemálo prostředků, nicméně to jsou takové věci, které nejdou moc vidět. Jsou to věci v zemi, jako nové rozvody potrubí pro zasněžování, nová sněžná děla. Jsou to nákladné věci, které potřebujeme, aby to zasněžování bylo rychlé a efektivní. ”

Právě v Bílé pravidelně pořádá lyžařský výcvik ZŠ Na Nábřeží v Havířově. primárně je určen pro žáky 7. ročníků, ale volnou kapacitu mohou doplnit i žáci jiných ročníků.

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ Na Nábřeží v Havířově: “V prosinci se budou ještě konat třídní schůzky, kde se budou probírat podrobnosti s rodiči a věřím, že zájem bude dostatečný a budeme realizovat tento lyžařský výcvik.”

Velkou otázkou nadcházející lyžařské sezony jsou ceny skipasů. A lyžaři musí počítat s tím, že oproti předchozí zimě budou dražší nejen skipasy, ale také další služby a ubytování.

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ Na Nábřeží v Havířově: “Cenu samozřejmě známe a možná to pro rodiče bude překvapení, protože bude o polovinu vyšší, než bývala.”
Martin Kacíř, marketingový manažer SKI Bílá: “Od nového roku už spadáme do systému malého podniku, což znamená, že ty energie budeme mít skoro třikrát dražší, než byly do konce roku. Promítli jsme to i do ceny skipasů, ale nikoliv třikrát, jak by se mohlo zdát a jak by to bylo ekonomicky správné. Pro letošní sezonu máme novinku, kdy jsme se spojili s dalšími areály v Beskydech a je možno využít skipas se zvýhodněnou cenou. Podmínkou je ubytování."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy