Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zanedbaný prostor před OC Kotva v Zábřehu je minulostí. Prošel celkovou revitalizací

Prostor před OC Kotva v Ostravě-Zábřehu prošel celkovou rekonstrukcí. Je tak mnohem bezpečnější, útulnější a modernější. V budoucnu projde revitalizací také prostor před kostelem Svatého Ducha.

Popraskané asfaltové chodníky, neutěšený stav schodišť a celkově zastaralý vzhled prostoru před Kotvou je minulostí. Jeho revitalizace, která začala letos na jaře a vyžádala si 28 milionů korun je hotová a dělá radost lidem.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Líbí se mi to tady, rozhodně je to takové provzdušněné, hezké. Oceňuju tamhle, že se nemusí chodit po těch schodech, s hůlkou sejdu dolů.”
Moc k lepšímu to tady je, vypadá to úplně jinak. Chodníky jsou spravené. Je to pěkné.”
“Ještě čekáme, jestli tady nějaké květiny budou na jaro, ale jinak je to perfektní.”
Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V rámci revitalizace byly rekonstruovány pochozí plochy a byla postavena nová cyklostezka, opraveno venkovní schodiště, byl nainstalován nový mobiliář. Jsou tady nové lavičky, koše, stojany na kola a také nový vodní prvek v podobě fontány.”

Asfaltová cyklostezka vede mezi vozovkou a chodníkem podél ulice Výškovická a je od nich oddělena zelení. Vše navazuje na cyklostezku na křižovatce ulic Volgogradská a Výškovická.

Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Novinkou je nabíjecí stanice pro 5 elektrokol a k větší bezpečnosti občanů přispívá kamerový systém.”

Přemístěno bylo také umělecké dílo Kotva, a to blíže ke kostelu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy