Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Exploze skladu výbušnin v Krmelíně byla námětem cvičení hasičů

Ověření havarijního plánu po explozi skladu průmyslových výbušnin, jeho statické zabezpečení a odvrácení nebezpečí exploze dalších skladů v důsledku požáru lesa - to bylo téma taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) v pondělí dopoledne.

Výbuch jednoho ze skladů firmy Explosia v Krmelíně byl podle námětu cvičení způsoben požárem lesa. Ten se rozšířil až k samotnému objektu. Jeden ze zaměstnanců strážní služby byl pohřešován, výbuch zároveň narušil statiku skladu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zasahující složky IZS v první fázi řešily lokalizaci a likvidaci požáru a samozřejmě nalezení a záchranu pohřešované osoby. Ve druhé fázi pak hasiči provedli statické zajištění objektu výdřevou."

Úkolem policistů a strážníků Městské policie Ostrava bylo v rámci cvičení obsadit body určené k uzavření okolí dle havarijní karty Explozia, regulovat dopravu a pohyb osob a informovat obyvatelstvo dle pokynů velitele zásahu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Cílem bylo procvičit součinnost složek IZS, úřadů i stav havarijní připravenosti provozovatele skladů - tedy včetně vyrozumění dotčených orgánů, aktivace složek IZS i jejich koordinaci a taktiku při společném zásahu. Součástí bylo rovněž varování a informování obyvatelstva v přilehlé oblasti."

Do cvičení se zapojilo pět jednotek hasičů, příslušníci Policie České republiky a strážníci Městské policie Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy