Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Družby prošlo celkovou revitalizací a stalo se jedním z nejhezčích míst Poruby

Náměstí Družby se proměnilo v nový reprezentativní prostor Poruby. Vznikl celkovou revitalizací prostoru před nákupním centrem Bohemia a protějšího parku, která začala před dvěma lety.

Popraskané chodníky, vydrolené asfaltové plochy a prošlapaný trávník, který už dlouhou dobu neplnil svou funkci. Tak ještě loni vypadal prostor před obchodním centrem Bohemia. Dnes díky celkové revitalizaci patří spolu s protějším parkem k nejhezčím místům v Porubě.

Lucie Baránková Vilamová ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Náměstí Družby je typickým příkladem, jak by se postupně po etapách měla opravovat veřejná prostranství. První etapa byla revitalizace parku.”

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Celková koncepce vychází ze zpracované architektonické studie z roku 2017/2018, která celý ten prostor pojímá jako kontrast právě zeleného protějšího parku a kamenného náměstí.”

Výrazným prvkem náměstí jsou městské hodiny, které ladí s vrchním pobytovým platem. Jsou totiž vyrobeny ze stejného materiálu.

Zcela novým prvkem, který v Porubě dosud nenajdete je vodotrysk s šesti výtrysky umístěnými liniově za sebou.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Je to moc krásné. Vypadá to hezky.”

“To tady bylo takové rozkopané a ty trávníky pošlapané, tak teď to vypadá výborně.”

Radnice také počítá s tím, že tady bude organizovat trhy a celý prostor je vhodný i pro komunitní a společenské akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy