Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policista zachránil čtyřletou dívku, která spadla do řeky Ostravice, teď obdržel vyznamenání

Ostravský policista zachránil čtyřletou dívenku, která na procházce se svou matkou zavrávorala a spadla do řeky Ostravice v centru města. Muž se v tu dobu právě vracel z procházky se svou dcerou, když uviděl pád dívky do vody. Neváhal a skočil jí na pomoc. Případ se odehrál na konci října letošního roku, policista nyní dostal vyznamenání.

Podpraporčík Vojtěch Kausta byl ve správnou dobu na správném místě. 25. října 2022 odpoledne se vracel z procházky se svou dcerou. Nedaleko od nich šla žena se čtyřletou dívkou, obě shodou okolností zná z okolí bydliště.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Holčička v nestřeženou chvilku zavrávorala a spadla do koryta řeky, ve které se celá opakovaně ponořila. Samotný šok zažila jak dívenka, tak její maminka, která viděla svou topící se dcerku. Naštěstí byl na správném místě policista, který ani vteřinu nezaváhal a pro dívenku skočil. Pro něho to sice nebyla velká hloubka, ale pro čtyřletou dívenku to mohlo znamenat možné utonutí. Jakmile ji z vody vytáhl na břeh, sundal své oblečení a okamžitě ji zabalil do suchého, aby ještě více neprochladla. Maminka následně s Martičkou utíkala rychle domů a v tom spěchu zapomněla na odrážedlo, na kterém dcera jela. Policista si toho všiml a zapomenuté odrážedlo dodatečně paní předal.”

Odvážný policista, který slouží na obvodním oddělení Ostrava-Zábřeh, dostal medaili ředitele Městského ředitelství policie Ostrava za významný skutek, při kterém byla projevena odvaha a statečnost.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Patřičné ocenění převzal z rukou ředitele plk. Ing. Antonína Řezníčka, jeho zástupce plk. Mgr. Viléma Šponera a vedoucího obvodního oddělení npor. Ing. Bc. Tomáše Charváta.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy