Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sezona zimních úrazů na horách je tady. Mladík na Pustevnách si krvavě poranil koleno

Horská služba v celé zemi v souvislosti se začátkem zimní sezony řeší první úrazy na sněhu. Výjimkou nejsou ani Beskydy, kde se v sobotu 10. prosince 2022 zranil mladík poté, co uklouzl na sjezdovce. Krvavě si poranil koleno.

Mladý muž se klouzal na sjezdovce na Pustevnách a krvavě se zranil na koleni. Okolo 14. hodiny, kdy se mu úraz stal, se nedaleko něj nacházeli horští záchranáři doslova ve vysoké koncentraci.

Dušan Zajíc, horský záchranář: „My jsme v tu dobu zrovna absolvovali doškolení členské základny Beskydy. Záchranáři Horské služby na místě provedli základní ošetření a následně provedli spusť zraněného kluzkým strmým terénem. Pak ho transportovali terénním vozidlem k posádce Zdravotnické záchranné služby. Ta provedla další nezbytné ošetření a odvezla mladíka do nemocnice v Novém Jičíně.“

Záchranáři podle svého mluvčího poté pokračovali ve svém školení. Zároveň oslavili 70. výročí založení Horské služby Beskydy. Pro návštěvníky hor připojují aktuální, ale zároveň základní doporučení.

Marek Fryš, mluvčí Horské služby: „Pokud lidé vyrážejí na hory, je potřeba si uvědomit, že na hřebenech leží nový sníh, cesty mohou být bez dostatečného vybavení a časové rezervy špatně průchozí a mráz bude klesat v nejbližších dnech až k minus deseti stupňům. Na místě je tedy opatrnost. Také při prvních dnech na sjezdovkách je potřeba rozhodně dbát vyšší obezřetnosti.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy