Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polský řidič po natankování v Karviné ujel bez placení. Neujel ale strážníkům

  • Karviná,

Polský řidič se rozhodl natankovat v Karviné benzín a nezaplatit. Zpátky do Polska ale nedojel, jeho nekalý úmysl zachytili karvinští strážníci a po krátké honičce řidiče zastavili. Nejenže řidič ujel bez placení, neměl dokonce ani řidičské oprávnění.

Polský řidič se svou spolujezdkyní měl v Karviné promyšlený plán. Natankovat a bez zaplacení co nejrychleji ujet. Auto dokonce ke stojanu postavil obráceně, aby mohl co nejrychleji zmizet. V tu chvíli ale kolem projížděla hlídka městské policie.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Po chvíli vozidlo vyjelo, vyběhl za ním personál, takže se správně domnívali, že se jednalo o újezd bez zaplacení, vozidlo mířilo na ulici Polská.”

V momentě, kdy hlídka zapnula výstražné a zvukové zařízení s nápisem STOP, zvýšil řidič viditelně rychlost a pokoušel se hlídce ujet. Bez úspěchu.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: "Jednalo se o cizí státní příslušníky, kdy řidič nespolupracoval, museli být použity donucovací prostředky, kontrola, zda u sebe nemají zbraň a protože se jednalo o cizí státní příslušníky, byla na místo přivolána policie.” 
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "V pondělí 5. prosince předali strážníci MP policistům obvodního oddělení dva cizince, kteří měli odjet od čerpací stanice bez zaplacení. Oba nepředložili žádné doklady, policisté proto kontaktovali své kolegy ze společného pracoviště Chotěbuz. Ti pak cestou spolupráce ověřili nejen totožnost obou, ale také zjistili, že řidič není držitelem oprávnění k řízení motorového vozidla."


Přestupky, kterých se dopustili, byly k dalšímu projednání postoupeny správnímu orgánu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy