Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sněhová nadílka v Moravskoslezském kraji, hasiči měli opět napilno

Desítky výjezdů kvůli vydatné sněhové nadílce mají jen za pondělí hasiči napříč celým Moravskoslezským krajem. Od pondělního rána do 20 hodin vyjeli k více než osmdesáti událostem, dalších zhruba šedesát zásahů na ně čekalo bez přímého vlivu počasí.

Podle mluvčího HZS MSK Lukáše Poppa hasiči museli vyjet především k dopravním nehodám nebo na pomoc řidičům a jejich vozidlům, která skončila mimo silnice.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Počet nehod se vyšplhal na číslo 54, z toho ve 20 případech tahali hasiči vozidla z příkopů a sněhových závějí. Další činnost, kterou hasičům sníh připravil, byly vyvrácené a polámané stromy a větve. K tomuto typu události vyjížděli hasiči celkem ve 28 případech. Těžká vyprošťovací technika hasičů zasahovala u více než 10 událostí.”
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Mezi vážnější nehodu, která se stala vlivem silného sněžení, se řadí dnešní nehoda dvou kamionů a jednoho osobního vozidla na silnici I/11 v Hrádku, kde u nehody došlo ke zranění jedné osoby a silnice vedoucí na Slovensko byla osm hodin kompletně uzavřena v obou směrech.”

V úterý k 6. hodině ranní se nám navýšil počet výjezdů o 17 událostí.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “V 9 případech se jednalo o dopravní nehody, z toho v 7 případech jsme pouze vyprošťovali vozidla ze sněhové pasti. Dalších 8 nočních výjezdu nám připravil sníh spolu s popadanými stromy a polámanými větvemi."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy