Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči likvidovali požár ve sklepě domu v Rýmařově, zachránili šest lidí

V noci na neděli 11. prosince 2022 zasahovali hasiči u požáru sklepa třípodlažního bytového domu v Rýmařově. Z domovů evakuovali šest lidí, zbytek obyvatel opustil své byty sám.

Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů necelou hodinu před půlnocí.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z Rýmařova a Bruntálu a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Rýmařova, Horního Města, Břidličné a Dolní Moravice.”

Podle mluvčího hasičů Jakuba Kozáka ještě před příjezdem jednotek opustilo dům pět osob. Dalším pěti lidem pak hasiči pomohli s evakuací ve vyváděcích maskách. Jeden člověk byl z bytu zachráněn po žebříku.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: “Pro evakuované byl přistaven malý autobus z bruntálské stanice HZS MSK, pět osob bylo předáno ke kontrole a ošetření zdravotnické záchranné službě. Požár sklepní kóje zasahující hasiči dostali pod kontrolu za necelých 20 minut od příjezdu na místo události, zlikvidován byl krátce po třetí hodině ráno. Výše škody i přesná příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření. Do bytů se evakuovaní lidé mohli vrátit před půl pátou ranní.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy