Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zapadlé autobusy, kamiony, osobní auta a desítky nehod. Sněhová kalamita zasypala Moravskoslezský kraj

Celý MS kraj |

Desítky dopravních nehod museli od pátečního rána řešit Moravskoslezští policisté. Hasiči vyjížděli k ještě většímu počtu událostí, kdy vyprošťovali zapadlé kamiony, autobusy i osobní vozy. Sypače nestíhaly uklízet z cest přívaly sněhu. Naštěstí do odpoledne nebyly evidovány vážná zranění.

Hasiči v Radvanicích vyprošťovali sypač; zdroj videa: HZS MSK

Celý Moravskoslezský kraj kompletně zasypal sníh. Na Frýdecko-Místecku napadlo nejvíce sněhu za posledních 25 let. Od rána se komplikovala doprava na silnicích i na kolejích.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Od dnešní půlnoci do 14:00 evidujeme na území Moravskoslezského kraje 140 událostí spojených s počasím. V zásadě se jedná o především dva typy zásahů - uvízlé autobusy či kamiony a likvidace poškozených či padlých stromů."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Od ranních hodin jsme zaevidovali téměř 80 dopravních nehod. Během dopoledne bylo několik silnic uzavřených. Hraniční přechod Svrčinovec, dále silnice I/57 v obci Vrchy na Novojičínsku na 2,5 hodiny, z důvodů vyprošťování kamionu po nehodě."

Řidič končili ve svodidlech, v příkopech a bourali i mezi sebou. Naštěstí policie ani hasiči neevidují žádná vážná zranění ani škody. Situace na silnicích je již v normálu, silnice jsou velkou opatrností sjízdné. V Ostravě se ráno na několik desítek minut zastavily mezi Svinovem a Vodárnou tramvaje. A do problémů se dostaly i trolejbusy.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Ostravské komunikace řeší situaci na silnicích, které mají na starosti, od nočního začátku setrvalého sněžení, tedy od dvou hodin v noci, kdy dispečink uvedl do pohotovosti všechny sypače. Ty vyjely na silnice kolem půl třetí ráno. Od té chvíle je zimní údržba Ostravských komunikací nepřetržitě na silnicích - ovšem těch, které jsou ve správě této společnosti. Například ulice Rudná, Místecká, Fryštátská, 17. listopadu u Domu sester aj. patří ŘSD a Ostravské komunikace je tedy na starosti nemají. V pět hodin ráno byly povolány externí posily - přesněji 12 traktorů, 4 sypače a 2 hasičské vozy s předním pluhem. Během další doby bylo doplněno i třetí hasičské auto s předním pluhem, které je k dispozici. Ostravské komunikace se starají o silnice II. a III. třídy a místní komunikace na území Ostravy. Chápeme řidiče v jejich nelehké situaci, na silnicích jsou ale opravdu všichni, kdo mohou."
Vanda Rajnochová, mluvčí Českých drah: "České dráhy v souvislosti s počasím evidují mimořádné události především na severu Moravy, kde byl od ranních hodin kvůli pádu stromu na trať přerušen provoz mezi Slovenskem a ČR na trati č. 320 v úseku Mosty u Jablunkova – Čadca. ČD v tomto úseku zavedly náhradní autobusovou dopravu, provoz byl v cca 10:00 hod. obnoven. K další mimořádné událost došlo např. na trati 317 v úseku Kravaře ve Slezsku – Chuchelná, a to z důvodu pádu stromu na trať, několik osobních vlaků bylo odřeknuto"

V obci Hlubočec na Opavsku zapadl ve čtvrtek před 16. hodinou autobus plný dětí do příkopy.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Řidič autobusu si při jízdě zřejmě neuvědomil stav silnice, která není v zimě udržovaná, a vzhledem ke sněhu a ledu sjel do příkopy. Začalo se stmívat, byla zima, všude plno sněhu. Osádku tvořily téměř tři desítky dětí prvního stupně základní školy na školním výletu a několik dospělých osob jako doprovod. Na jejich záchraně se podíleli policisté z obvodního oddělení Hradec nad Moravicí, hasiči a rovněž zástupci obecního úřadu. Všichni se ruku v ruce snažili v co nejkratším čase zajistit přemístění dětí i dospělých, kteří naštěstí nebyli zraněni, ze silnice do bezpečí a tepla. Realizovali tak primárně převozy, současně probíhala komunikace s rodiči. Byla rovněž zajištěna informace o neprůjezdnosti této komunikace a vyproštění autobusu."

Před 16. hodinou havaroval na 331. kilometru dálnice D1 u Kujav ve směru na Brno kamion. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Doprava je odkloněna na exitu 336 směr Studénku-Butovice, na místě jsou složky integrovaného záchranného systému. Předpokládaná doba uzavírky bude několik hodin."

Policisté už napříč celým Moravskoslezským krajem evidují přes 100 dopravních nehod a další stovku vedou jako škodné události, což je například sjetí auta do příkopy bez škody druhé osobě.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Smrtelná nehoda v Ostravě. BMW spadlo po kolizi s kamionem z mostu

4. listopadu 2023 15:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Záchranné složky zasahovaly v sobotu brzy ráno u tragické nehody v Ostravě na Mariánskohorské ulici. Vůz BMW, ve kterém seděli čtyři lidé, se dostal do kolize s nákladním autem. Po střetu následně osobní auto spadlo z mostu. Jedna osoba zemřela a další tři skončily s vážným zraněním v nemocnici. Policie nyní hledá svědky nehody.

Řidič naboural do odstaveného auta u Opavy. Náraz těžce zranil muže stojícího u kapoty

11. prosince 2023 14:45 | Opava | Jiří Cileček

Těžká dopravní nehoda zaměstnala v pondělí ráno na okraji Opavy všechny složky záchranného systému. Řidič osobního auta tam naboural do auta odstaveného u krajnice, které mělo zřejmě poruchu. Jeho řidič stál nad otevřenou kapotou a po nehodě utrpěl velmi těžká zranění. Záchranáři ho museli oživovat a do nemocnice ho transportoval vrtulník. Policie hledá svědky.


Obce se utkaly v Beskydských hrách bez hranic, pohár obhájila Lhotka

Smíšené týmy dětí a dospělých se v sobotu v Metylovicích utkaly o putovní pohár Beskydských her bez hranic. Zástupci několika obcí z okolí Frýdlantu nad Ostravicí soutěžili například v biatlonu nebo včelím sběru.

Charitativní utkání osobností Opavy s REAL TOP Praha vyneslo 400 tisíc korun pro tři postižené děti

14. června 2024 11:43 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkaly osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání proběhlo v rámci oslav 800 let města. Výtěžek z něj byl v plné výši věnován třem zdravotně postiženým dětem.

90letý senior na elektrokoloběžce v Ostravě přehlédl tramvaj, následný střet nepřežil

15. června 2024 9:49 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Porubě, poblíž křižovatky ulic Martinovická a Třebovická, se během pátečního odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Místem projížděl na elektrokoloběžce 90letý muž. Podle policejních informací při odbočování vlevo zřejmě přehlédl souběžně jedoucí tramvaj a srazil se s ní.

Pohádkovou stezkou v lesoparku Dubina se prošly desítky karvinských dětí

15. června 2024 16:24 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Lesopark Dubina se stal poprvé v historii místem, na kterém mohly děti potkat své oblíbené pohádkové hrdiny, a to v rámci Pohádkové stezky.

Zaměstnanci Liberty Ostrava mohou žádat stát o výplatu mzdy a kraj o bezúročnou půjčku

14. června 2024 12:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček | Regionální zprávy POLAR

Moravskoslezský kraj nabízí pomocnou ruku zaměstnancům Liberty. Zřídil bezplatnou informační linku a připravil rychlé bezúročné půjčky. Firma na sebe podala insolvenci a přestala vyplácet mzdy.

Zastupitelé schválili programové dotace na příští rok, spolky, kluby a organizace podpoří 31 miliony

14. června 2024 12:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Jedním z nosných témat červnové schůze zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Město oslavuje své výročí kontrastními výstavami, jedna putuje, druhá je na radnici

14. června 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Týden oslav výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Porubští předškoláci prochází screeningem školní zralosti. Jde o unikátní službu v rámci ČR i Evropy

13. června 2024 19:41 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Městský obvod Ostrava-Poruba už 4. rokem organizuje pro své mateřské a základní školy screening školní zralosti. Je v tom unikání v rámci ČR i Evropy. Nikdo jiný tuto službu školám, rodičům a dětem neposkytuje.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Ministr Petr Hladík navštívil pohornickou krajinu

13. června 2024 16:41 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil Moravskoslezský kraj. Jeho cesta vedla i na Karvinsko, konkrétně k bývalému dolu Gabriela, kde díky dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci vznikne návštěvnické, kulturní a technologické centrum.

Obce se utkaly v Beskydských hrách bez hranic, pohár obhájila Lhotka

Smíšené týmy dětí a dospělých se v sobotu v Metylovicích utkaly o putovní pohár Beskydských her bez hranic. Zástupci několika obcí z okolí Frýdlantu nad Ostravicí soutěžili například v biatlonu nebo včelím sběru.

Hosté ve studiu: Ondřej Haničák, kurátor a historik, Slezské zemské muzeum

15. června 2024 8:20 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Ondřej Haničák: Opava měla za Habsburků exkluzivní postavení

Matice slezská pořádala v Dolní Lomné 55. ročník Slezských dnů

14. června 2024 13:24 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

V dřevěném městečku v Dolní Lomné se konal 55. ročník Slezských dnů. Své tance předvedlo 11 souborů.

Na D48 jel o 13 tun přetížený kamion, řidič dostal maximální možnou pokutu

13. června 2024 14:21 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z dálničního oddělení Frýdek-Místek zastavili a zkontrolovali nákladní tahač s návěsem, který převážel pracovní stroj. Vozidlo mířilo po D48 směrem na Český Těšín a bylo zastaveno v katastru obce Dobrá. Výsledkům se nestačili divit.

Krnovská nemocnice uvádí do praxe felinoterapii, podpůrnou léčebnou metodu pro nejtěžší pacienty

13. června 2024 12:13 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Regionální zprávy POLAR

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Zapadlé autobusy, kamiony, osobní auta a desítky nehod. Sněhová kalamita zasypala Moravskoslezský kraj
Vydáno 16. prosince 2022 14:32, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Desítky dopravních nehod museli od pátečního rána řešit Moravskoslezští policisté. Hasiči vyjížděli k ještě většímu počtu událostí, kdy vyprošťovali zapadlé kamiony, autobusy i osobní vozy. Sypače nestíhaly uklízet z cest přívaly sněhu. Naštěstí do odpoledne nebyly evidovány vážná zranění.

Hasiči v Radvanicích vyprošťovali sypač; zdroj videa: HZS MSK


Celý Moravskoslezský kraj kompletně zasypal sníh. Na Frýdecko-Místecku napadlo nejvíce sněhu za posledních 25 let. Od rána se komplikovala doprava na silnicích i na kolejích.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Od dnešní půlnoci do 14:00 evidujeme na území Moravskoslezského kraje 140 událostí spojených s počasím. V zásadě se jedná o především dva typy zásahů - uvízlé autobusy či kamiony a likvidace poškozených či padlých stromů."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Od ranních hodin jsme zaevidovali téměř 80 dopravních nehod. Během dopoledne bylo několik silnic uzavřených. Hraniční přechod Svrčinovec, dále silnice I/57 v obci Vrchy na Novojičínsku na 2,5 hodiny, z důvodů vyprošťování kamionu po nehodě."

Řidič končili ve svodidlech, v příkopech a bourali i mezi sebou. Naštěstí policie ani hasiči neevidují žádná vážná zranění ani škody. Situace na silnicích je již v normálu, silnice jsou velkou opatrností sjízdné. V Ostravě se ráno na několik desítek minut zastavily mezi Svinovem a Vodárnou tramvaje. A do problémů se dostaly i trolejbusy.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: "Ostravské komunikace řeší situaci na silnicích, které mají na starosti, od nočního začátku setrvalého sněžení, tedy od dvou hodin v noci, kdy dispečink uvedl do pohotovosti všechny sypače. Ty vyjely na silnice kolem půl třetí ráno. Od té chvíle je zimní údržba Ostravských komunikací nepřetržitě na silnicích - ovšem těch, které jsou ve správě této společnosti. Například ulice Rudná, Místecká, Fryštátská, 17. listopadu u Domu sester aj. patří ŘSD a Ostravské komunikace je tedy na starosti nemají. V pět hodin ráno byly povolány externí posily - přesněji 12 traktorů, 4 sypače a 2 hasičské vozy s předním pluhem. Během další doby bylo doplněno i třetí hasičské auto s předním pluhem, které je k dispozici. Ostravské komunikace se starají o silnice II. a III. třídy a místní komunikace na území Ostravy. Chápeme řidiče v jejich nelehké situaci, na silnicích jsou ale opravdu všichni, kdo mohou."
Vanda Rajnochová, mluvčí Českých drah: "České dráhy v souvislosti s počasím evidují mimořádné události především na severu Moravy, kde byl od ranních hodin kvůli pádu stromu na trať přerušen provoz mezi Slovenskem a ČR na trati č. 320 v úseku Mosty u Jablunkova – Čadca. ČD v tomto úseku zavedly náhradní autobusovou dopravu, provoz byl v cca 10:00 hod. obnoven. K další mimořádné událost došlo např. na trati 317 v úseku Kravaře ve Slezsku – Chuchelná, a to z důvodu pádu stromu na trať, několik osobních vlaků bylo odřeknuto"

V obci Hlubočec na Opavsku zapadl ve čtvrtek před 16. hodinou autobus plný dětí do příkopy.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Řidič autobusu si při jízdě zřejmě neuvědomil stav silnice, která není v zimě udržovaná, a vzhledem ke sněhu a ledu sjel do příkopy. Začalo se stmívat, byla zima, všude plno sněhu. Osádku tvořily téměř tři desítky dětí prvního stupně základní školy na školním výletu a několik dospělých osob jako doprovod. Na jejich záchraně se podíleli policisté z obvodního oddělení Hradec nad Moravicí, hasiči a rovněž zástupci obecního úřadu. Všichni se ruku v ruce snažili v co nejkratším čase zajistit přemístění dětí i dospělých, kteří naštěstí nebyli zraněni, ze silnice do bezpečí a tepla. Realizovali tak primárně převozy, současně probíhala komunikace s rodiči. Byla rovněž zajištěna informace o neprůjezdnosti této komunikace a vyproštění autobusu."

Před 16. hodinou havaroval na 331. kilometru dálnice D1 u Kujav ve směru na Brno kamion. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Doprava je odkloněna na exitu 336 směr Studénku-Butovice, na místě jsou složky integrovaného záchranného systému. Předpokládaná doba uzavírky bude několik hodin."

Policisté už napříč celým Moravskoslezským krajem evidují přes 100 dopravních nehod a další stovku vedou jako škodné události, což je například sjetí auta do příkopy bez škody druhé osobě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000034865/zapadle-autobusy-kamiony-osobni-auta-a-desitky-nehod-snehova-kalamita-zasypala-moravskoslezsky-kraj