Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část obchvatu Karviné je v provozu, konkrétně úsek na Stonavu

Od pátku je zprovozněn další úsek obchvatu Karviné, a to směrem na Stonavu. Dosud museli řidiči mířící do obce absolvovat zhruba osm kilometrů dlouhou objízdnou trasu. Autobusy po novém úseku obchvatu začaly jezdit o něco dříve.

Zhruba sedm set metrů dlouhý úsek nově budovaného obchvatu Karviné se v pátek 16. prosince otevřel řidičům. Ti tak ještě před koncem roku mohou z Karviné do Stonavy jezdit opět nejkratší cestou.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: “Aktuálně stavba obchvatu dospěla do možného zprovoznění krátké trasy v místech prvního kilometru. Konkrétně je průjezdný první úsek od Českého Těšína po napojení na Stonavu, což dost pomůže plynulosti dopravy ve směru na Stonavu.” 

Pro autobusy byl úsek zprovozněn již 11. prosince, v termínu změny jízdních řádů. Jde o dalších zhruba 700 metrů nové komunikace, kde je provoz veden bez omezení podle schváleného provizorního dopravního značení.

Petra Havrlantová, mluvčí společnosti Skanska: “Po dobu budování první části obchvatu museli řidiči a hlavně obyvatelé Stonavy mířící do Karviné absolvovat zhruba osm kilometrů dlouhou objízdnou trasu, na které mimo jiné probíhaly další stavební práce související s výstavbou obchvatu. Těší nás proto, že se tímto obnovením nejkratšího propojení Karviné a Stonavy řidičům ještě letos výrazně zkrátí dojezdová doba.” 

Hlavní stavební práce na obchvatu už skončily, staveniště dělníci zazimují a zajistí proti vstupu nepovolaných osob.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy