Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slováci žijící v Karviné si společně připomněli své zvyky a tradice

Slováci žijící v Karviné společně strávili předvánoční čas. S folklorním souborem Makovníček si připomněli slovenské tradice prostřednictvím pásma koled a vinšování.

Pár dní před Štědrým večerem se každoročně scházejí členové karvinské Obce Slováků, aby si společně připomněli tradice, které ve své rodné zemi jejich předci udržovali. Letos jim vánoční atmosféru přijel navodit dětský folklorní soubor Makovníček z Makova. Většina písní, koled a zvyků pochází z jejich regionu.

Jana Petrovičová, spoluvedoucí folklorního souboru Makovníček: "Snažíme se dělat autentický folklor, hledáme staré písně, zvyky a tradice a snažíme se je oživovat a předkládat je dnešní generaci."

V programu také zaznělo prostřednictvím symbolických svíček poselství, na které by lidé neměli zapomínat.

Barbora Balážová, účinkující: “Šlo o to, že když se nám ze života ztratí to nejlepší, jako je láska, mír nebo víra, tak vždy tady máme nějakou naději. Vždycky nám ji něco dá. Pro nás tu naději poslal pan Ježíš, který se nám narodil."
Vilma Krňávková, vedoucí Obce Slováků v Karviné: "Má to pro nás Slováky velký význam, protože jsme tu v zahraničí a mnozí se asimilovali, ta slovenština je tady slyšet velmi málo. Jsem ráda, že se celý program odvíjel v slovenském jazyce.” 

Na závěr celého programu zazněla vánoční píseň Tichá noc, kterou si zazpívali všichni společně a také si navzájem popřáli.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy