Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FNO dostala další chobotničky a hračky pro hospitalizované děti. Jsou díky nim mnohem klidnější

Fakultní nemocnice Ostrava v tomto předvánočním čase dostala další hračky, ponožky a chobotničky pro děti, kterým zpříjemňují hospitalizaci. Ve svém volnu je háčkovaly a šily sociální pracovnice porubské radnice.

Na neonatologickém oddělení ostravské fakultní nemocnice je momentálně hospitalizovaných více než 40 předčasně narozených miminek. Díky pleteným chobotničkám mají pravidelný srdeční tep, lépe dýchají a jsou klidnější.

Alena Cwiková, vedoucí oddělení sociálních věcí, MOb Poruba: “Přinesli jsme na oddělení neonatologie chobotničky, ponožky pro miminka, potom jsme přinesli ponožky pro větší děti na dětské oddělení a taky hračky šité a háčkované pro děti z různých oddělení, které třeba dostanou když musí podstoupit nějaký nepříjemný zákrok tak dejme tomu jako malou odměnu."

Libuše Píšová, sociální pracovnice: “Je to příjemné, je to relax po práci a zároveň můžeme přinést prospěch někomu, kdo to potřebuje a pohladí ho to po duši."

Sociální pracovnice přinesly bezmála 120 vlastnoručně vyrobených chobotniček, více jak 150 šitých a háčkovaných hraček a spoustu ponožek různých velikostí.

Elena Kuldanová, lékařka, oddělení neonatologie, FNO: “Jsme strašně rádi, že to vůbec někdo dělá, že ho to baví. Chobotničky se využívají už od prvního dne vlastně do inkubátoru k dětem. Každé dítě má svoji chobotničku, kterou si pak vezmou i domů. Je to jednak trošku památka a jednak to, že děti občas něco potřebují chytat do ručky. Ponožky jsou vlastně k tomu že děti jsou v inkubátoru většinou nahaté."

Sociálním pracovnicím s háčkováním pomáhají i senioři z klubu Kreativ.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy