Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šedá betonová zeď v Ostravě-Zábřehu ožívá motivy charakteristickými pro Ostravu-Jih

Šedá a nevzhledná zeď před bývalým fotbalovým stadionem na ulici Svazácká v Ostravě-Zábřehu prochází estetizací. Zpříjemní tak prostor, kudy denně prochází spousta lidí.

Neúspěšný projekt participativního rozpočtu dostal zelenou. Zkrášlení zdi vedle vodního areálu Jih, která slouží jako oplocení bývalého fotbalového stadionu, je podle radnice dobrý nápad.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Tento projekt sice v participativním rozpočtu neuspěl, ale jak už se stalo i v minulosti, když se nám nějaký i neúspěšný projekt líbil, tak jsme se ho rozhodli zrealizovat. Chtěli jsme, aby ten prostor se tady trošku zvelebil.”

Betonová zeď je dlouhá 188 metrů a street art umělec na ni vytváří motivy charakteristické pro její okolí.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je tady bazén, protože vedle je vodní areál. Máme tady i znak obvodu Jih. Nechali jsme tady vytvořit i místo I love Jih, kde chceme, aby se tady lidé fotili, když bude nějaká soutěž. Zeď měla být původně vymalovaná do konce roku, ale z důvodu počasí se to pravděpodobně nestihne.”


Na zdi ještě přibude mimo jiné koloušek, který bude připomínat, že v blízkosti je oblíbený a hojně navštěvovaný Bělský les.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Stěna je pěkná, je to pestřejší a vypadá to tady líp.”
“Vypadá to líp. Určitě je to lepší než ta šedá stěna.”

Celá zeď bude kompletně hotová do jara příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy