Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravská Ostrava a Přívoz vrací život bytovým domům v původním stavu. Některé byty byly prázdné řadu let

V Česku je nedostatek bytů. Jedna věc je byty stavět, druhá renovovat. V Moravské Ostravě a Přívozu si zvolili druhou cestu a byty v původním stavu mění na moderní bydlení.

Radnice Moravské Ostravy a Přívozu postupně revitalizuje svůj bytový fond. Zatímco na začátku minulého volebního období měla více než 400 neobsazených bytů, dnes je to zhruba polovina. Jejich počet chce snižovat i nadále.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Díky tomu máme také více obsazených ploch a také mnohem větší příjmy z nájmů, které jsou ale pořád na dvou třetinách tržního.”
Jiří Vozňák, vedoucí odboru investic a místního hospodářství, MOaP: “V letošním roce jsme v rámci investic zrekonstruovali 3 bytové domy U Tiskárny 2, kde jsme nyní, Fügnerovu 6 a Jungmannovu 8. Jednalo se komplexní rekonstrukce 16 bytů a 4 byty jsme nově v nástavbě vybudovali na Jungmannově ulici."

V bytech se kompletně měnily elektroinstalace, rozvody, podlahy i omítky. V některých domech jsou i nová okna. Celková částka se vyšplhala na 50 milionů korun. Třešničkou na dortu byla rekonstrukce památkově chráněného domu U Tiskárny 2.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Je tady 6 krásných bytů, 3 nebytové prostory, jsou tady historické prvky a na fotografiích jde vidět, jak to tady vypadalo předtím. Teď je to doopravdy krásný dům, který zapadá do toho konceptu sytého a dělá tomu spíše chloubu než předtím ostudu.”

Už příští rok projdou rekonstrukcí mimo jiné bytové domy na ulici Tolstého nebo Jungmannova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy