Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má další kompletně upravený vnitroblok. Vznikl mezi Hlavní třídou, náměstím J. Nerudy a ulicí 17. listopadu

V Porubě skončila rekonstrukce vnitrobloku mezi Hlavní třídou, náměstím Jana Nerudy a ulicí 17. listopadu. Ta začala letos na jaře a probíhala ve dvou etapách.

Nové zpevněné plochy, zrevitalizovná zeleň a mnohem více parkovacích míst než dosud. Tím vším se teď pyšní dvůr mezi Hlavní třídou a náměstím Jana Nerudy v Porubě.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Kultivací prošla i kontejnerová stání, celý prostor získal nové veřejné osvětlení a doplněny byly také nové výsadby. Celkem bylo vysazeno téměř 30 nových stromů jak klasické druhy, tak několik kultivarů ovocných stromů.”

Nechybí ani exotické rostliny jako liliovník tulipánokvětý. Ve vnitrobloku je také nový mobiliář a několik vyvýšených posezení se záhony, kde si lidé mohou na jaře zasadit, co budou chtít..

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Nově tady například máme gril. Jeden z prvních v Porubě, takže uvidíme jak se tady s tím lidé sžijí, jak to bude fungovat.”

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Došlo celkem k výraznému nárůstu počtu legálních parkovacích míst. Aktuálně v celém rekonstruovaném vnitrobloku je k dispozici více než 110 nových parkovacích míst.”

Celý vnitroblok slouží jako klidová zóna, proto tady nejsou téměř žádné hrací prvky pro děti. Těch je ale dostatek v jeho okolí.

Už v příštím roce projde revitalizací menší přilehlá část k tomuto vnitrobloku. Lidé se tak mohou těšit na nové komunikace, zeleň i mobiliář.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy