Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Další zběsilá honička. 25letý muž se zákazem řízení ujížděl v policistům v Mercedesu

Ve vazbě skončil 25letý muž z Novojičínska, který ujížděl před policisty ve Frenštátu pod Radhoštěm. Při divoké jízdě ohrozil několik lidí a vozidel. Narazil také do dopravní značky. Za volant usedl i přesto, že má dlouhodobý zákaz řízení kvůli předchozím prohřeškům.

video: PČR

Incident se stal 15. prosince 2022 odpoledne, ve Frenštátu pod Radhoštěm.

René Černohorský, mluvčí PČR: “Muž řídil na ulici Martinská čtvrť ve Frenštátu pod Radhoštěm osobní motorové vozidlo tovární značky Mercedes Benz C180, a to ve směru od ulice Rožnovské. V té chvíli byl stavěn službu konající policejní autohlídkou z místně příslušného frenštátského Obvodního oddělení, přičemž na zákonem stanovená a dávaná znamení z policejního automobilu nereagoval, svůj automobil otočil do protisměru a rychlou jízdou pokračoval zpět k ulici Rožnovské a dále pak po ulicích Sídliště Beskydské, U Tírny a Dráhy, kde při průjezdu pravotočivou zatáčkou přední části automobilu narazil do zde instalované svislé dopravní značky „přechod pro chodce“. Ve své jízdě však pokračoval zpět, a to po ulicích Dráhy a U Tírny až na ulici Kopanská, přičemž opět vyjel vlevo mimo vozovku a kde již zůstal stát.”

Muž poté utekl z auta, ale zanedlouho byl zadržen policisty a převezen na služebnu. Tam se ukázalo, že má až do prosince 2026 zákaz řízení.

René Černohorský, mluvčí PČR: “Na výzvu ze strany policistů se 25letý muž bezdůvodně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce, odbornému měření dechovými zkouškami, testu na možnou přítomnost omamných, psychotropních a návykových látek a jedů a rovněž i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši okolo 10 tisíc korun. Celá záležitost je nadále ve vyšetřování ze strany novojičínských kriminalistů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy