Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

4 000 prasat v Kujavách se ocitlo bez elektřiny, hasiči dodali elektrocentrálu

Vepřín v Kujavách se ocitl v úterý ráno kvůli poruše bez elektřiny. Ta je důležitá pro dodávky tepla, vody i potravy pro 4 000 prasat. Do vyřešení problému pomohli hasiči, kteří přistavili silnou elektrocentrálu.

Tři jednotky hasičů se v úterý zapojily do pomoci s dodávkou elektrické energie pro velkokapacitní vepřín v Kujavách na Novojičínsku. Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut před sedmou hodinou ranní. Na místo byla v první fázi vyslána profesionální jednotka ze stanice v Bílovci.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Ta po průzkumu zjistila, že v objektu došlo k výpadku elektrické energie vlivem technické závady. Podobnou se podařilo opravit již včera, dnes se však výpadek opakoval."

Ve vepříně byly 4000 prasat, elektřina je v objektu využívána pro dodávku krmiva, vody i pro ohřev, především v prostorech pro selata. Majitel již ve spolupráci se soukromou firmou intenzivně pracoval na opravě závady, bylo však potřeba překlenout dobu do jejího odstranění.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Velitel zásahu k události povolal kontejnerovou elektrocentrálu ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu s technickým automobilem a také místní dobrovolnou jednotku z Kujav. Krátce po desáté hodině dopoledne byla hasičská elektrocentrála o provozním výkonu až 230 kVA plně připojena k objektu a spuštěna. Elektrickou energii pro vepřín dodávala zhruba tři hodiny."

Závadu na přívodu elektřiny se podařilo odstranit krátce po třinácté hodině.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy