Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ženu ve Staré Bělé vážně popálil oheň z kotle

Mnohočetná vážná poranění utrpěla čtyřiačtyřicetiletá žena ve Staré Bělé. V sobotu 21. ledna ji popálil oheň z kotle. Zdravotníci hovoří o explozi. Přesná příčina a průběh události je ale nyní v šetření policistů a zatím není jasné, jak se incident odehrál.

Informace o vážně zraněné ženě dostalo krajské operační středisko půl hodiny po poledni. Na místo události byla vypravena lékařská a zdravotnická posádka.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Zasahující lékařka zjistila rozsáhlé popáleniny II. stupně v oblasti horní a dolní končetiny, zad, v rozsahu okolo poloviny tělního povrchu. Pacientka měla poraněnu hlavu a vážné zranění hrudníku. Záchranáři museli uvést ženu do umělého spánku, zajistit její dýchací cesty intubací, naložit krční límec a pánevní pás. Byla převedena na přístrojem řízenou ventilaci. Lékařka rovněž provedla akutní ošetření hrudníku, záchranáři ošetřili popálené plochy.”
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: “Na místo byla vyslána profesionální jednotka hasičů z Ostravy-Zábřehu. Její členové na místě vybrali popel z kotle a místo předali policii. Další zásah nebyl nutný.”

Pacientka ale byla ve vážném stavu, zdravotníci ji v umělém spánku přepravili do Fakultní nemocnice Ostrava.

Existuje několik stupňů popálenin, které se liší v závislosti na hloubce poškození kůže. 

první stupeň: Mírné, povrchové popálení, které způsobuje zarudnutí a bolest. Tyto popáleniny obvykle nevyžadují lékařský zásah a mohou se hojit během několika dní.

druhý stupeň: Hloubkové popáleniny, které způsobují zarudnutí, otok a bolest a mohou vést k vzniku puchýřů. Tyto popáleniny vyžadují lékařskou pomoc a mohou trvat i několik týdnů, než se hojí.

třetí stupeň: Hluboké popáleniny, které poškozují tkáně pod kůží a mohou vést k trvalému poškození nebo dokonce k úmrtí. Tyto popáleniny vyžadují okamžitou lékařskou pomoc a mohou vyžadovat chirurgický zákrok nebo hospitalizaci.

čtvrtý stupeň: Popáleniny této úrovně jsou nejzávažnější a poškozují hlouběji než předchozí stupně, dochází k poškození svalu, kostí a orgánů. Tyto popáleniny jsou velmi nebezpečné a mohou vést k úmrtí.

    Riziko infekce, sekundárních poškození a dalších komplikací se zvyšuje s rostoucím stupněm popálenin. Rozsah popálenin, tedy procentuální pokrytí těla popáleninou, může způsobovat různé komplikace v závislosti na velikosti a hloubce poškození. Čím větší rozsah popálenin, tím vyšší riziko komplikací a vážnější stav pacienta. 

    Nahlásit chybu

    K tématu


    Nejčtenější zprávy