Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru chaty v Dolní Lhotě u Ostravy zemřeli dva lidé

Hasiči ze čtyř jednotek likvidovali v úterý večer požár chaty v Dolní Lhotě. Událost bohužel skončila tragicky, protože hasiči uvnitř našli dva mrtvé.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena sedm minut před půl šestou, k zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanic v Ostravě-Zábřehu a Ostravě-Porubě, spolu s nimi byl poplach vyhlášen dobrovolným jednotkám z obcí Dolní Lhota a Velká Polom.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu na místo události nasadili k likvidaci požáru objektu o půdorysu přibližně 7×6 metrů tři vodní proudy, pracovali v dýchací technice a s termokamerou. Použili rovněž přetlakovou ventilaci. Z budovy byla vynesena jedna propanbutanová láhev."

V průběhu zásahu bohužel našli hasiči v chatě dvě ohořelá lidská těla bez známek života. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Později bylo zjištěno, že se jedná o muže (r. 1959) a ženu (r. 1978), kteří měli v chatě trvale bydlet."

Při požáru se navíc propadla střecha objektu a zhroutily se i některé jeho obvodové zdi.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jednu ze zbývajících hasiči museli vzhledem k její nestabilitě strhnout. Požár dostaly zasahující jednotky pod kontrolu tři minuty před devatenáctou hodinou, zlikvidovat se ho podařilo za další hodinu."

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 50 tisíc korun. Příčina vzniku je v šetření specialistů z řad hasičů i policie.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V současné době nelze sdělit bližší informace ke vzniku požáru. Dnes dopoledne bylo provedeno ohledání místa zahoření z důvodu zjištění vzniku a příčiny požáru. Toto proběhlo ve spolupráci s hasiči za účasti přizvaných policejních specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz z oboru chemie a elektro, včetně psovoda se služebním psem na vyhledávání akcelerantů. Na místě bude přítomen také soudní lékař."

Kriminalisté 4. oddělení obecné kriminality Ostrava ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy