Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desetitisíce rodin shání peníze na rehabilitace. Ministr Jurečka slibuje nápravu

Z bývalé Základní školy Mitušova v Ostravě-Hrabůvce je moderní neurorehabilitační centrum, které v Česku a ani v Evropě nemá obdoby. Využívá nejmodernější světové koncepty určené celému spektru klientů s neurologickým onemocněním. Spousta rodin na něj ale nedosáhne.

Do Neurorehabilitačního centra Arcada v Ostravě-Hrabůvce denně míří lidé s neurologickým onemocněním a také rodiče s dětmi s vícenásobným postižením. Nikde jinde v Evropě nenajdou tak komplexní a vysoce specializovanou péči nejen o pacienty, ale i jejich rodiny.

Miloš Svoboda, zakladatel centra: Před 16 lety se nám tragicky topil syn, vlastně ve 3 letech a od té doby se mi ten život nasměroval úplně jiným směrem. Postupně jsem vybudoval zařízení Arcada Neuromedical, kde poskytuju světové metody jako je therasuit, oblečkový systém teraturox, my integrate a další metody,”

Centrum Arcada v současné době pečuje o 200 klientů. Problém je v tom, že pro ně tolik potřebné rehabilitace nehradí zdravotní pojišťovny, což by se mělo změnit.

Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministr práce a sociálních věcí: “Zdravotnictví přece nemůže končit jenom tím, že člověk opustí zdravotnické zařízení. Ale potřebuje formu rehabilitace ať už dočasné nebo dlouhodobé, tak bychom je měli být schopni zajistit. Takže myslím si, že to je něco, k čemu bychom měli směřovat.”
Miloš Svoboda, zakladatel centra: “Já se snažím přes různé nadace, sponzory, výběrová řízení a tak dále ty peníze rodinám zajišťovat.”

V ČR tento problém trápí desetitisíce rodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy