Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici poblíž hranice s Polskem v Chotěbuzi

Celý MS kraj |

Doprava ve směru od hraničního přechodu s Polskem v Chotěbuzi se musela ve středu dopoledne zastavit, když se tam několik stovek metrů od hranice ve směru na Frýdek-Místek stala nehoda. Na místě přistál i záchranářský vrtulník.

Vážná nehoda s tragickými následky se stala zhruba o půl jedenácté. 

Podle dostupných informací se srazil kamion s minimálně jedním osobním automobilem. Kamion pravděpodobně narazil zezadu do osobního vozidla, které několik metrů tlačil před sebou, dokud se nestočilo a čelně nabouralo do svodidel a zůstalo stát po kolizi napříč vozovkou. Osobní auto bylo nárazem značně deformováno především v zadní části. Řidič, který byl v době střetu mimo vozidlo, byl velmi těžce zraněn. 

K zásahu vyjeli policisté, hasiči, zdravotníci záchranné služby a také celníci z nedalekého přechodu. S ohledem na hlášené zranění přiletěl z ostravské základny také vrtulník s lékařem.

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: "V současné době můžeme potvrdit, že na silnici I/48 došlo k dopravní nehodě mezi nákladním a osobním vozidlem. Z dosavadních informací vyplývá, že kamion narazil do vozidla, které zastavovalo nebo stálo na krajnici. Další okolnosti, za jakých ke kolizi došlo, policisté šetří."

Prostor záchranných prací hasiči ohraničili zástěnou. Doprava od hranice byla odkláněna na objízdné trasy. Vozidla, která zůstala stát za místem nehody, se později na pokyn policistů mohla otočit a z úseku vyjet v protisměru. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, ve středu v 10:25 hod. Na místo události byly vyslány profesionální jednotky hasičů ze stanic v Českém Těšíně a Karviné. Při nehodě nákladního a osobního vozidla došlo ke zranění řidiče osobního vozu, který byl na místě ve spolupráci se ZZS resuscitován, přivolaný lékař však konstatoval smrt. Hasiči provedli protipožární opatření havarovaného vozidla a zajistili místo pro přistání vrtulníku LZS."

Záchranné práce byly ukončeny chvíli před půl dvanáctou. Na své základny se vrátil vrtulník i sanitka. Bohužel, zraněnému řidiči se život zachránit nepodařilo. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Před půl jedenáctou bylo krajské operační středisko vyrozuměno o střetu osobního a nákladního vozidla na silnici poblíž Českého Těšína. Na místo ihned vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci, který byl u pacienta během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu. Souběžně vzlétl k misi také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Sedmapadesátiletý muž v době příjezdu záchranářů nejevil známky života. Posádky ZZS u něj prováděly nepřímou srdeční masáž, zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy, horních a dolní končetiny. Zranění byla smrtelná a ani resuscitace za pomocí přístrojové techniky a léků nevedla k obnovení krevního oběhu. Lékař musel proto po několika desítkách minut snahy o záchranu konstatovat smrt."

Provoz na silnici byl obnoven chvíli po 15. hodině. Policie také přesnila informace k nehodě. 

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR MSK: "57letý řidič osobního automobilu bohužel při střetu utrpěl zranění, na která na místě nehody i přes poskytnutou pomoc zdravotníků zemřel. Dechová zkouška a taktéž zkouška na jiné návykové látky u 37letého řidiče kamionu byla negativní. Průběh a okolnosti nehody šetří dopravní policisté a kriminalisté územního odboru Karviná."
Nahlásit chybu


K tématu

Hektická neděle u záchranářů v Moravskoslezském kraji, zranění cyklisté ve všech okresech

28. května 2023 22:47 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Do všech okresů kraje za zraněnými cyklisty museli během neděle 28. května vyjet záchranáři v celém Moravskoslezském kraji. Stav některých zraněných byl vážný.

Kolize motorky a auta v Ostravě-Hrabové, motorkář se zranil, policie hledá svědky

24. května 2023 17:16 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Dopravní policisté v Ostravě se zabývají nehodou mezi motorkářem a osobním vozidlem, která se stala ve středu 24. května před 14. hodinou v Hrabové. Vyšetřování by mohli pomoct svědci, kteří kolizi viděli, případně řidiči, kteří projížděli kolem a mají k dispozici záznam palubní kamery.

11leté dítě se v Ostravě srazilo s autobusem, chlapec neměl přilbu a těžce se zranil

23. května 2023 10:12 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Vážná, život ohrožující zranění, utrpěl jedenáctiletý chlapec na kole, kterého v pondělí 22. května večer ošetřovali záchranáři po střetu s autobusem v Ostravě. Nehoda se stala okolo půl sedmé večer.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:38, vydáno včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Včera 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Včera 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

Včera 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

19. května 2024 20:28 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Kulturní okénko

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

O soutěž Marlenka Cup v Opavě byl obrovský zájem

19. května 2024 17:54 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Soutěž pro mladé cukráře Marlenka Cup v Opavě už má svou historii a prestiž. Je o ní velký zájem i z toho důvodu, že je pro žáky cukrářského oboru velmi motivující předvést veřejnosti své umění.

Studenti Wichterlova gymnázia hráli francouzské divadlo

19. května 2024 17:48 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Studenti Wichterlova gymnázia v Ostravě – Porubě se v rámci Erasmu plus zapojili do velmi zajímavého projektu. Společně se svými francouzskými kamarády nastudovali divadelní představení ve francouzštině a odehráli ho v DK Poklad. Mezi diváky jsme byli i my.

Střední škola profesora Matějčka vzdělává zdravé i handicapované děti

19. května 2024 17:40 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Za šedesát let života prošla SŠ profesora Zdeňka Matějčka v Ostravě – Porubě velkou proměnou. Z výhradně hornického učiliště se vyvinula v moderní multioborovou školu.

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici poblíž hranice s Polskem v Chotěbuzi
Vydáno 1. března 2023 10:48, Celý MS kraj, Libor Běčák
Doprava ve směru od hraničního přechodu s Polskem v Chotěbuzi se musela ve středu dopoledne zastavit, když se tam několik stovek metrů od hranice ve směru na Frýdek-Místek stala nehoda. Na místě přistál i záchranářský vrtulník.

Snímek z dopravní kamery. Zdroj: ŘSD

Vážná nehoda s tragickými následky se stala zhruba o půl jedenácté. 

Podle dostupných informací se srazil kamion s minimálně jedním osobním automobilem. Kamion pravděpodobně narazil zezadu do osobního vozidla, které několik metrů tlačil před sebou, dokud se nestočilo a čelně nabouralo do svodidel a zůstalo stát po kolizi napříč vozovkou. Osobní auto bylo nárazem značně deformováno především v zadní části. Řidič, který byl v době střetu mimo vozidlo, byl velmi těžce zraněn. 

K zásahu vyjeli policisté, hasiči, zdravotníci záchranné služby a také celníci z nedalekého přechodu. S ohledem na hlášené zranění přiletěl z ostravské základny také vrtulník s lékařem.

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: "V současné době můžeme potvrdit, že na silnici I/48 došlo k dopravní nehodě mezi nákladním a osobním vozidlem. Z dosavadních informací vyplývá, že kamion narazil do vozidla, které zastavovalo nebo stálo na krajnici. Další okolnosti, za jakých ke kolizi došlo, policisté šetří."

Prostor záchranných prací hasiči ohraničili zástěnou. Doprava od hranice byla odkláněna na objízdné trasy. Vozidla, která zůstala stát za místem nehody, se později na pokyn policistů mohla otočit a z úseku vyjet v protisměru. 

Kamila Langerová, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě, ve středu v 10:25 hod. Na místo události byly vyslány profesionální jednotky hasičů ze stanic v Českém Těšíně a Karviné. Při nehodě nákladního a osobního vozidla došlo ke zranění řidiče osobního vozu, který byl na místě ve spolupráci se ZZS resuscitován, přivolaný lékař však konstatoval smrt. Hasiči provedli protipožární opatření havarovaného vozidla a zajistili místo pro přistání vrtulníku LZS."

Záchranné práce byly ukončeny chvíli před půl dvanáctou. Na své základny se vrátil vrtulník i sanitka. Bohužel, zraněnému řidiči se život zachránit nepodařilo. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Před půl jedenáctou bylo krajské operační středisko vyrozuměno o střetu osobního a nákladního vozidla na silnici poblíž Českého Těšína. Na místo ihned vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci, který byl u pacienta během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu. Souběžně vzlétl k misi také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Sedmapadesátiletý muž v době příjezdu záchranářů nejevil známky života. Posádky ZZS u něj prováděly nepřímou srdeční masáž, zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy, horních a dolní končetiny. Zranění byla smrtelná a ani resuscitace za pomocí přístrojové techniky a léků nevedla k obnovení krevního oběhu. Lékař musel proto po několika desítkách minut snahy o záchranu konstatovat smrt."

Provoz na silnici byl obnoven chvíli po 15. hodině. Policie také přesnila informace k nehodě. 

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR MSK: "57letý řidič osobního automobilu bohužel při střetu utrpěl zranění, na která na místě nehody i přes poskytnutou pomoc zdravotníků zemřel. Dechová zkouška a taktéž zkouška na jiné návykové látky u 37letého řidiče kamionu byla negativní. Průběh a okolnosti nehody šetří dopravní policisté a kriminalisté územního odboru Karviná."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000035980/tragicka-nehoda-zastavila-provoz-na-dalnici-pobliz-hranice-s-polskem-v-chotebuzi