Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sjezdovce na Bílé se srazili dva lyžaři, do akce musel vrtulník LZS

Týmy zdravotnické záchranné a horské služby zasahovaly ve středu po poledni u vážné kolize na sjezdovce. Na Bílé se srazili dva lyžaři a jednoho musel transportovat do nemocnice vrtulník. Nehodou se zabývá také policie, která hledá případné svědky.

Operátoři záchranné služby převzali prvotní informaci o střetu a zranění dvou lyžařů ve ski areálu Bílá na Frýdecko-Místecku ve středu krátce po 12. hodině. Na pomoc vzlétl vrtulník LZS a vyjela pozemní zdravotnická posádka.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaačtyřicetiletý muž, po kolizi krátce v bezvědomí, byl se záchranáři již později v kontaktu. Utrpěl však těžké poranění v oblasti obličeje, jevil známky otřesu mozku a zraněnu měl rovněž horní končetinu. Horská služba pacienta svezla na saních pod sjezdovku, kde se o něj postarali záchranáři. Muže zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace, žilním vstupem zahájili podávání léků. Poté jej letecky transportovali na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. Druhý, pětadvacetiletý účastník kolize, musel být ošetřen se středně závažným poraněním dolní končetiny. Také u něj záchranáři přikročili k zajištění žilního vstupu a podání léků, stejně jako tepelného komfortu. Předán byl do další péče úrazové ambulance nemocnice Frýdek-Místek."

Případem se zabývá také policie.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dle prvotních informací měl 25letý lyžař zastavit uprostřed sjezdovky, kde do něj narazil druhý lyžař (42letý muž). Při události utrpěl starší muž vážná zranění a byl předán zdravotníkům, kteří jej transportovali do nemocnice. Zde mu byla také odebrána krev pro zjištění případného ovlivnění alkoholem. Mladší z lyžařů utrpěl zranění lehká, dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu."

Oba lyžaři měli lyžařské přilby. Policie dále hledá svědky události.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V této souvislosti se obracíme na návštěvníky uvedeného ski areálu, kteří mohli zaregistrovat či mít na kamerovém záznamu zachyceny okolnosti předcházející události či samotnou událost, aby kontaktovali bezplatnou telefonní linku 158."

Vážné úrazy lyžařů a návštěvníků horských areálů v těchto dnech poměrně zaměstnávají záchranáře. Ve čtvrtek 2. března dokonce na Bílé zemřel 40letý snowboardista. Bez přilby vyjel mimo sjezdovku a narazil do stromu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy