Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sjezdovce na Bílé se srazili dva lyžaři, do akce musel vrtulník LZS

Celý MS kraj |

Týmy zdravotnické záchranné a horské služby zasahovaly ve středu po poledni u vážné kolize na sjezdovce. Na Bílé se srazili dva lyžaři a jednoho musel transportovat do nemocnice vrtulník. Nehodou se zabývá také policie, která hledá případné svědky.

Operátoři záchranné služby převzali prvotní informaci o střetu a zranění dvou lyžařů ve ski areálu Bílá na Frýdecko-Místecku ve středu krátce po 12. hodině. Na pomoc vzlétl vrtulník LZS a vyjela pozemní zdravotnická posádka.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaačtyřicetiletý muž, po kolizi krátce v bezvědomí, byl se záchranáři již později v kontaktu. Utrpěl však těžké poranění v oblasti obličeje, jevil známky otřesu mozku a zraněnu měl rovněž horní končetinu. Horská služba pacienta svezla na saních pod sjezdovku, kde se o něj postarali záchranáři. Muže zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace, žilním vstupem zahájili podávání léků. Poté jej letecky transportovali na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. Druhý, pětadvacetiletý účastník kolize, musel být ošetřen se středně závažným poraněním dolní končetiny. Také u něj záchranáři přikročili k zajištění žilního vstupu a podání léků, stejně jako tepelného komfortu. Předán byl do další péče úrazové ambulance nemocnice Frýdek-Místek."

Případem se zabývá také policie.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dle prvotních informací měl 25letý lyžař zastavit uprostřed sjezdovky, kde do něj narazil druhý lyžař (42letý muž). Při události utrpěl starší muž vážná zranění a byl předán zdravotníkům, kteří jej transportovali do nemocnice. Zde mu byla také odebrána krev pro zjištění případného ovlivnění alkoholem. Mladší z lyžařů utrpěl zranění lehká, dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu."

Oba lyžaři měli lyžařské přilby. Policie dále hledá svědky události.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V této souvislosti se obracíme na návštěvníky uvedeného ski areálu, kteří mohli zaregistrovat či mít na kamerovém záznamu zachyceny okolnosti předcházející události či samotnou událost, aby kontaktovali bezplatnou telefonní linku 158."

Vážné úrazy lyžařů a návštěvníků horských areálů v těchto dnech poměrně zaměstnávají záchranáře. Ve čtvrtek 2. března dokonce na Bílé zemřel 40letý snowboardista. Bez přilby vyjel mimo sjezdovku a narazil do stromu.

Nahlásit chybu


K tématu

Další zranění mladí lyžaři v Beskydech a Jeseníkách. Letěl pro ně vrtulník

15. února 2024 19:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala spolu s členy horské služby ve středu hned u tří zraněných mladých lyžařů. Ve všech případech, které se odehrály během několika hodin v Beskydech a Jeseníkách, vzlétal na pomoc vrtulník letecké záchranné služby Ostrava.

Muž zemřel po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce nedaleko Nového Jičína

14. října 2023 8:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pátek třináctého měl tragický konec pro 44letého muže v novojičínské části Kojetín. Po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce Svinec bohužel zemřel. Nehoda povolala do akce všechny složky integrovaného záchranného systému.

Motorkář se zranil při střetu se zvěří na Frýdecko-Místecku

12. srpna 2023 23:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu odpoledne u vážné na Frýdecko-Místecku. Poblíž obce Baška se motorkář srazil s lesní zvěří. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. srpna 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Muzeum Těšínska vystavuje díla regionálních umělců

Až do 27. října mohou zájemci navštívit výstavu nazvanou Štětcem, tužkou i dlátem, která je instalována v historické budově Muzea Těšínska v Českém Těšíně.

Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

Minimem Baníku Ostrava je v lize 4. místo, v poháru základní skupina

Baník Ostrava je nažhavený na začátek nové ligové sezóny a i když přípravné zápasy příliš nevyšly, v klubu tradičně panuje optimismus a chce v domácí soutěži vybojovat minimálně 4. místo. Dalším cílem je postup do základní skupiny evropské konferenční ligy.

Hasiči připravili projekt bezpečného chování u vody. S první pomocí poradí zdravotníci

16. července 2024 11:56 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Léto je v plném proudu, lidé navštěvují koupaliště a přehrady a to sebou bohužel také přináší případy tonutí. Hasiči proto připravili projekt, jehož cílem je poradit lidem, jak se u vody chovat bezpečně, ale také, jak pomoci tonoucímu. Zásady první pomoci připojili zdravotníci.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

16. července 2024 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

15. července 2024 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Na sjezdovce na Bílé se srazili dva lyžaři, do akce musel vrtulník LZS
Vydáno 8. března 2023 16:31, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Týmy zdravotnické záchranné a horské služby zasahovaly ve středu po poledni u vážné kolize na sjezdovce. Na Bílé se srazili dva lyžaři a jednoho musel transportovat do nemocnice vrtulník. Nehodou se zabývá také policie, která hledá případné svědky.

ilustrační snímek; zdroj foto: ZZS MSK

Operátoři záchranné služby převzali prvotní informaci o střetu a zranění dvou lyžařů ve ski areálu Bílá na Frýdecko-Místecku ve středu krátce po 12. hodině. Na pomoc vzlétl vrtulník LZS a vyjela pozemní zdravotnická posádka.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaačtyřicetiletý muž, po kolizi krátce v bezvědomí, byl se záchranáři již později v kontaktu. Utrpěl však těžké poranění v oblasti obličeje, jevil známky otřesu mozku a zraněnu měl rovněž horní končetinu. Horská služba pacienta svezla na saních pod sjezdovku, kde se o něj postarali záchranáři. Muže zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace, žilním vstupem zahájili podávání léků. Poté jej letecky transportovali na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. Druhý, pětadvacetiletý účastník kolize, musel být ošetřen se středně závažným poraněním dolní končetiny. Také u něj záchranáři přikročili k zajištění žilního vstupu a podání léků, stejně jako tepelného komfortu. Předán byl do další péče úrazové ambulance nemocnice Frýdek-Místek."

Případem se zabývá také policie.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Dle prvotních informací měl 25letý lyžař zastavit uprostřed sjezdovky, kde do něj narazil druhý lyžař (42letý muž). Při události utrpěl starší muž vážná zranění a byl předán zdravotníkům, kteří jej transportovali do nemocnice. Zde mu byla také odebrána krev pro zjištění případného ovlivnění alkoholem. Mladší z lyžařů utrpěl zranění lehká, dechová zkouška u něj vyloučila požití alkoholu."

Oba lyžaři měli lyžařské přilby. Policie dále hledá svědky události.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V této souvislosti se obracíme na návštěvníky uvedeného ski areálu, kteří mohli zaregistrovat či mít na kamerovém záznamu zachyceny okolnosti předcházející události či samotnou událost, aby kontaktovali bezplatnou telefonní linku 158."

Vážné úrazy lyžařů a návštěvníků horských areálů v těchto dnech poměrně zaměstnávají záchranáře. Ve čtvrtek 2. března dokonce na Bílé zemřel 40letý snowboardista. Bez přilby vyjel mimo sjezdovku a narazil do stromu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036097/na-sjezdovce-na-bile-se-srazili-dva-lyzari-do-akce-musel-vrtulnik-lzs