Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava, Moravskoslezský kraj, Praha i Brno se společně prezentují na veletrhu ve Francii

Celý MS kraj |

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Navazujeme na společnou prezentaci měst a regionů, kterou jsme si v minulosti již několikrát vyzkoušeli. Těší nás, že organizaci společné expozice zajišťuje právě naše město. Ostrava se v posledních letech mění v moderní metropoli s kvalitní architekturou, zlepšujícím se veřejným prostorem i zdravějším životním prostředím. K tomu pomáhá také funkční městské plánování, do kterého se nám v míře nebývalé daří zapojit samotné obyvatele. Naší strategií rozhodně není zbrklý prodej pozemků, ale koncepční příprava lokalit, které mají z hlediska dalšího rozvoje vyšší potenciál. Investorům tak můžeme nabídnout atraktivní pozemky pro zajímavé a kvalitní projekty různého charakteru."
Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Ostrava nedávno zahájila přípravu nového strategického plánu na období 2024-2030, jehož ambicí je navázat na úspěšnou městskou strategii fajnOVA z let 2017-2023. V jejím rámci byly realizovány mnohé stavby a opatření, díky nimž se zvyšuje kvalita života a město zaznamenává viditelný rozvoj. Zmínit lze jen pár dní otevřený nový kampus Ostravské univerzity v centru města pro studenty umění a sportu, galerii současného umění PLATO v zrekonstruované historické budově městských jatek či opravu památkově chráněné prvorepublikové Grossmannovy vily. Prestiž města pak dokreslují i plánované stavby jako je koncertní sál podle návrhu světově proslulého architekta Stevena Holla."

Na veletrhu Ostrava nabízí plochy pro bydlení a služby na pozemcích v ulicích Českobratrská, Plzeňská, Polská či Opavská. Představí však i rozvojové lokality, na jejichž přípravě spolupracuje se soukromými investory. K těm nejvýznamnějším patří oblast Pod Žofinkou, která propojuje oblast Dolních Vítkovic s centrem Ostravy. Strategická poloha území vybízí k vytvoření nové městské čtvrti s přírodním parkem, přímou vazbou na nábřeží a novou městskou třídou. Pro zájemce o průmyslové nemovitosti pak jsou připraveny pozemky ve strategické průmyslové zóně Mošnov, v blízkosti letiště, na niž navazuje administrativní centrum s pozemky využitelnými pro kanceláře, služby či hotel."

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Na přívětivé podnikatelské prostředí, podporu a otevřenost novým investičním příležitostem pozitivně reagují sami investoři. Výsledkem předchozích ročníků veletrhu je například nově vznikající partnerství města se společností LinkCity na projektu Residence Stodolní či dokončovaná budova Organica developera Contera, která roste na území bývalého brownfieldu v oblasti Karolina. Dále investice společnosti Concens do Ostrava Airport Multimodal parku v Mošnově nebo výstavba nových podnikatelských zón v Hrušově (Contera) i ve Vítkovicích (P3 Logistic Parks). Ostatně, investiční potenciál Ostravy dokazuje i nedávné umístění mezi deseti „evropskými městy budoucnosti“ dle agentury fDi Intelligence."

Moravskoslezský kraj jede na veletrh MIPIM nabídnout řadu zajímavých lokalit a projektů v atraktivních rezidenčních, komerčních nebo výrobních areálech, a představit tak nejen vizionářské, ale i standardní investorské projekty.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Moravskoslezský kraj úspěšně pokračuje v dynamické hospodářské transformaci a věřím, že se postupně vrací mezi hlavní rozvojové póly České republiky. Intenzivně pracujeme na strategických projektech, které budou mít významný dopad na další prosperitu našeho regionu a posílí zde rozvoj investičních příležitostí. Na veletrhu MIPIM chceme náš kraj a jeho vize představit a s investory jednat o možnosti spolupráce. Chceme k nám pozvat silné hráče, kteří se aktivně zapojí do rozvoje našeho kraje formou developerských projektů, některé jsme dokonce připraveni podpořit z prostředků evropského Fondu pro spravedlivou transformaci. Investorům představíme několik atraktivních ploch a projektů napříč celým regionem. Věřím, že je zaujme naše investiční nabídka z oblasti rezidenční a smíšené výstavby, atraktivní by mohly být i areály pro lehkou výrobu a logistiku. Veletrh MIPIM vnímám jako skvělou příležitost, která může v blízké budoucnosti zlepšit podmínky pro život místních obyvatel, ekonomiku i naše životní prostředí."

Klíčovým transformačním územím Moravskoslezského kraje, které skýtá obrovské příležitosti budoucího rozvoje, je pohornická oblast Karvinska. Území o rozloze 60 km² ležící mezi městy Karviná, Havířov a Orlová bylo v minulosti spojeno s těžbou uhlí a intenzivní průmyslovou činností. Prostřednictvím programu POHO2030 se pomalu naplňuje vize regionu vrátit této krajině život a otevřít ji lidem. Areály dolů se stanou novým impulzem pro podnikání a ekonomický rozvoj oblasti. Na veletrhu budou představeny projekty moderních industriálních parků Jan Karel a Lazy, které by měly být postaveny s využitím prvků nové energetiky a chytrých řešení. Projekty Eden Silesia a POHO Park Gabriela jsou naopak zástupci vzdělávací, výzkumné a volnočasové infrastruktury a mají se stát místy, kam budou lidé jezdit za poznáním, odpočinkem a zábavou.

Praha na veletrhu MIPIM představí nový Metropolitní plán Prahy, jehož autorem je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, který má nahradit stávající územní plán z roku 1999. Prostřednictvím interaktivní aplikace budou návštěvníkům vysvětlena základní pravidla a principy městského plánování. Návštěvníci veletrhu budou mimo jiné seznámeni s proměnou pražských čtvrtí, konkrétně Palmovky, Nových Dvorů nebo Dolních Počernic v oblasti s dostupným městským nájemním bydlením, kvalitní architekturou a veřejným prostorem.

Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy: "Praha je unikátním místem v srdci střední Evropy, kde se snoubí tradice s inovacemi. Naším cílem pro následující funkční období je nadále podporovat rozvoj brownfieldů a nevyužívaných ploch v rámci města pro potřebnou výstavbu městského nájemního bydlení a budování nových městských čtvrtí, na které budou Pražani v budoucnu právem hrdí. Důležitým prvkem je pro nás i podpora inovativních přístupů a technologií v oblasti udržitelné výstavby."
Markéta Vaňková, primátorka Brna: "Město Brno se v posledních letech stalo progresivním centrem, které aktivně podporuje inovační podnikání, aplikovaný výzkum, rozvoj talentů a popularizaci vědy. Na veletrhu MIPIM představíme tři významné projekty, které mají přinést další rozvoj Brna."

Chytrá čtvrť Špitálka vzniká v blízkosti městského centra za pomoci moderních technologií a inovativních přístupů. Na veletrhu hledá Brno strategického partnera pro realizaci projektu. Významným brněnským projektem je také Nová čtvrť Trnitá s budoucím novým hlavním nádražím, spojeným bulvárem s historickým centrem města. Území o rozloze 140 ha se výhledově promění v moderní městskou čtvrť pro bydlení, práci i volný čas s významným podílem takového veřejného prostoru, který přispěje k udržitelnosti města v reakci na změnu klimatu. Inovace přináší i městská společnost Technologický park Brno, která rozvíjí projekt business parku ve stylu kampusu a díky blízkosti technické univerzity a výzkumných center poskytuje svým klientským společnostem jedinečné benefity v oblasti talentovaných absolventů i možnosti spolupráce s výzkumnými a vývojovými institucemi. Na MIPIM má zájem o nové nájemce moderních kanceláří i víceúčelových prostor pro výzkum a lehký průmysl.

Markéta Vaňková, primátorka Brna: "Právě díky spolupráci s Technologickým parkem se daří do praxe uvádět koncept takzvané městské laboratoře, tedy prostoru pro rozvoj inovací, technologií a nových postupů. V Brně umíme do rozvojových plánů zapojit i kreativitu a nezatížený pohled studentů, tedy naší budoucí generace. Ti právě v této lokalitě mohou pro město navrhovat konkrétní inovativní a chytrá řešení, která budeme moci reálně otestovat a v případě úspěchu i realizovat."

Veletrh MIPIM patří mezi největší akce svého druhu na světě a je platformou pro setkání měst a regionů, navázání kontaktů mezi sebou i se soukromou sférou. Nápaditý design expozice o celkové velikosti 250 m² pro tento ročník navrhlo studio JA ARCHITEKTI. Jak v materiálech, tak ve tvarech, kombinují minimalismus s bytelností a drží tak krok se současnými trendy v architektuře, expozice získává tolik potřebnou autenticitu. Oficiální prezentace hlavního města Prahy, statutárních měst Brna a Ostravy, Moravskoslezského kraje a jejich partnerů proběhne ve středu 15. března 2023 od 15 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

Kam po základce? Deváťákům poradí Veletrh středních škol v Ostravě

6. listopadu 2023 14:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Téměř pět desítek škol se představí na Veletrhu středních škol, který se bude konat v Ostravě ve středu 8. listopadu. V obchodním centru Futurum budou zástupci i žáci u svých stánků návštěvníkům k dispozici od 9 do 17 hodin. Akce bude volně přístupná pro žáky základních škol a jejich rodiče i ostatní zájemce.

Moravskoslezský kraj prezentuje na strojírenském veletrhu Hydrogen Valley i významné firmy

9. října 2023 17:59 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Stáváme se důležitým technologickým hráčem, podporujeme inovace. Novým symbolem našeho regionu by mohl být třeba vodík. To je hlavní vzkaz Moravskoslezského kraje návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, jehož 64. ročník zítra začíná. Na brněnském výstavišti potrvá do 13. října.

Závody na kolech v HEIPARKU Tošovice bavily děti i dospělé v rámci Dne na kole s MS krajem

12. června 2023 15:12 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Heipark v Tošovicích ovládli milovníci kol všech věkových kategorií. V rámci Dne na kole s Moravskoslezským krajem pro ně totiž byly připraveny cyklistické závody v terénu.


Ostravané tvoří prostor. Podpořeno bylo dalších 5 projektů

V Ostravě už několik let funguje oblíbený dotační program, který umožňuje obyvatelům města zvelebit si okolí svého bydliště. Nese název Tvoříme prostor a v těchto dnech zastupitelé schválili dalších 5 zajímavých projektů.

Provoz na D1 před Ostravou půl roku omezí oprava mostu, další se opravuje v opačném směru

Dnes 9:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nejbližších 5 měsíců budou muset řidiči strpět omezení na dálnici D1, kde na 340. kilometru ve směru na Ostravu probíhá celková rekonstrukce mostů.

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Komisariát MP v Balzacově ulici se bude stěhovat

Už příští týden se otevře zrekonstruovaná budova pro městskou policii v Kubelíkově ulici. Právě zde se přestěhuje komisariát z Podlesí. Přípravy si vyžádají částečné omezení provozu.

Žena se poranila o jehlu v zahradnickém substrátu, testy budou trvat rok

Velmi nepříjemná událost se stala jedné zaměstnankyni Muzea Těšínska. Při práci v archeoparku se poranila o injekční jehlu, která byla v zahradnickém substrátu. Žena teď podstupuje testy, zda není nakažená některou z infekčních nemocí.

V opavské nemocnici pokračuje stavba nadzemních koridorů mezi pavilony

Včera 17:31 | Opava | Jiří Cileček

Ve Slezské nemocnici Opava se staví nadzemní koridory mezi pavilony S,V a L,N. Zakázku ve výši 150 milionů korun financuje zřizovatel nemocnice, Moravskoslezský kraj. První část by měla být hotová do konce roku.

Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Většina věřitelů schválila restrukturalizační plán Liberty Ostrava

Dnes 14:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Věřitelé společnosti Liberty Ostrava schválili restrukturalizační plán. Hlasovalo pro něj více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent, která je potřebná pro schválení restrukturalizace.

Podvodníci připravili několik lidí na Opavsku o téměř milion korun

Včera 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podvodů na internetu a po telefonu stále přibývá. Kriminalisté na Opavsku aktuálně prověřují případy několik případů, kdy se lidé nechali zlákat na výhodné investice, falešný přeplatek na daních nebo také na osobní setkání, inzerci, či přesvědčení o napadení osobního účtu v bance. Podvodníci tak připravili důvěřivé lidi dohromady o téměř milion korun. Vypátrat takové podvodníky je téměř nemožné. Policie proto stále varuje veřejnost, aby byla obezřetná.

V archeoparku se lidé seznámili s bohy a démony Slovanů

Návštěvníci Archeoparku v Chotěbuzi se mohli seznámit s Bohy a démony, kteří kdysi provázeli životem Slovany. Přednášku zpestřila ukázka replik nálezů z celé Evropy.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

14. dubna 2024 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

14. dubna 2024 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Ostrava, Moravskoslezský kraj, Praha i Brno se společně prezentují na veletrhu ve Francii
Vydáno 12. března 2023 16:31, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.

OSTRAVA: Kampus Ostravské univerzity; zdroj foto: Radim Kolibík

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Navazujeme na společnou prezentaci měst a regionů, kterou jsme si v minulosti již několikrát vyzkoušeli. Těší nás, že organizaci společné expozice zajišťuje právě naše město. Ostrava se v posledních letech mění v moderní metropoli s kvalitní architekturou, zlepšujícím se veřejným prostorem i zdravějším životním prostředím. K tomu pomáhá také funkční městské plánování, do kterého se nám v míře nebývalé daří zapojit samotné obyvatele. Naší strategií rozhodně není zbrklý prodej pozemků, ale koncepční příprava lokalit, které mají z hlediska dalšího rozvoje vyšší potenciál. Investorům tak můžeme nabídnout atraktivní pozemky pro zajímavé a kvalitní projekty různého charakteru."
Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Ostrava nedávno zahájila přípravu nového strategického plánu na období 2024-2030, jehož ambicí je navázat na úspěšnou městskou strategii fajnOVA z let 2017-2023. V jejím rámci byly realizovány mnohé stavby a opatření, díky nimž se zvyšuje kvalita života a město zaznamenává viditelný rozvoj. Zmínit lze jen pár dní otevřený nový kampus Ostravské univerzity v centru města pro studenty umění a sportu, galerii současného umění PLATO v zrekonstruované historické budově městských jatek či opravu památkově chráněné prvorepublikové Grossmannovy vily. Prestiž města pak dokreslují i plánované stavby jako je koncertní sál podle návrhu světově proslulého architekta Stevena Holla."

Na veletrhu Ostrava nabízí plochy pro bydlení a služby na pozemcích v ulicích Českobratrská, Plzeňská, Polská či Opavská. Představí však i rozvojové lokality, na jejichž přípravě spolupracuje se soukromými investory. K těm nejvýznamnějším patří oblast Pod Žofinkou, která propojuje oblast Dolních Vítkovic s centrem Ostravy. Strategická poloha území vybízí k vytvoření nové městské čtvrti s přírodním parkem, přímou vazbou na nábřeží a novou městskou třídou. Pro zájemce o průmyslové nemovitosti pak jsou připraveny pozemky ve strategické průmyslové zóně Mošnov, v blízkosti letiště, na niž navazuje administrativní centrum s pozemky využitelnými pro kanceláře, služby či hotel."

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Na přívětivé podnikatelské prostředí, podporu a otevřenost novým investičním příležitostem pozitivně reagují sami investoři. Výsledkem předchozích ročníků veletrhu je například nově vznikající partnerství města se společností LinkCity na projektu Residence Stodolní či dokončovaná budova Organica developera Contera, která roste na území bývalého brownfieldu v oblasti Karolina. Dále investice společnosti Concens do Ostrava Airport Multimodal parku v Mošnově nebo výstavba nových podnikatelských zón v Hrušově (Contera) i ve Vítkovicích (P3 Logistic Parks). Ostatně, investiční potenciál Ostravy dokazuje i nedávné umístění mezi deseti „evropskými městy budoucnosti“ dle agentury fDi Intelligence."

Moravskoslezský kraj jede na veletrh MIPIM nabídnout řadu zajímavých lokalit a projektů v atraktivních rezidenčních, komerčních nebo výrobních areálech, a představit tak nejen vizionářské, ale i standardní investorské projekty.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Moravskoslezský kraj úspěšně pokračuje v dynamické hospodářské transformaci a věřím, že se postupně vrací mezi hlavní rozvojové póly České republiky. Intenzivně pracujeme na strategických projektech, které budou mít významný dopad na další prosperitu našeho regionu a posílí zde rozvoj investičních příležitostí. Na veletrhu MIPIM chceme náš kraj a jeho vize představit a s investory jednat o možnosti spolupráce. Chceme k nám pozvat silné hráče, kteří se aktivně zapojí do rozvoje našeho kraje formou developerských projektů, některé jsme dokonce připraveni podpořit z prostředků evropského Fondu pro spravedlivou transformaci. Investorům představíme několik atraktivních ploch a projektů napříč celým regionem. Věřím, že je zaujme naše investiční nabídka z oblasti rezidenční a smíšené výstavby, atraktivní by mohly být i areály pro lehkou výrobu a logistiku. Veletrh MIPIM vnímám jako skvělou příležitost, která může v blízké budoucnosti zlepšit podmínky pro život místních obyvatel, ekonomiku i naše životní prostředí."

Klíčovým transformačním územím Moravskoslezského kraje, které skýtá obrovské příležitosti budoucího rozvoje, je pohornická oblast Karvinska. Území o rozloze 60 km² ležící mezi městy Karviná, Havířov a Orlová bylo v minulosti spojeno s těžbou uhlí a intenzivní průmyslovou činností. Prostřednictvím programu POHO2030 se pomalu naplňuje vize regionu vrátit této krajině život a otevřít ji lidem. Areály dolů se stanou novým impulzem pro podnikání a ekonomický rozvoj oblasti. Na veletrhu budou představeny projekty moderních industriálních parků Jan Karel a Lazy, které by měly být postaveny s využitím prvků nové energetiky a chytrých řešení. Projekty Eden Silesia a POHO Park Gabriela jsou naopak zástupci vzdělávací, výzkumné a volnočasové infrastruktury a mají se stát místy, kam budou lidé jezdit za poznáním, odpočinkem a zábavou.

Praha na veletrhu MIPIM představí nový Metropolitní plán Prahy, jehož autorem je Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, který má nahradit stávající územní plán z roku 1999. Prostřednictvím interaktivní aplikace budou návštěvníkům vysvětlena základní pravidla a principy městského plánování. Návštěvníci veletrhu budou mimo jiné seznámeni s proměnou pražských čtvrtí, konkrétně Palmovky, Nových Dvorů nebo Dolních Počernic v oblasti s dostupným městským nájemním bydlením, kvalitní architekturou a veřejným prostorem.

Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy: "Praha je unikátním místem v srdci střední Evropy, kde se snoubí tradice s inovacemi. Naším cílem pro následující funkční období je nadále podporovat rozvoj brownfieldů a nevyužívaných ploch v rámci města pro potřebnou výstavbu městského nájemního bydlení a budování nových městských čtvrtí, na které budou Pražani v budoucnu právem hrdí. Důležitým prvkem je pro nás i podpora inovativních přístupů a technologií v oblasti udržitelné výstavby."
Markéta Vaňková, primátorka Brna: "Město Brno se v posledních letech stalo progresivním centrem, které aktivně podporuje inovační podnikání, aplikovaný výzkum, rozvoj talentů a popularizaci vědy. Na veletrhu MIPIM představíme tři významné projekty, které mají přinést další rozvoj Brna."

Chytrá čtvrť Špitálka vzniká v blízkosti městského centra za pomoci moderních technologií a inovativních přístupů. Na veletrhu hledá Brno strategického partnera pro realizaci projektu. Významným brněnským projektem je také Nová čtvrť Trnitá s budoucím novým hlavním nádražím, spojeným bulvárem s historickým centrem města. Území o rozloze 140 ha se výhledově promění v moderní městskou čtvrť pro bydlení, práci i volný čas s významným podílem takového veřejného prostoru, který přispěje k udržitelnosti města v reakci na změnu klimatu. Inovace přináší i městská společnost Technologický park Brno, která rozvíjí projekt business parku ve stylu kampusu a díky blízkosti technické univerzity a výzkumných center poskytuje svým klientským společnostem jedinečné benefity v oblasti talentovaných absolventů i možnosti spolupráce s výzkumnými a vývojovými institucemi. Na MIPIM má zájem o nové nájemce moderních kanceláří i víceúčelových prostor pro výzkum a lehký průmysl.

Markéta Vaňková, primátorka Brna: "Právě díky spolupráci s Technologickým parkem se daří do praxe uvádět koncept takzvané městské laboratoře, tedy prostoru pro rozvoj inovací, technologií a nových postupů. V Brně umíme do rozvojových plánů zapojit i kreativitu a nezatížený pohled studentů, tedy naší budoucí generace. Ti právě v této lokalitě mohou pro město navrhovat konkrétní inovativní a chytrá řešení, která budeme moci reálně otestovat a v případě úspěchu i realizovat."

Veletrh MIPIM patří mezi největší akce svého druhu na světě a je platformou pro setkání měst a regionů, navázání kontaktů mezi sebou i se soukromou sférou. Nápaditý design expozice o celkové velikosti 250 m² pro tento ročník navrhlo studio JA ARCHITEKTI. Jak v materiálech, tak ve tvarech, kombinují minimalismus s bytelností a drží tak krok se současnými trendy v architektuře, expozice získává tolik potřebnou autenticitu. Oficiální prezentace hlavního města Prahy, statutárních měst Brna a Ostravy, Moravskoslezského kraje a jejich partnerů proběhne ve středu 15. března 2023 od 15 hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036163/ostrava-moravskoslezsky-kraj-praha-i-brno-se-spolecne-prezentuji-na-veletrhu-ve-francii