Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté při další dopravní akci v MSK zkontrolovali za dva dny přes 1 900 aut

Celý MS kraj |

Během minulého týdne proběhly další dvě dopravně bezpečností akce v Moravskoslezském kraji. Byly vyhlášeny v rámci preventivního opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Policisté za dva dny zkontrolovali na 1 927 aut a zjistili 363 přestupků. Na pokutách vybrali na místě téměř 59 tisíc korun.

Dopravně bezpečnostní akce proběhly v minulém týdnu ve čtvrtek a v pátek na celém území Moravskoslezského kraje.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Akce byly zacíleny na veškeré protiprávní jednání řidičů, zejména na kontrolu jízdy vozidel bez uhrazené elektronické dálniční známky na zpoplatněném úseku silnic, ale také věnování se plně řízení, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek a v neposlední řadě také na dodržování nejvyšší povolené rychlosti."

Ve čtvrtek se policisté zaměřili na kontrolu dálničních známek. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Této akce se zúčastnilo 9 dopravních policistů, kteří zkontrolovali 99 vozidel. Zaznamenáno bylo 36 přestupků, z toho 34 bylo vyřízeno v příkazním řízení v souhrnné výši 21 200 korun. Příslušnému správnímu orgánu oznámili policisté 2 přestupky. Nejčastějším prohřeškem bylo 19 řidičů bez zaplacené dálniční známky a dalších 8 řidičů telefonovalo za jízdy."

V pátek pak policisté kontrolovali hlavně alkohol za volantem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Této se zúčastnilo 223 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie. Celkem bylo zkontrolováno 1828 vozidel a zaznamenáno 327 přestupkových jednání, z toho 296 jich bylo vyřízeno v příkazním řízení v souhrnné výši 37 600 korun a 31 bylo oznámeno správnímu orgánu. Ukázalo se, že nejvíce spáchaných přestupků je v souvislosti s telefonováním za jízdy, a to v 71 případech. Ve 44 případech vyjeli řidiči na cestu s nevyhovujícím technickým stavem vozidla a 41 řidičů zapomnělo sundat nohu z plynu a překročili stanovenou rychlost. V neposlední řadě bylo zjištěno, že ve 28 případech byli řidiči bez zaplacené dálniční známky a 17 řidičů se posilnilo před jízdou alkoholem."

V podobných rozsáhlých kontrolních akcích hodlají policisté v Moravskoslezském kraji dál pokračovat.

Nahlásit chybu


K tématu

60 řidičů překročilo za 4 hodiny měření povolenou rychlost v obci

17. února 2024 11:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Tentokrát se při ní zaměřili na řidiče, kteří překračují rychlost v obci. K měření si vybrali známou čtyřproudou silnici v Petřvaldu na Karvinsku. Za 4 hodiny chytili 60 řidičů. Nejrychlejší jel 98 km/h. Na pokutách policisté vybrali přes 120 tisíc korun.

Policisté v Moravskoslezském kraji pokračují v rozsáhlých silničních kontrolách

18. května 2023 20:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V průběhu minulého a tohoto týdne se uskutečnilo napříč Moravskoslezským krajem několik dopravně bezpečnostních akcí. Každá byla zaměřená primárně na jiné účastníky silničního provozu. Samozřejmě policisté při akcích kontrolovali dodržování všech pravidel silničního provozu, a to u všech aktérů.

Nezaplacené dálniční známky, vysoká rychlost i držení telefonu. Nejčastější prohřešky řidičů v MSK

2. září 2023 9:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté v Moravskoslezském kraji mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. U 219 kontrolovaných aut zjistili 114 dopravních přestupků. Nejčastějšími prohřešky byly nezaplacená dálniční známka a vysoká rychlost.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Dnes 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

Včera 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

Včera 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

Včera 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

Policisté při další dopravní akci v MSK zkontrolovali za dva dny přes 1 900 aut
Vydáno 20. března 2023 15:56, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Během minulého týdne proběhly další dvě dopravně bezpečností akce v Moravskoslezském kraji. Byly vyhlášeny v rámci preventivního opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Policisté za dva dny zkontrolovali na 1 927 aut a zjistili 363 přestupků. Na pokutách vybrali na místě téměř 59 tisíc korun.

zdroj foto: Policie ČR

Dopravně bezpečnostní akce proběhly v minulém týdnu ve čtvrtek a v pátek na celém území Moravskoslezského kraje.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Akce byly zacíleny na veškeré protiprávní jednání řidičů, zejména na kontrolu jízdy vozidel bez uhrazené elektronické dálniční známky na zpoplatněném úseku silnic, ale také věnování se plně řízení, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek a v neposlední řadě také na dodržování nejvyšší povolené rychlosti."

Ve čtvrtek se policisté zaměřili na kontrolu dálničních známek. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Této akce se zúčastnilo 9 dopravních policistů, kteří zkontrolovali 99 vozidel. Zaznamenáno bylo 36 přestupků, z toho 34 bylo vyřízeno v příkazním řízení v souhrnné výši 21 200 korun. Příslušnému správnímu orgánu oznámili policisté 2 přestupky. Nejčastějším prohřeškem bylo 19 řidičů bez zaplacené dálniční známky a dalších 8 řidičů telefonovalo za jízdy."

V pátek pak policisté kontrolovali hlavně alkohol za volantem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Této se zúčastnilo 223 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie. Celkem bylo zkontrolováno 1828 vozidel a zaznamenáno 327 přestupkových jednání, z toho 296 jich bylo vyřízeno v příkazním řízení v souhrnné výši 37 600 korun a 31 bylo oznámeno správnímu orgánu. Ukázalo se, že nejvíce spáchaných přestupků je v souvislosti s telefonováním za jízdy, a to v 71 případech. Ve 44 případech vyjeli řidiči na cestu s nevyhovujícím technickým stavem vozidla a 41 řidičů zapomnělo sundat nohu z plynu a překročili stanovenou rychlost. V neposlední řadě bylo zjištěno, že ve 28 případech byli řidiči bez zaplacené dálniční známky a 17 řidičů se posilnilo před jízdou alkoholem."

V podobných rozsáhlých kontrolních akcích hodlají policisté v Moravskoslezském kraji dál pokračovat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036274/policiste-pri-dalsi-dopravni-akci-v-msk-zkontrolovali-za-dva-dny-pres-1-900-aut