Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva hasiči z Ostravy a Liberce bojovali v USA o titul nejsilnějšího hasiče světa

Celý MS kraj |

Přes 20 tisíc sportovců z 80 zemí světa se začátkem března utkalo ve více než 60 sportovních disciplínách v americkém Ohiu ve městě Columbus. Arnold Sports Festivalu se zúčastnili i dva hasiči z České republiky. Za HZS Libereckého kraje to byl pprap. Jan Pipiš, který přivezl stříbro a titul druhého nejsilnějšího hasiče světa. Zástupce HZS Moravskoslezského kraje ppor. Miroslav Šín skončil na 38. místě.

Spojené státy Americké, město Columbus ve státě Ohio, hostilo v době od 3. do 5. března 2023 soutěž World's strongest firefighter, v překladu Soutěž o nejsilnějšího hasiče světa 2023. Čeští hasiči tam opět předvedli vynikající výkony. Příslušník HZS Libereckého kraje pprap. Jan Pipiš, hasič technik – spojové služby z liberecké stanice se ze závodů vrátil jako druhý nejsilnější hasič světa. 

Jaroslava Benešová, mluvčí HZS LK: "Stříbrnou medaili podpraporčík Pipiš vybojoval v osmi náročných silových disciplínách (např. Viking Press, přitahování více než 300kilového závaží na laně či mrtvý tah, při kterém má soutěžící za úkol zvednout činku s koly od sanitky). Jan Pipiš má již z minulosti na kontě řadu sportovních úspěchů. Dvojnásobný mistr Evropy v soutěži FireFit a první Čech, který se pyšní titulem amerického klubu závodníků The Lion´s Den."

Stříbrnou trofej libereckému hasiči předal Arnold Schwarzenegger, který tento náročný závod sám založil a výkony soutěžících bedlivě sledoval.

Jan Pipiš, člen HZS LK: "Vidět se s legendou kulturistiky pro mě bylo splněným snem, vždy pro mě byl neskutečnou motivací. Osobně nám předal medaile."

Příslušníka HZS Moravskoslezského kraje ppor. Miroslav Šín, velitel čety ze stanice Ostrava-Jih, nakonec skončil na 38. místě.

Miroslav Šín, člen HZS MSK: "Závod pro mě byl opravdu náročný, i když podle mého mínění jsem nikdy nebyl lépe připraven. Ze čtyř disciplín jsem dvě pokazil, přitom hned tu první což byla farmářská chůze chůze s 240 kg kufry jsem považoval za tu nejsilnější. Hned potom jsem se na všechno chtěl vykašlat, ale to by tam nesměli se mnou být Honza Pipiš a Marek Tyl a já svůj poslední závod mohl se ctí dokončit."

Pro Miroslava Šína to byl zároveň poslední závod jeho hasičského sportovního života. Soutěže se zúčastnil již podruhé, kdy při své loňské premiéře vybojoval krásné 10. místo a splnil si i jeden ze svých snů, potřást si také rukou se zakladatelem závodu, hollywoodskou hvězdou, Arnoldem Schwarzenegerem.

Miroslav Šín, člen HZS MSK: "Závodit na ,,Arnoldovi” se nepodaří každý den a já jsem neskutečné hrdý a šťastný, že se mi to podařilo dvakrát. Ale je čas předat tuto možnost mladším, talentovanějším. A tím není nikdo jiný než můj týmový parťák Honza Pipiš. Bylo to krásné a téměř 30 let závodění mi dalo strašně moc zážitků, kamarádů a poznání. Tím největším je, jak skvělou mám rodinu, která mě v tomto vždy podporovala a stála za mnou."

Honza Pipiš začal trénovat na Arnold Sports Festival také s více než ročním předstihem.

Jan Pipiš, člen HZS LK: "Od března minulého roku jsem nabíral váhu a sílu a od léta jsem piloval techniku jednotlivých disciplín. Jsem rád, že to, na co jsem spoléhal, mi vyšlo. Důležité bylo nastavení hlavy, tyto závody jsou právě o tom. Před startem každé disciplíny jsem byl v klidu a atmosféra byla naprosto skvělá."

Závodu se chce zúčastnit i příští rok.

Nahlásit chybu


K tématu

Na Dnech NATO se předávaly medaile Za zásluhy hasičů

17. září 2023 15:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Součástí nedělního programu Dnů NATO 2023 na mošnovském letišti bylo předání medailí Za zásluhy hasičů. Získali je dva polští hasiči a jeden HZS MSK, který loni v době svého volna zachránil život muži v bezvědomí.

Moravskoslezští hasiči jsou opět mistry České republiky v požárním sportu

28. srpna 2023 18:47 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tým Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ovládl mistrovství České republiky v požárním sportu 2023. Stal se tak opět mistrem České republiky. Letošní ročník byl významný také tím, že se jednalo o jubilejní 50. mistrovství profesionálních hasičů, u dobrovolných hasičů sahá historie ještě hlouběji a letošní ročník byl v pořadí již 68.

Vodní záchranáři poměřili síly v soutěži na Slezské Hartě

15. června 2023 12:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vodní nádrž Slezská Harta se stala centrem vodních záchranářů z celé České republiky. Konal se zde XXIII. ročník soutěže ve vodním záchranářství „Slezská Harta 2023“. Na start závodu, jehož cílem je záchrana osob z vodní hladiny, poskytnutí první pomoci a zvládnutí techniky jízdy s motorovým člunem, se postavilo celkem 24 čtyřčlenných týmů složek IZS.


Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

Včera 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

V Havířově začali odtahovat vozidla, která brání v čištění komunikací

Radnici v Havířově došla trpělivost s řidiči, kteří parkují v místech, kde se v konkrétní den provádí čištění komunikací. Vozidla se rozhodla odtahovat.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Rodáci vyhlásili jaro Karla Kryla, připomněli kulatá výročí jeho narození a úmrtí

Klub rodáků a přátel města vyhlásil jaro Karla Kryla. Tento čestný občan Nového Jičína se před 80 lety narodil - a před 30 lety zemřel.

Manželé Kubovi oslavili zlatou svatbu

Včera 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Velmi slavnostní atmosféra zavládla v neděli 14.4. na stonavské radnici. Manželé Kubovi tady po padesáti letech obnovili svůj svatební slib.

Krnovská nemocnice, jako první u nás, uvedla do provozu unikátní transportní systém vzorků, podobný potrubní poště, avšak plně automatizovaný

Dnes 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Koloběžkář bez přilby skončil po nehodě u Třince v ohrožení života v nemocnici

Včera 20:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu ráno u vážně zraněného koloběžkáře v třinecké místní části Oldřichovice. Lékař ho musel kvůli vážným zraněním uvést do umělého spánku a v ohrožení života ho vrtulník přepravil do nemocnice.

Hasiče zaměstnal velký požár haly s dřívím na Novojičínsku. Uchránili majetek za 32 milionů

Včera 15:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Devět jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u náročného požáru haly s dřívím v Bartošovicích na Novojičínsku. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Oheň způsobil škodu za 5,3 milionu korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za 32 milionů.

Valenta a Blašková si v Havířově olympiádu nevybojovali

16. dubna 2024 21:23 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Unikátní turnaj se podařilo získat Havířovu do svého Národního tréninkového centra stolních tenistů. Smíšené páry z celého světa tam bojovaly o přímý postup na olympijské hry v Paříži. Své želízko v ohni měla i České republika.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

16. dubna 2024 17:33 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Domov proto nabídl prostory městu.

Auto bez řidiče se rozjelo z parkoviště do silnice. Zastavili ho dva policisté

16. dubna 2024 15:36 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Doslova ve správnou chvíli na správném místě byla dvojice policistů z dopravního inspektorátu Nový Jičín. Stáli na parkovišti v Rybí, když se před nimi najednou samo rozjelo nezabrzděné auto bez řidiče. Okamžitě vyběhli z policejního vozu a rozjeté auto zastavili vlastními silami. Zabránili tak možné nehodě, protože auto by jinak neřízeně vjelo přímo na hlavní silnici.

Dva hasiči z Ostravy a Liberce bojovali v USA o titul nejsilnějšího hasiče světa
Vydáno 21. března 2023 10:10, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Přes 20 tisíc sportovců z 80 zemí světa se začátkem března utkalo ve více než 60 sportovních disciplínách v americkém Ohiu ve městě Columbus. Arnold Sports Festivalu se zúčastnili i dva hasiči z České republiky. Za HZS Libereckého kraje to byl pprap. Jan Pipiš, který přivezl stříbro a titul druhého nejsilnějšího hasiče světa. Zástupce HZS Moravskoslezského kraje ppor. Miroslav Šín skončil na 38. místě.

zdroj foto: Jan Pipiš

Spojené státy Americké, město Columbus ve státě Ohio, hostilo v době od 3. do 5. března 2023 soutěž World's strongest firefighter, v překladu Soutěž o nejsilnějšího hasiče světa 2023. Čeští hasiči tam opět předvedli vynikající výkony. Příslušník HZS Libereckého kraje pprap. Jan Pipiš, hasič technik – spojové služby z liberecké stanice se ze závodů vrátil jako druhý nejsilnější hasič světa. 

Jaroslava Benešová, mluvčí HZS LK: "Stříbrnou medaili podpraporčík Pipiš vybojoval v osmi náročných silových disciplínách (např. Viking Press, přitahování více než 300kilového závaží na laně či mrtvý tah, při kterém má soutěžící za úkol zvednout činku s koly od sanitky). Jan Pipiš má již z minulosti na kontě řadu sportovních úspěchů. Dvojnásobný mistr Evropy v soutěži FireFit a první Čech, který se pyšní titulem amerického klubu závodníků The Lion´s Den."

Stříbrnou trofej libereckému hasiči předal Arnold Schwarzenegger, který tento náročný závod sám založil a výkony soutěžících bedlivě sledoval.

Jan Pipiš, člen HZS LK: "Vidět se s legendou kulturistiky pro mě bylo splněným snem, vždy pro mě byl neskutečnou motivací. Osobně nám předal medaile."

Příslušníka HZS Moravskoslezského kraje ppor. Miroslav Šín, velitel čety ze stanice Ostrava-Jih, nakonec skončil na 38. místě.

Miroslav Šín, člen HZS MSK: "Závod pro mě byl opravdu náročný, i když podle mého mínění jsem nikdy nebyl lépe připraven. Ze čtyř disciplín jsem dvě pokazil, přitom hned tu první což byla farmářská chůze chůze s 240 kg kufry jsem považoval za tu nejsilnější. Hned potom jsem se na všechno chtěl vykašlat, ale to by tam nesměli se mnou být Honza Pipiš a Marek Tyl a já svůj poslední závod mohl se ctí dokončit."

Pro Miroslava Šína to byl zároveň poslední závod jeho hasičského sportovního života. Soutěže se zúčastnil již podruhé, kdy při své loňské premiéře vybojoval krásné 10. místo a splnil si i jeden ze svých snů, potřást si také rukou se zakladatelem závodu, hollywoodskou hvězdou, Arnoldem Schwarzenegerem.

Miroslav Šín, člen HZS MSK: "Závodit na ,,Arnoldovi” se nepodaří každý den a já jsem neskutečné hrdý a šťastný, že se mi to podařilo dvakrát. Ale je čas předat tuto možnost mladším, talentovanějším. A tím není nikdo jiný než můj týmový parťák Honza Pipiš. Bylo to krásné a téměř 30 let závodění mi dalo strašně moc zážitků, kamarádů a poznání. Tím největším je, jak skvělou mám rodinu, která mě v tomto vždy podporovala a stála za mnou."

Honza Pipiš začal trénovat na Arnold Sports Festival také s více než ročním předstihem.

Jan Pipiš, člen HZS LK: "Od března minulého roku jsem nabíral váhu a sílu a od léta jsem piloval techniku jednotlivých disciplín. Jsem rád, že to, na co jsem spoléhal, mi vyšlo. Důležité bylo nastavení hlavy, tyto závody jsou právě o tom. Před startem každé disciplíny jsem byl v klidu a atmosféra byla naprosto skvělá."

Závodu se chce zúčastnit i příští rok.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036291/dva-hasici-z-ostravy-a-liberce-bojovali-v-usa-o-titul-nejsilnejsiho-hasice-sveta