Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Darkovicích někdo podřízl posed, ze kterého byla zastřelena border kolie Dixie

Celý MS kraj |

Případ, kdy myslivec zastřelil fenku border kolie Dixie nabírá dramatických rozměrů. Lidé volají po potrestání myslivce, ten zase podal trestní oznámení kvůli nebezpečným výhrůžkám. Nyní někdo doslova podřezal a zničil posed, ze kterého vyšla smrtící rána.

Posed šel k zemi pravděpodobně v noci z úterý na středu. Případem se zabývá policie.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak došlo k úmyslnému naříznutí dřevěných nosných trámů mysliveckého posedu, který byl instalován poblíž účelové komunikace spojující obce Darkovice a Vřesina a k následnému stržení na zem."

Myslivecký spolek vyčíslil škodu na 16 tisíc korun. Policisté tak věc prověřují jako přečin poškození cizí věci. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Celá záležitost je nadále v gesci policistů z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701."

Pravděpodobně neznámý pachatel zároveň na místě zanechal červený podpis "ALF".

Z posedu vyšel 28. února večer osudný výstřel. 74letý myslivec si údajně spletl psa běžícího po poli s liškou, na kterou tam číhal. Dokonce zveřejnil videozáznam, ze kterého je patrné, že liška se zřejmě v tu dobu v místě pohybovala. Zároveň se tam ale objevila i desetiletá fenka border kolie Dixie, kterou muž zastřelil.

Jiří Smolka, myslivec: "Vidím, že tam je něco podobného jako liška, že tam je liška. Ona se vrátila a teďkom běží. Mířil jsem na ní a pak jsem vystřelil." 
Vyjádření Mysliveckého spolku OREL Darkovice - Darkovičky: "Hospodář seznámil ostatní členy s průběhem dané události, po vyhodnocení výbor rozhodl k pozastavení povolenky k lovu do doby vyšetření celého případu. Touto cestou chce MS OREL Darkovice – Darkovičky vyjádřit lítost všem poškozeným nad touto nešťastnou událostí. Případ je o to zamotanější, protože veřejnost volala po důkladném prošetření a potrestání myslivce. Zapojili se do něj také někteří politici, kteří slíbili, že se budou touto problematikou zabývat."

Policisté nakonec v případu učinili několik rozhodnutí. Střelba na psa byla vyhodnocena jako přestupek. Stejně tak bylo za přestupek označeno, že majitelka nechala psa volně pobíhat po poli. Trestní oznámení podal i samotný střelec. Jeho osoba se totiž stala terčem nenávistných útoků na sociálních sítích. Podle svých slov se nyní doslova bojí vyjít z domu.

Nahlásit chybu


K tématu

Po střelbě v Hrčavě jeden muž v kritickém stavu. Další obviněn z pokusu vraždy

21. července 2023 15:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V Hrčavě na Frýdecko-Místecku se ve středu večer střílelo. Jeden muž následně skončil v kritickém stavu v nemocnici a po střelci se rozběhlo rozsáhlé pátrání. Toho následně zadrželi a později obvinili z pokusu o vraždu. Nyní mu hrozí až 18 let vězení.

VIDEO: Policisté odhalili a obvinili muže, který chtěl jedem a zapečenými hřebíky zabíjet psy

13. července 2023 7:51 | Ostrava-město | Libor Běčák

60letý muž z ostravské Dubiny čelí obvinění z toho, že úmyslně zapékal hřebíky do potravin a ty pak pohazoval v okolí bydliště, aby tak zabíjel psy.

Policisté obvinili traviče psů. Otrávené návnady doma pekl

13. července 2023 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravským policistům se podařilo vypátrat, kdo na sídlišti Dubina v Ostravě rozhazoval smrtelně nebezpečné návnady pro psy. Jde o muže, kterému vadil jejich štěkot. Nyní mu hrozí pět let vězení.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Dnes 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Únik radioaktivní látky na ostravském letišti byl námětem cvičení hasičů

Včera 18:49 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Při nakládání do auta došlo k poškození balíčku, který přepravoval radioaktivní materiál. To byl námět mimořádného cvičení hasičů v areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Nejlepší dezert upekla na krajské soutěži žákyně střední školy v Českém Těšíně

Včera 17:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už posedmé se konala soutěž pro budoucí cukráře MARLENKA CUP. Zúčastnili se jí žáci ze všech 7 krajem zřizovaných škol, které nabízejí obor Cukrář. Letos byla hlavní surovinou čokoláda a kakao, které nejvíce proslavil dort à la Sacher. Své dovednosti a kreativitu předvedlo celkem 14 budoucích cukrářů.

Policie hledá padesátiletého muže z Havířova, naposledy ho viděli před měsícem

Včera 15:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Kriminalisté vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Havířova. Naposledy ho viděli před měsícem v centru města a od té doby, jakoby se po něm slehla zem.

Summit v Abú Dhabí přinesl inspiraci pro energetiku v našem kraji

Delegace MS kraje přijala pozvání na World Future Energy Summit ve Spojených arabských emirátech. Světová obchodní událost pro budoucí energii a udržitelnost se konala v Abu Dhabi a přinesla spoustu inspirativních příkladů i pro náš region.

Podíl obnovitelných zdrojů v Německu prudce roste

18. dubna 2024 21:49 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Energie a kraj

Před rokem, v polovině dubna 2023, skončil v Německu provoz tří posledních jaderných reaktorů. V jaderných elektrárnách Německo v té době vyrábělo již jen zhruba pět procent elektřiny.

V Darkovicích někdo podřízl posed, ze kterého byla zastřelena border kolie Dixie
Vydáno 24. března 2023 17:16, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Případ, kdy myslivec zastřelil fenku border kolie Dixie nabírá dramatických rozměrů. Lidé volají po potrestání myslivce, ten zase podal trestní oznámení kvůli nebezpečným výhrůžkám. Nyní někdo doslova podřezal a zničil posed, ze kterého vyšla smrtící rána.

zdroj foto: Policie ČR

Posed šel k zemi pravděpodobně v noci z úterý na středu. Případem se zabývá policie.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak došlo k úmyslnému naříznutí dřevěných nosných trámů mysliveckého posedu, který byl instalován poblíž účelové komunikace spojující obce Darkovice a Vřesina a k následnému stržení na zem."

Myslivecký spolek vyčíslil škodu na 16 tisíc korun. Policisté tak věc prověřují jako přečin poškození cizí věci. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Celá záležitost je nadále v gesci policistů z Obvodního oddělení v Hlučíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na hlučínské policejní číslo 974 737 701."

Pravděpodobně neznámý pachatel zároveň na místě zanechal červený podpis "ALF".

Z posedu vyšel 28. února večer osudný výstřel. 74letý myslivec si údajně spletl psa běžícího po poli s liškou, na kterou tam číhal. Dokonce zveřejnil videozáznam, ze kterého je patrné, že liška se zřejmě v tu dobu v místě pohybovala. Zároveň se tam ale objevila i desetiletá fenka border kolie Dixie, kterou muž zastřelil.

Jiří Smolka, myslivec: "Vidím, že tam je něco podobného jako liška, že tam je liška. Ona se vrátila a teďkom běží. Mířil jsem na ní a pak jsem vystřelil." 
Vyjádření Mysliveckého spolku OREL Darkovice - Darkovičky: "Hospodář seznámil ostatní členy s průběhem dané události, po vyhodnocení výbor rozhodl k pozastavení povolenky k lovu do doby vyšetření celého případu. Touto cestou chce MS OREL Darkovice – Darkovičky vyjádřit lítost všem poškozeným nad touto nešťastnou událostí. Případ je o to zamotanější, protože veřejnost volala po důkladném prošetření a potrestání myslivce. Zapojili se do něj také někteří politici, kteří slíbili, že se budou touto problematikou zabývat."

Policisté nakonec v případu učinili několik rozhodnutí. Střelba na psa byla vyhodnocena jako přestupek. Stejně tak bylo za přestupek označeno, že majitelka nechala psa volně pobíhat po poli. Trestní oznámení podal i samotný střelec. Jeho osoba se totiž stala terčem nenávistných útoků na sociálních sítích. Podle svých slov se nyní doslova bojí vyjít z domu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036364/v-darkovicich-nekdo-podrizl-posed-ze-ktereho-byla-zastrelena-border-kolie-dixie