Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

550 policistů se zapojilo do další dopravně bezpečnostní akce v MSK

Celý MS kraj |

Moravskoslezští policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. V průběhu čtyř dní zkontrolovali 2 385 účastníků silničního provozu a zjistili 443 dopravních přestupků. Preventivní akce byla tentokrát zaměřena na viditelnost chodců a cyklistů.

Celého opatření se od 28. do 31. března zúčastnilo 550 policistů z dopravní i z pořádkové policie napříč celým Moravskoslezským krajem. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo zastaveno a zkontrolováno 2.385 účastníků silničního provozu (řidiči dvoustopých či jednostopých motorových i nemotorových vozidel a chodci), přičemž bylo zjištěno 443 dopravních přestupků. V příkazním řízení (blokovou pokutou) na místě bylo vyřešeno 408 případů porušení zákona a 35 skutků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření."

Policisté mimo obec a za snížené viditelnosti zkontrolovali 267 chodců, kteří měli povinné reflexními prvky.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Jak bylo při dohledu nad bezpečností a plynulostí silniční provozu zjištěno a prokázáno, tak 63 chodců se dopustilo různých dopravních přestupků, což bylo ve všech 63 případech vyřízeno na místě. Cyklisté v 5 případech porušili dopravní předpisy a rovněž i oni byli sankcionováni v příkazním řízení blokovou pokutou na místě. Ve většině těchto událostí cyklistů se převážně jednalo o špatné osvětlení jízdního kola či absence různých reflexních prvků, a to za snížené viditelnosti, na neosvětlených místech, v úsecích mimo bytovou zástavbu a mimo obce a města. U chodců to hlavně bylo přecházení mimo přechody pro chodce či chůze po nesprávné straně vozovky v místech, kde není chodník apod."

I když byla celá akce zaměřena primárně na chodce a cyklisty, policisté zkontrolovali i další účastníky silničního provozu.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Orientační dechové zkoušky či odborná měření dechovými zkouškami prokázaly přítomnost alkoholických nápojů v dechu u 13 osob (11x přestupkové jednání a 2x přečin ohrožení pod vlivem návykové látky) a provedenými testy na možnou přítomnost jiných návykových látek v těle řidiče bylo prokázáno 11 případů. Mezi hlavní přestupky při porušení silničního zákona patřilo držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení při řízení (73x), nevyhovující technický stav vozidla (61x), nepoužití bezpečnostních pásů či zádržných systémů řidičů či spolujezdců (42x), překročení stanovené rychlosti jízdy (24x), nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti u motorového vozidla (zákonné pojištění - 7x) a jízda v předmětném úseku bez příslušné dálniční známky (5x)."

Obdobné dopravně bezpečnostní akce preventivního i represivního charakteru budou následovat i v dalších dnech, týdnech a měsících letošního i následujícího roku, a to v rámci celorepublikových a celokrajských vyhlášených opatření.

Nahlásit chybu


K tématu

Policisté rozdávali zodpovědným řidičům ve Frýdku-Místku nealko pivo

28. srpna 2025 11:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Alkohol za volant nepatří. I malá dávka nebo řízení po flámu může znamenat velké riziko. Dopravní policie se proto věnuje nejen běžným kontrolám, ale i preventivním akcím, kdy rizika připomíná řidičům přímo v terénu.

Téměř každý druhý řidič porušuje pravidla silničního provozu

14. října 2025 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Minulý týden proběhla v celém Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Celkově bylo prověřeno přes tisíc vozidel, přestupky byly zjištěny v cca 500 případech. Nejčastější chybou řidičů byla manipulace s telefonem během jízdy.

Řidič měl přes 2 promile, další jel 200 km/h. Policie zkontrolovala tisícovku řidičů

29. října 2025 14:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V minulém týdnu proběhlo několik dopravních akcí. Policie zkontrolovala tisícovku řidičů. Chytila řidiče jedoucí 200 km/h, i řidiče s více než 2 promile. Zjistila také, že hodně chodců stále nemá reflexní prvky. Policie prosí o dodržování pravidel silničního provozu pro bezpečnost.


Architekti představili projekt proměny parku M. Horákové. Veřejné projednání se konalo v MAPPA

V Městském ateliéru prostorového plánování a architektury se uskutečnilo veřejné projednání návrhu na přeměnu ostravského sadu Dr. Milady Horákové. Bude se kácet i sadit, stavět i bourat a důležitá je také návaznost na koncertní sál VOX.

Na jejím vzniku pracovali i odsouzení. Věznice v Ostravě-Heřmanicích otevřela kapli Naděje

Dnes 11:54 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Věznice v Ostravě-Heřmanicích má nové duchovní zázemí. Slavnostně se zde otevřela kaple, která dostala jméno Naděje. Na jejím vzniku se podíleli i samotní odsouzení.

Hasiči ve Světlé Hoře na Bruntálsku se mohou radovat z nové moderní cisterny

Dnes 11:09 | Bruntál | Karel Soukop

Dobrovolní hasiči ve Světlé Hoře na Bruntálsku jsou další jednotkou, která je ode dneška vybavena novou moderní cisternou. Stará již dosluhovala a bude nabídnuta k prodeji.

Beats for Love bude nejdražší i nejlepší historii. Představí se 550 interpretů

Začátek července bude v Ostravě patřit milovníkům taneční hudby. Uskuteční se totiž další ročník hudebního festivalu Beats for Love a pořadatelé slibují, že bude zase lepší než ten předchozí.

Havířov podporuje sport už od mateřských škol, děti mají gymnastickou průpravu

Dnes 10:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov dlouhodobě podporuje sportování dětí už od útlého věku. Jedním z projektů je gymnastická průprava v mateřských školách, díky níž si předškoláci osvojují základy pohybu, obratnosti a koordinace.

Policejní manévry proti střelci v Ostravě. Vážně zranil ženu a pak ho našli mrtvého

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Postřelil manželku, která skončila v ohrožení života v nemocnici. Vzápětí začaly v Ostravě-Zábřehu velké policejní manévry. Až do bytu vtrhla zásahová jednotka, muže našli bez známek života. Policie se nyní snaží zjistit, co přesně se mezi dvojicí stalo.

MS nemocnice Havířov zavedla novou aplikaci

Včera 17:30 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí. Ta umí bezkontaktně snímat životní funkce pacientů na lůžku. Novinka ulehčí práci zdravotníkům a může zachránit lidské životy.

Starostka Doubravy neustála ostudu se zfetovaným ředitelem školy a školníkem

Včera 18:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obec Doubrava na Karvinsku je bez starostky. Ve středu byla z funkce odvolána Jiřina Ferenčíková, která neustála dlouhodobé problémy se školou a především ostudu se zfetovaným ředitelem základní školy a školníkem.

Jedlá zahrada učí, baví i sytí děti novojičínské školky Máj

Novojičínská Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Dostavba tramvajové trati v Ostravě-Porubě budí mezi lidmi velké emoce

Včera 14:44 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Přípravy nové tramvajové trati v Ostravě-Porubě pokračují. Stavba má ale stále své zastánce i odpůrce. Nyní se opět sešli na veřejném projednání v rámci vlivů na životní prostředí. Zazněly názory odborníků i připomínky veřejnosti.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hosté ve studiu: Tomáš Gruszka, primář Odd. dětské a prenatální kardiologie, FN Ostrava

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence, umožní vyšetřovat nejmenší pacienty

FNO obnovila kardiologickou ambulanci pro novorozence, je umístěna na oddělení neonatologie

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence. Nové pracoviště na Oddělení neonatologie umožní vyšetřovat nejmenší pacienty přímo v prostředí, které dobře znají, a bez nutnosti návštěvy centrální kardiologie.

V Domově Jistoty v Bohumíně našlo bezpečné zázemí šest duševně nemocných lidí

Včera 13:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nový dům s chráněným bydlením pro klienty s duševním onemocněním vybudoval Moravskoslezský kraj v Bohumíně-Záblatí. S téměř běžným životem tam šesti uživatelům pomáhají sociální pracovníci.

Mezi nejlepšími knihovníky byla oceněna i Jiřina Dvořáková z Frýdku-Místku

Včera 12:26 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Soutěž Knihovnická K2 už dvanáctým rokem oceňuje v sudém roce nejlepší knihovníky, v lichém roce nejlepší knihovny Moravskoslezského kraje. Slavnostní vyhlášení hostil Frýdecký zámek a mezi oceněnými byla také reprezentantka Frýdku-Místku.

550 policistů se zapojilo do další dopravně bezpečnostní akce v MSK
Vydáno 3. dubna 2023 15:41, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Moravskoslezští policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci. V průběhu čtyř dní zkontrolovali 2 385 účastníků silničního provozu a zjistili 443 dopravních přestupků. Preventivní akce byla tentokrát zaměřena na viditelnost chodců a cyklistů.

zdroj foto: Policie ČR

Celého opatření se od 28. do 31. března zúčastnilo 550 policistů z dopravní i z pořádkové policie napříč celým Moravskoslezským krajem. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo zastaveno a zkontrolováno 2.385 účastníků silničního provozu (řidiči dvoustopých či jednostopých motorových i nemotorových vozidel a chodci), přičemž bylo zjištěno 443 dopravních přestupků. V příkazním řízení (blokovou pokutou) na místě bylo vyřešeno 408 případů porušení zákona a 35 skutků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření."

Policisté mimo obec a za snížené viditelnosti zkontrolovali 267 chodců, kteří měli povinné reflexními prvky.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Jak bylo při dohledu nad bezpečností a plynulostí silniční provozu zjištěno a prokázáno, tak 63 chodců se dopustilo různých dopravních přestupků, což bylo ve všech 63 případech vyřízeno na místě. Cyklisté v 5 případech porušili dopravní předpisy a rovněž i oni byli sankcionováni v příkazním řízení blokovou pokutou na místě. Ve většině těchto událostí cyklistů se převážně jednalo o špatné osvětlení jízdního kola či absence různých reflexních prvků, a to za snížené viditelnosti, na neosvětlených místech, v úsecích mimo bytovou zástavbu a mimo obce a města. U chodců to hlavně bylo přecházení mimo přechody pro chodce či chůze po nesprávné straně vozovky v místech, kde není chodník apod."

I když byla celá akce zaměřena primárně na chodce a cyklisty, policisté zkontrolovali i další účastníky silničního provozu.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Orientační dechové zkoušky či odborná měření dechovými zkouškami prokázaly přítomnost alkoholických nápojů v dechu u 13 osob (11x přestupkové jednání a 2x přečin ohrožení pod vlivem návykové látky) a provedenými testy na možnou přítomnost jiných návykových látek v těle řidiče bylo prokázáno 11 případů. Mezi hlavní přestupky při porušení silničního zákona patřilo držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení při řízení (73x), nevyhovující technický stav vozidla (61x), nepoužití bezpečnostních pásů či zádržných systémů řidičů či spolujezdců (42x), překročení stanovené rychlosti jízdy (24x), nepředložení dokladu o pojištění odpovědnosti u motorového vozidla (zákonné pojištění - 7x) a jízda v předmětném úseku bez příslušné dálniční známky (5x)."

Obdobné dopravně bezpečnostní akce preventivního i represivního charakteru budou následovat i v dalších dnech, týdnech a měsících letošního i následujícího roku, a to v rámci celorepublikových a celokrajských vyhlášených opatření.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036511/550-policistu-se-zapojilo-do-dalsi-dopravne-bezpecnostni-akce-v-msk