Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič kamionu z nehody na Třinecku zemřel v nemocnici

Celý MS kraj |

Sobotní čelní střet dvou kamionů na Třinecku má tragický konec. Těžce zraněný 50letý řidič zemřel po leteckém transportu v ostravské fakultní nemocnici. Řidič, kterému měla za jízdy prasknout pneumatika, skončil v policejní cele.

Nehoda se stala v sobotu kolem čtvrt na deset dopoledne na nedávno otevřeném úseku obchvatu Třince, na silnici I/68 v úrovni Hnojníku. V místě se nyní jezdí provizorně v zúženém profilu po jedné polovině vozovky. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "65letý řidič srbské národnosti uvedl, že mu měla prasknout pneumatika, kdy následně přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s belgickým kamionem."

Ten řídil později zjištěný 50letý řidič bulharské národnosti. Po srážce zůstal v kamionu zaklíněný a těžce zraněný. Hasiči ho v úzké spolupráci se zdravotníky přibližně 15 minut vyprošťovali pomocí hydraulických nástrojů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékaři zjistili nedostatečné dýchání a podali kyslík. Následně došlo k zástavě dechu pacienta a bylo nutno přistoupit k zajištění dýchacích cest. Záchranáři rovněž zajistili vstup do kostní dřeně a ihned po vyproštění zahájili nepřímou srdeční masáž, spolu s podáváním léků. Po přibližně deseti minutách se jim podařilo obnovit činnost srdce. Prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění hlavy a trupu, stav pacienta zůstával kritický. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče jej posádka vrtulníku transportovala do ostravského traumatologického centra."

Z nemocnice v pozdních večerních hodinách přišla zpráva, že bulharský řidič zemřel. Řidič, který měl nehodu zavinit, vyvázl bez viditelných zranění.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Podezřelý byl umístěn do policejní cely. Případem se budou nyní zabývat kriminalisté druhého oddělení obecné kriminality v Třinci pro možné podezření z přečinů neúmyslného těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Je ale možné, že případ bude překvalifikován na usmrcení z nedbalosti. Celá tragická událost je nadále prověřována, bude nutné přizvat také znalce z oboru dopravy a techniky. U zemřelého byla nařízena soudní pitva."

Nehoda uzavřela na celý den sjezdy a nájezdy na 63. kilometru dálnice D48 na silnici I/68. Stejně tak opačný směr silnice I/68. Hasiči totiž museli přeložit náklad z havarovaného kamionu a počkat na odtah soukromou firmou. Poté místo nehody uklidili a následně si jej převzali kriminalisté. Provoz byl plně obnoven až večer kolem 20. hodiny.

Nahlásit chybu


K tématu

Muž zemřel po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce nedaleko Nového Jičína

14. října 2023 8:37 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pátek třináctého měl tragický konec pro 44letého muže v novojičínské části Kojetín. Po pádu ze čtyřkolky na sjezdovce Svinec bohužel zemřel. Nehoda povolala do akce všechny složky integrovaného záchranného systému.

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Záchranáři oživovali řidiče na Novojičínsku. Po nevolnosti naboural do stromu

2. ledna 2024 10:03 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

52letý řidič vyjížděl autem z domu a postihla ho náhlá zdravotní indispozice. Vlivem toho naboural do stromu. Z auta ho museli vyprostit hasiči. Následně se mu zastavilo srdce a záchranáři ho museli oživovat.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Včera 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

Včera 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Řidič kamionu z nehody na Třinecku zemřel v nemocnici
Vydáno 16. dubna 2023 8:59, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Sobotní čelní střet dvou kamionů na Třinecku má tragický konec. Těžce zraněný 50letý řidič zemřel po leteckém transportu v ostravské fakultní nemocnici. Řidič, kterému měla za jízdy prasknout pneumatika, skončil v policejní cele.

zdroj foto: ZZS MSK

Nehoda se stala v sobotu kolem čtvrt na deset dopoledne na nedávno otevřeném úseku obchvatu Třince, na silnici I/68 v úrovni Hnojníku. V místě se nyní jezdí provizorně v zúženém profilu po jedné polovině vozovky. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "65letý řidič srbské národnosti uvedl, že mu měla prasknout pneumatika, kdy následně přejel do protisměru, kde došlo k čelnímu střetu s belgickým kamionem."

Ten řídil později zjištěný 50letý řidič bulharské národnosti. Po srážce zůstal v kamionu zaklíněný a těžce zraněný. Hasiči ho v úzké spolupráci se zdravotníky přibližně 15 minut vyprošťovali pomocí hydraulických nástrojů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékaři zjistili nedostatečné dýchání a podali kyslík. Následně došlo k zástavě dechu pacienta a bylo nutno přistoupit k zajištění dýchacích cest. Záchranáři rovněž zajistili vstup do kostní dřeně a ihned po vyproštění zahájili nepřímou srdeční masáž, spolu s podáváním léků. Po přibližně deseti minutách se jim podařilo obnovit činnost srdce. Prvotní vyšetření ukázalo mnohočetná poranění hlavy a trupu, stav pacienta zůstával kritický. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče jej posádka vrtulníku transportovala do ostravského traumatologického centra."

Z nemocnice v pozdních večerních hodinách přišla zpráva, že bulharský řidič zemřel. Řidič, který měl nehodu zavinit, vyvázl bez viditelných zranění.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Podezřelý byl umístěn do policejní cely. Případem se budou nyní zabývat kriminalisté druhého oddělení obecné kriminality v Třinci pro možné podezření z přečinů neúmyslného těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Je ale možné, že případ bude překvalifikován na usmrcení z nedbalosti. Celá tragická událost je nadále prověřována, bude nutné přizvat také znalce z oboru dopravy a techniky. U zemřelého byla nařízena soudní pitva."

Nehoda uzavřela na celý den sjezdy a nájezdy na 63. kilometru dálnice D48 na silnici I/68. Stejně tak opačný směr silnice I/68. Hasiči totiž museli přeložit náklad z havarovaného kamionu a počkat na odtah soukromou firmou. Poté místo nehody uklidili a následně si jej převzali kriminalisté. Provoz byl plně obnoven až večer kolem 20. hodiny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036710/ridic-kamionu-z-nehody-na-trinecku-zemrel-v-nemocnici