Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž zapálil dům se spící rodinou v Orlové a zastřelil se

Celý MS kraj |

Hasiči, záchranáři a policisté vyjížděli v úterý ráno k tragickému zásahu do Orlové. Muž tam v brzkých ranních hodinách zapálil dům, ve kterém bydleli jeho příbuzní. Následně se zastřelil. Dva lidé skončili v péči zdravotníků.

Poplach byl záchranným složkám vyhlášen v úterý po půl čtvrté ráno. V ulici Třešňová v Orlové-Porubě začal hořet rodinný dům.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Po příjezdu policistů se dvě osoby, muž a žena, nacházely mimo objekt. Byly předány do péče zdravotníků. Byl však předpoklad, že se v domě, který byl v tu chvíli silně postižen zahořením, nachází jedna další osoba."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu operátoři vyslali lékařské rendez-vous a posádku rychlé zdravotnické pomoci.Záchranáři ošetřovali dvě osoby - sedmadvacetiletého muže a devětačtyřicetiletou ženu, které se v domě nacházely. Obě byly při vědomí a mimo ohrožení života. Pacienti jevili známky lehké intoxikace zplodinami hoření a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádky transportovaly na centrální příjem nemocných havířovské nemocnice."

U požáru zasahovalo sedm hasičských jednotek. Profesionální jednotky ze stanic Orlová, Karviná a Bohumín, spolu s nimi i dobrovolné jednotky z Orlové-Poruby, Orlové-Města, Petřvaldu a Rychvaldu.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Již při příjezdu prvních hasičských jednotek byly vidět plameny šlehající z oken domu. Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, kde zahájili boj s ohněm. Požár zasáhl jak sklepní prostory, tak i jedno nadzemní podlaží. Hasiči současně obdrželi informaci, že by se v domě měla nacházet jedna osoba. Tu bohužel hasiči objevili během několika minut. Osoba již nejevila známky života a její zranění byla se životem neslučitelná. Další dvě osoby opustily dům před příjezdem hasičů. Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za půl hodiny po příjezdu na místo události. Následně hasiči nasadili přetlakovou ventilaci, aby odvětrali všechny prostory zasažené kouřem a dohledali případná skrytá ohniska. Likvidace požáru jim tak zabrala dalších 40 minut. Předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun."

Hasiči uvnitř našli tělo 59letého muže, který dům zapálil a následně se zastřelil.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Byla nařízena soudní pitva zemřelého. Na místo byl přivolán specialista z oboru chemie a další kolegové – specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství, rovněž psovod se služebním psem na vyhledávání akcelerantů."

Karvinští policisté zjistili informace nasvědčující podezření ze závažného trestného činu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Věc si následně převzali pro pokus vraždy spáchaný na dvou osobách krajští kriminalisté. Poškozenými jsou muž a žena z domu a podezřelým je zemřelý muž, který rovněž dům užíval. Kriminalisté prověřují jednotlivé informace, které se události týkají, primárně příčiny zahoření a související skutečnosti. Činí i nadále jednotlivé úkony trestního řízení."

Co vedlo muže k takovému činu, teď musí zjistit právě policisté.

Nahlásit chybu


K tématu

Požár pily v Chlebovicích zaměstnal pět jednotek hasičů

15. června 2023 21:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne u požáru pily v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Událost se obešla bez zranění. Škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.

Na dálnici D56 u Sviadnova hořel přívěs s vrtacím strojem

18. června 2023 10:22 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dvě hasičské jednotky zasahovaly v sobotu odpoledne u požáru přívěsu s vrtacím strojem na dálnici D56 v katastru obce Sviadnov. Událost se obešla bez zranění a škoda je půl milionu korun.

Požár sklepa výrobní haly v Břidličné způsobil škodu 900 tisíc korun

30. května 2023 10:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hasiči v pondělí večer zasahovali u požáru sklepa výrobní haly v Břidličné na Bruntálsku. Nikomu se nic nestalo, ale škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Těšínské divadlo uvádí kultovní komedii Škola základ života

23. května 2024 9:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Kulturní okénko

Známý příběh ze života studentů septimy a kantorského sboru nastudovali herci Těšínského divadla. Diváci si připomínají řadu dnes už kultovních hlášek, včetně té o štěstí…

Mezi Polankou a Starou Bělou lze projet po cyklostezce. Na mostě přibyl pruh pro cyklisty

22. května 2024 12:09 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Cyklistické propojení mezi Polankou a Starou Bělou je už zcela bezpečné. Na zrekonstruovaném mostě byl totiž přistavěn pruh, který je určen pro chodce a cyklisty a je oddělen od silnice.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

21. května 2024 20:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Kulturní okénko

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

21. května 2024 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

21. května 2024 16:20 | Celý MS kraj | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

Muž zapálil dům se spící rodinou v Orlové a zastřelil se
Vydáno 19. dubna 2023 10:01, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Hasiči, záchranáři a policisté vyjížděli v úterý ráno k tragickému zásahu do Orlové. Muž tam v brzkých ranních hodinách zapálil dům, ve kterém bydleli jeho příbuzní. Následně se zastřelil. Dva lidé skončili v péči zdravotníků.

zásah u tragického požáru v Orlové; zdroj foto: HZS MSK

Poplach byl záchranným složkám vyhlášen v úterý po půl čtvrté ráno. V ulici Třešňová v Orlové-Porubě začal hořet rodinný dům.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Po příjezdu policistů se dvě osoby, muž a žena, nacházely mimo objekt. Byly předány do péče zdravotníků. Byl však předpoklad, že se v domě, který byl v tu chvíli silně postižen zahořením, nachází jedna další osoba."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu operátoři vyslali lékařské rendez-vous a posádku rychlé zdravotnické pomoci.Záchranáři ošetřovali dvě osoby - sedmadvacetiletého muže a devětačtyřicetiletou ženu, které se v domě nacházely. Obě byly při vědomí a mimo ohrožení života. Pacienti jevili známky lehké intoxikace zplodinami hoření a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádky transportovaly na centrální příjem nemocných havířovské nemocnice."

U požáru zasahovalo sedm hasičských jednotek. Profesionální jednotky ze stanic Orlová, Karviná a Bohumín, spolu s nimi i dobrovolné jednotky z Orlové-Poruby, Orlové-Města, Petřvaldu a Rychvaldu.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Již při příjezdu prvních hasičských jednotek byly vidět plameny šlehající z oken domu. Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, kde zahájili boj s ohněm. Požár zasáhl jak sklepní prostory, tak i jedno nadzemní podlaží. Hasiči současně obdrželi informaci, že by se v domě měla nacházet jedna osoba. Tu bohužel hasiči objevili během několika minut. Osoba již nejevila známky života a její zranění byla se životem neslučitelná. Další dvě osoby opustily dům před příjezdem hasičů. Samotný požár dostaly jednotky pod kontrolu přibližně za půl hodiny po příjezdu na místo události. Následně hasiči nasadili přetlakovou ventilaci, aby odvětrali všechny prostory zasažené kouřem a dohledali případná skrytá ohniska. Likvidace požáru jim tak zabrala dalších 40 minut. Předběžná škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun."

Hasiči uvnitř našli tělo 59letého muže, který dům zapálil a následně se zastřelil.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Byla nařízena soudní pitva zemřelého. Na místo byl přivolán specialista z oboru chemie a další kolegové – specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství, rovněž psovod se služebním psem na vyhledávání akcelerantů."

Karvinští policisté zjistili informace nasvědčující podezření ze závažného trestného činu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Věc si následně převzali pro pokus vraždy spáchaný na dvou osobách krajští kriminalisté. Poškozenými jsou muž a žena z domu a podezřelým je zemřelý muž, který rovněž dům užíval. Kriminalisté prověřují jednotlivé informace, které se události týkají, primárně příčiny zahoření a související skutečnosti. Činí i nadále jednotlivé úkony trestního řízení."

Co vedlo muže k takovému činu, teď musí zjistit právě policisté.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000036764/muz-zapalil-dum-se-spici-rodinou-v-orlove-a-zastrelil-se