Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž se zbraní přepadl večerku v Bohumíně, hledá ho policie

Celý MS kraj |

Maskovaný muž s dlouhou střelnou zbraní přišel do večerky v Bohumíně a požadoval peníze. Prodavačka mu vydala přes 9 500 korun a lupič utekl. Nyní ho hledá policie, která žádá o pomoc i veřejnost.

zdroj videa: Policie ČR

Loupež se odehrála ve čtvrtek 4. května po 22. hodině. Do večerky v ulici Tovární v Bohumíně přišel těsně po zavírací době maskovaný muž se zbraní.

Pavla Procházková, mluvčí PČR MSK: "Po pracovní době vstoupil neznámý pachatel do prodejny potravin a pod pohrůžkou zbraně přistoupil k poškozené, podal jí igelitovou tašku a požadoval, aby do ní vložila všechny peníze. Tato jej z obavy o své zdraví poslechla a vydala mu bankovky a mince v hodnotě přes 9.500 Kč."

Lupič pak i s penězi utekl neznámo kam. Policie nyní zveřejnila videozáběr z přepadení a žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

Pavla Procházková, mluvčí PČR MSK: "K popisu pachatele bylo zjištěno, že se jednalo o muže ve věku 35 až 40 let, vysoký 175 cm, štíhlé postavy. Na sobě měl oblečenou modrou bundu na zip s neustanoveným bílým logem na pravé straně hrudi, jednobarevné modré kalhoty a černé pracovní boty. Na obličeji měl nasazenou černou kuklu s otvory na oči a na hlavě měl nataženou černou kapuci od mikiny."

Po celou dobu držel muž v ruce neustanovenou dlouhou střelnou zbraň. Pravděpodobně to mohla být kulovnice. Hovořil česky a bez přízvuku.

Pavla Procházková, mluvčí PČR MSK: "Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti neznámého pachatele z videozáznamu či fotografie. Jakákoliv informace by mohla přispět k objasnění uvedeného skutku. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let."

Pokud muže poznáváte, stačí zavolat na linku 158 nebo se obrátit na kteroukoliv policejní služebnu.

Nahlásit chybu


K tématu

23letý muž přepadl se zbraní dvakrát hernu v Orlové

6. března 2024 14:28 | Orlová | Jiří Cileček

Na konci loňského roku přepadl se zbraní v ruce tehdy neznámý muž hernu v Orlové. Obsluha mu ze strachu vydala desítky tisíc korun. Lupiče nechytili a tak za tři týdny přišel znovu a opět si odnesl desítky tisíc korun. Doslova mravenčí práce a spolupráce mezi policisty a strážníky nakonec po měsících přinesla odhalení a zadržení pachatele. Jde o 23letého mladého muže, který toho prý teď lituje.

Pro pěkné Vánoce přepadl květinářství a benzinku v Bohumíně, vykradl i dva obchody

3. ledna 2024 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Více než rok prý žil spořádaný život. Pak se ale dostal do finančních problémů. Rodině chtěl udělat pěkné Vánoce a tak vykradl dva obchody a přepadl květinářství i čerpací stanici v Bohumíně. 32letému muži nyní hrozí až deset let vězení a na soud si počká ve vazbě.

Recidivista kvůli dluhům přepadl zlatnictví v Kopřivnici, chytili ho do 24 hodin

30. května 2023 9:54 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dluhy dohnaly 31letého recidivistu k loupežnému přepadení. S nožem v ruce přepadl zlatnictví v Kopřivnici a utekl se šperky za 420 tisíc korun. Okamžitě je prodal v Ostravě, poplatil dluhy a zbytek utratil. Kriminalisté si pro něj přišli do 24 hodin. V rejstříku trestů má přitom už 10 záznamů.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Těšínské divadlo uvádí kultovní komedii Škola základ života

23. května 2024 9:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Kulturní okénko

Známý příběh ze života studentů septimy a kantorského sboru nastudovali herci Těšínského divadla. Diváci si připomínají řadu dnes už kultovních hlášek, včetně té o štěstí…

Mezi Polankou a Starou Bělou lze projet po cyklostezce. Na mostě přibyl pruh pro cyklisty

22. května 2024 12:09 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Cyklistické propojení mezi Polankou a Starou Bělou je už zcela bezpečné. Na zrekonstruovaném mostě byl totiž přistavěn pruh, který je určen pro chodce a cyklisty a je oddělen od silnice.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

21. května 2024 20:44 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Kulturní okénko

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

21. května 2024 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

21. května 2024 16:20 | Celý MS kraj | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

Muž se zbraní přepadl večerku v Bohumíně, hledá ho policie
Vydáno 17. května 2023 11:43, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Maskovaný muž s dlouhou střelnou zbraní přišel do večerky v Bohumíně a požadoval peníze. Prodavačka mu vydala přes 9 500 korun a lupič utekl. Nyní ho hledá policie, která žádá o pomoc i veřejnost.

zdroj videa: Policie ČR

Loupež se odehrála ve čtvrtek 4. května po 22. hodině. Do večerky v ulici Tovární v Bohumíně přišel těsně po zavírací době maskovaný muž se zbraní.

Pavla Procházková, mluvčí PČR MSK: "Po pracovní době vstoupil neznámý pachatel do prodejny potravin a pod pohrůžkou zbraně přistoupil k poškozené, podal jí igelitovou tašku a požadoval, aby do ní vložila všechny peníze. Tato jej z obavy o své zdraví poslechla a vydala mu bankovky a mince v hodnotě přes 9.500 Kč."

Lupič pak i s penězi utekl neznámo kam. Policie nyní zveřejnila videozáběr z přepadení a žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

Pavla Procházková, mluvčí PČR MSK: "K popisu pachatele bylo zjištěno, že se jednalo o muže ve věku 35 až 40 let, vysoký 175 cm, štíhlé postavy. Na sobě měl oblečenou modrou bundu na zip s neustanoveným bílým logem na pravé straně hrudi, jednobarevné modré kalhoty a černé pracovní boty. Na obličeji měl nasazenou černou kuklu s otvory na oči a na hlavě měl nataženou černou kapuci od mikiny."

Po celou dobu držel muž v ruce neustanovenou dlouhou střelnou zbraň. Pravděpodobně to mohla být kulovnice. Hovořil česky a bez přízvuku.

Pavla Procházková, mluvčí PČR MSK: "Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti neznámého pachatele z videozáznamu či fotografie. Jakákoliv informace by mohla přispět k objasnění uvedeného skutku. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupeže, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let."

Pokud muže poznáváte, stačí zavolat na linku 158 nebo se obrátit na kteroukoliv policejní služebnu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037248/muz-se-zbrani-prepadl-vecerku-v-bohumine-hleda-ho-policie