Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava opět patří mezi nejnavštěvovanější v kraji

Celý MS kraj |

Nejvyhledávanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji byly podle statistik Czech Tourismu v loňském roce opět ostravské Dolní Vítkovice. Druhým nejnavštěvovanějším místem zůstává ostravská zoo a na třetím místě se umístila Stezka Valaška v Beskydech.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Žijeme v nádherném a pestrém regionu. My, kteří Moravskoslezský kraj známe, to víme dlouho. Moc mě těší, že krásy destinace Severní Morava objevuje v posledních letech stále více turistů z celé republiky i ze zahraničí. Svědčí o tom i rostoucí čísla návštěvnosti jednotlivých turistických cílů. Máme nádherné technické i historické památky, přírodní krásy a neustále pracujeme na zlepšení podmínek pro turisty, aby se k nám rádi vraceli."

Nejvíce lidí zavítalo v loňském roce do Dolních Vítkovic.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "V roce 2022 tady přišlo skoro 892 tisíc návštěvníků, což je o 44 procent více než v předchozím roce. Navíc víme, že unikátním industriálním areálem ve skutečnosti projde ještě více turistů, než se eviduje, protože mnoho jich v Dolních Vítkovicích tráví volný čas ve zdejších podnicích nebo procházkami. Velkému zájmu turistů se těší i ZOO Ostrava, která hlásí za uplynulý rok skoro 607 tisíc návštěvníků. I tady návštěvnost vzrostla, o 31 procent."

Dolní Vítkovice se na první příčce návštěvnosti objevují pravidelně.

Tomáš Šiřina, výkonný ředitel Dolní oblasti Vítkovic: "Zájmu návštěvníků si moc vážím. Letos pro ně připravujeme hned několik novinek. Expozice Malého světa techniky U6 se dočkala rozšíření interaktivní části linky Julese Verna a pro veřejnost bude opět otevřena koncem června. Výstavnímu prostoru dominují dvě plynová pístová dmychadla, která dohromady váží 1 800 tun. Tyto dva obry, dříve nazývané plíce Vítkovic, obklopuje zhruba stovka nových exponátů, které se věnují technickým vynálezům od průmyslové revoluce až po současnost. Během letních prázdnin se lidé mohou těšit také na zcela nový prohlídkový okruh KOX v budově bývalého velína. Zároveň bude letos dokončena lávka, která propojí Dolní Vítkovice s centrem Ostravy. Věřím proto, že v dalších letech přivítáme ještě více návštěvníků, kteří se navíc budou do celosvětově unikátní oblasti rádi vracet."

Modernizovaná expozice Malého světa techniky je zapojena i do nového projektu Industriální pohraničí, který propojuje technické památky na české i polské straně hranic. Přehled zapojených památek najdou lidé na stránkách projektu.

V první desítce nejnavštěvovanějších míst se objevila i Stezka Valaška na Pustevnách, Rozhledna Čantoryje nebo Slezskoostravský hrad. Velké oblibě se těší i Muzeum nákladních automobilů Tatra, které bylo otevřeno v listopadu roku 2021 a návštěvnost se tam tak v loňském roce evidovala poprvé.

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: "Velmi nás těší, že návštěvnost u většiny památek roste. Je vidět, že destinace Severní Morava má co nabídnout. Snažíme se lákat nejen na ta turisticky nejoblíbenější místa, ale chceme zájem návštěvníků rozprostřít napříč všemi našimi turistickými oblastmi. K tomu, aby turisté jezdili i do méně známých lokalit, využíváme našich projektů. Například když přijede člověk z Polska nebo Prahy, zamíří do Dolních Vítkovic. Areál je součástí našeho projektu Technotrasa a návštěvník zjistí, že kromě Světa techniky jsou tady desítky dalších míst spojených s industriálem nebo technikou, která také stojí za návštěvu."

Region láká kromě ikonických industriálních, technických památek a velkých eventů i na gastrozážitky. 

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Propojuje je takzvaný Pojez. Tento program funguje už rok a na jednom místě lidé objeví osvědčené restaurace, obchody i lokální farmy. Návštěvníci tak zjistí, že výlet se dá spojit i s kulinářským zážitkem a zároveň tak vyzdvihujeme práci talentovaných lidí v gastru."

Pojez letos opět pořádá hned několik akcí pro veřejnost.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Tou první byl Pojez fest v ostravských Dolních Vítkovicích, který už máme úspěšně za sebou. V srpnu a září na návštěvníky čekají ještě Pojez festy v Karlově Studánce a na Ostravici. Lidé budou moci zhlédnout různé kuchařské show, kde se podívají na přípravu skvělých jídel a zároveň budou moci pokrmy i ochutnat. Na akcích zahraje skupina Mirai nebo Jelen."

Více informací k návštěvnosti na stránkách Czechturismu.

Nahlásit chybu


K tématu

Moravskoslezský kraj navštívil rekordní počet turistů

8. srpna 2023 16:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Statistiky hlásí nárůst počtu turistů v Moravskoslezském kraji. Čísla za letošní druhý kvartál dokonce předčila návštěvnost za stejné období roku 2019. Nejvíce návštěvníků zavítalo ve druhém čtvrtletí letošního roku do turistické oblasti Beskydy. Moravskoslezský kraj a jeho centrála cestovního ruchu se snaží turisty lákat do regionu například i na gastroturistiku. Už tuto sobotu nabídne gastro festival Pojez fest v Karlově Studánce.

Rekreační zóna Olešná je vyhledávaným místem turistů i rodin s dětmi

3. srpna 2023 15:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekreační zóna Olešná patří mezi vyhledávané cíle místních obyvatel i turistů. Ti zde mají velké možnosti vyžití. Kromě samotné přehrady je to také venkovní a vnitřní aquapark, herní zóny pro děti i cyklostezky. Město navíc zavedlo na letní sezonu do oblasti přímou autobusovou linku.

Zoo Ostrava zahájila sezónní komentovaná setkání

28. března 2024 15:22 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava je otevřená každý den v roce a bude tomu tak i během velikonočních svátků. O Velikonočním pondělí se její brány otevřou dokonce o hodinu dříve. Zahájena budou i sezónní komentovaná setkání.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Cykloturisté se mohou vydat na několikadenní přejezd Beskyd

11. dubna 2024 12:21 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Horské chaty v Beskydech pokračují v zajímavém projektu zaměřeném na cykloturisty. Ti si mohou naplánovat několikadenní hřebenovku, na které jim chataři zajistí nocleh a stravu.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

V Bruntále byla zahájena realizace největší investice v jeho novodobé historii – příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

11. dubna 2024 11:09 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Nový hejtman se sešel s odboráři a zástupci Liberty. Zaměstnanci už berou jen 70 procent mzdy

Setkání nového hejtmana Josefa Bělici s odboráři a zástupci hutě Liberty nepřineslo nic nového. Situace je stále najatá a každý týden pouze přichází informace, že se nástup pracovníků o týden odkládá. Jasněji by mohlo být po schůzce členů vlády s majitelem huti v Praze.

Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava opět patří mezi nejnavštěvovanější v kraji
Vydáno 31. května 2023 15:14, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Nejvyhledávanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji byly podle statistik Czech Tourismu v loňském roce opět ostravské Dolní Vítkovice. Druhým nejnavštěvovanějším místem zůstává ostravská zoo a na třetím místě se umístila Stezka Valaška v Beskydech.

Malý svět techniky U6 v DOV; zdroj foto: Moravskoslezský kraj

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Žijeme v nádherném a pestrém regionu. My, kteří Moravskoslezský kraj známe, to víme dlouho. Moc mě těší, že krásy destinace Severní Morava objevuje v posledních letech stále více turistů z celé republiky i ze zahraničí. Svědčí o tom i rostoucí čísla návštěvnosti jednotlivých turistických cílů. Máme nádherné technické i historické památky, přírodní krásy a neustále pracujeme na zlepšení podmínek pro turisty, aby se k nám rádi vraceli."

Nejvíce lidí zavítalo v loňském roce do Dolních Vítkovic.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "V roce 2022 tady přišlo skoro 892 tisíc návštěvníků, což je o 44 procent více než v předchozím roce. Navíc víme, že unikátním industriálním areálem ve skutečnosti projde ještě více turistů, než se eviduje, protože mnoho jich v Dolních Vítkovicích tráví volný čas ve zdejších podnicích nebo procházkami. Velkému zájmu turistů se těší i ZOO Ostrava, která hlásí za uplynulý rok skoro 607 tisíc návštěvníků. I tady návštěvnost vzrostla, o 31 procent."

Dolní Vítkovice se na první příčce návštěvnosti objevují pravidelně.

Tomáš Šiřina, výkonný ředitel Dolní oblasti Vítkovic: "Zájmu návštěvníků si moc vážím. Letos pro ně připravujeme hned několik novinek. Expozice Malého světa techniky U6 se dočkala rozšíření interaktivní části linky Julese Verna a pro veřejnost bude opět otevřena koncem června. Výstavnímu prostoru dominují dvě plynová pístová dmychadla, která dohromady váží 1 800 tun. Tyto dva obry, dříve nazývané plíce Vítkovic, obklopuje zhruba stovka nových exponátů, které se věnují technickým vynálezům od průmyslové revoluce až po současnost. Během letních prázdnin se lidé mohou těšit také na zcela nový prohlídkový okruh KOX v budově bývalého velína. Zároveň bude letos dokončena lávka, která propojí Dolní Vítkovice s centrem Ostravy. Věřím proto, že v dalších letech přivítáme ještě více návštěvníků, kteří se navíc budou do celosvětově unikátní oblasti rádi vracet."

Modernizovaná expozice Malého světa techniky je zapojena i do nového projektu Industriální pohraničí, který propojuje technické památky na české i polské straně hranic. Přehled zapojených památek najdou lidé na stránkách projektu.

V první desítce nejnavštěvovanějších míst se objevila i Stezka Valaška na Pustevnách, Rozhledna Čantoryje nebo Slezskoostravský hrad. Velké oblibě se těší i Muzeum nákladních automobilů Tatra, které bylo otevřeno v listopadu roku 2021 a návštěvnost se tam tak v loňském roce evidovala poprvé.

Petr Koudela, jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism: "Velmi nás těší, že návštěvnost u většiny památek roste. Je vidět, že destinace Severní Morava má co nabídnout. Snažíme se lákat nejen na ta turisticky nejoblíbenější místa, ale chceme zájem návštěvníků rozprostřít napříč všemi našimi turistickými oblastmi. K tomu, aby turisté jezdili i do méně známých lokalit, využíváme našich projektů. Například když přijede člověk z Polska nebo Prahy, zamíří do Dolních Vítkovic. Areál je součástí našeho projektu Technotrasa a návštěvník zjistí, že kromě Světa techniky jsou tady desítky dalších míst spojených s industriálem nebo technikou, která také stojí za návštěvu."

Region láká kromě ikonických industriálních, technických památek a velkých eventů i na gastrozážitky. 

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Propojuje je takzvaný Pojez. Tento program funguje už rok a na jednom místě lidé objeví osvědčené restaurace, obchody i lokální farmy. Návštěvníci tak zjistí, že výlet se dá spojit i s kulinářským zážitkem a zároveň tak vyzdvihujeme práci talentovaných lidí v gastru."

Pojez letos opět pořádá hned několik akcí pro veřejnost.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj a cestovní ruch: "Tou první byl Pojez fest v ostravských Dolních Vítkovicích, který už máme úspěšně za sebou. V srpnu a září na návštěvníky čekají ještě Pojez festy v Karlově Studánce a na Ostravici. Lidé budou moci zhlédnout různé kuchařské show, kde se podívají na přípravu skvělých jídel a zároveň budou moci pokrmy i ochutnat. Na akcích zahraje skupina Mirai nebo Jelen."

Více informací k návštěvnosti na stránkách Czechturismu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037502/dolni-vitkovice-a-zoo-ostrava-opet-patri-mezi-nejnavstevovanejsi-v-kraji