Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potravinami Moravskoslezského kraje jsou pštrosí filet nebo zelí s řepou

Celý MS kraj |

Pštrosí filet od Farmy Oryx ze Služovic nebo Slezské zelí s červenou řepou od Jaroslavy Fojtíkové z Havířova jsou mezi devíti výrobky, které letos v Moravskoslezském kraji získají právo používat čtyři roky značku Regionální potravina.

Hodnotitelská komise vybírala ze 148 přihlášených produktů od 40 výrobců. Soutěž je projektem ministerstva zemědělství.

Lukáš Vacek, krajský koordinátor Moravskoslezského kraje: "Do soutěže Regionální potravina bylo v Moravskoslezském kraji přihlášeno téměř 150 produktů, což vnímám jako obrovský úspěch. Nejvíce výrobků bylo přihlášeno v kategorii ovoce a zelenina a podařilo se nám vybrat vítězné výrobky pro každou z devíti kategorií. Mezi výherci je šest nováčků. Všechny hodnocené výrobky byly velmi kvalitní."

V Hodnotitelské komisi zasedli jako obvykle zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory, Potravinářské komory a Krajského úřadu. Komisí navržené výrobky získají na základě ocenění potvrzeného ministrem zemědělství označení Regionální potravina.

Eva Češpiva, mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu: "V kategorii tepelně opracovaných masných výrobků získá ocenění Uzený bok s česnekovými floky od Řeznictví Tichý, v kategorii sýrů Pařený sýr bio bazalka od Ivety Svobodové z Heřmanovic a v kategorii ostatních mléčných výrobků Čerstvé kozí mléko od Michaely Hlubkové z Petřvaldu. Mezi pekařskými výrobky uspěl Koláč Ali s makovou náplní od Aleny Jurečkové ze Závady a mezi cukrářskými výrobky Slezský medovník šilheřovické společnosti Medoo Silesia. V kategorii nápojů dostane značku Ogar jedenáctka kunčického Pivovaru Ogar a mezi ostatními výrobky Kmín celý od Jaromíra Kubláka z Fryčovic."

Soutěž Regionální potravina je určena na podporu malých a středních regionálních výrobců a zemědělců, značku mohou získat pouze firmy, které mají nanejvýš 250 zaměstnanců. Soutěž se koná ve všech krajích s výjimkou Prahy.

Eva Češpiva, mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu: "Cestou podpory kvalitních místních potravin jde celá EU a Česko není výjimkou. Současná situace je pro spotřebitele i producenty potravin zasažená výší inflace a stagnující poptávkou. I proto je marketingová podpora kvalitních potravin důležitá v posílení tržní komunikace, vede také k výraznému posílení poptávky ze strany spotřebitelů a má tedy dopad na růst prodeje."
Nahlásit chybu


K tématu

Hrádek na Frýdecko-Místecku je Vesnicí roku Moravskoslezského kraje

14. června 2023 21:31 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vesnicí roku Moravskoslezského kraje 2023 se stala obec Hrádek na Frýdecko-Místecku. Hodnotící komisi obec zaujala intenzivním komunitním životem i koncepčním přístupem v rozvoji obce. Hrádek tak postupuje do národního kola soutěže Vesnice roku 2023, vyhlášení výsledků už 27. ročníku se bude konat v polovině září v Luhačovicích.

Agentura CzechInvest radila ve Frýdku-Místku, jak čerpat dotace na podporu podnikání

13. listopadu 2023 13:39 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Agentura CzechInvest představila podnikatelům ve Frýdku-Místku možnosti čerpání dotací z programu Spravedlivá transformace. I jiné novinky v oblasti podpory podnikání. Město zapojilo akci i do série přednášek z projektu Podnikej F-M. Akademie, která zdarma pomáhá živnostníkům s rozvojem jejich podnikání.

Ostrava podpoří začínající podnikatele. Inspirace vzešla z programu Řemeslný akcelerátor

22. dubna 2024 10:56 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava chce pomoci začínajícím podnikatelům a proto vyhlásila nový dotační program. Jeho cílem je zvýšení konkurenceschopnosti, podpora inovací a technologií, ale také rozvoj podnikatelského prostředí.


Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

ŘSD zahájilo práce na rekonstrukci kruhového objezdu na Bludovickém kopci

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na rekonstrukci kruhového objezdu na Bludovickém kopci, což přinese i dopravní omezení. Práce by měly být dokončeny nejpozději 2. června.

V Ostravě se konala největší výstava papírových modelů v ČR

Více než tisíc papírových modelů dopravní techniky, ale i budov a dalších, zaplnilo tělocvičnu ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském Lese. Byla totiž místem konání největší mezinárodní soutěže papírových modelů v Česku, s názvem Papír show 2024.

Výtluky po zimě z městských cest postupně mizí, opravy stojí miliony korun

Pracovníci technických služeb začali s pravidelnou jarní opravou městských komunikací. Prioritně likvidují výtluky na nejvíce frekventovaných silnicích, údržba přijde na několik milionů korun.

V Porubě začal výsev květinových luk. Nově rozkvetou na Hlavní třídě a u Oblouku

V Porubě začal výsev květinových luk. První z nich Poruba vysela už v roce 2021 na Francouzské ulici a okamžitě se stala fenoménem. Od té doby jich každým rokem přibývá.

Se strážníky si vím rady. Projekt MP Ostrava je určen žákům ve vyloučených lokalitách

Ostravská městská policie odstartovala nový preventivní projekt, který je určena pro žáky z vyloučených lokalit celého města. Strážníci se snaží během několika setkání dětem vštípit některé důležité zásady. Projekt nese název "Se strážníky si vím rady."

Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Děti na hradě Hukvaldy hledaly poklad

Hrad Hukvaldy nenabízí jen možnost projít si rozsáhlou zříceninu, ale v průběhu sezony má v programu řadu zajímavých akcí. Při jedné z nich děti hledaly poklad.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

Potravinami Moravskoslezského kraje jsou pštrosí filet nebo zelí s řepou
Vydáno 18. června 2023 18:48, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Pštrosí filet od Farmy Oryx ze Služovic nebo Slezské zelí s červenou řepou od Jaroslavy Fojtíkové z Havířova jsou mezi devíti výrobky, které letos v Moravskoslezském kraji získají právo používat čtyři roky značku Regionální potravina.

zdroj foto: regionalnipotravina.cz

Hodnotitelská komise vybírala ze 148 přihlášených produktů od 40 výrobců. Soutěž je projektem ministerstva zemědělství.

Lukáš Vacek, krajský koordinátor Moravskoslezského kraje: "Do soutěže Regionální potravina bylo v Moravskoslezském kraji přihlášeno téměř 150 produktů, což vnímám jako obrovský úspěch. Nejvíce výrobků bylo přihlášeno v kategorii ovoce a zelenina a podařilo se nám vybrat vítězné výrobky pro každou z devíti kategorií. Mezi výherci je šest nováčků. Všechny hodnocené výrobky byly velmi kvalitní."

V Hodnotitelské komisi zasedli jako obvykle zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory, Potravinářské komory a Krajského úřadu. Komisí navržené výrobky získají na základě ocenění potvrzeného ministrem zemědělství označení Regionální potravina.

Eva Češpiva, mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu: "V kategorii tepelně opracovaných masných výrobků získá ocenění Uzený bok s česnekovými floky od Řeznictví Tichý, v kategorii sýrů Pařený sýr bio bazalka od Ivety Svobodové z Heřmanovic a v kategorii ostatních mléčných výrobků Čerstvé kozí mléko od Michaely Hlubkové z Petřvaldu. Mezi pekařskými výrobky uspěl Koláč Ali s makovou náplní od Aleny Jurečkové ze Závady a mezi cukrářskými výrobky Slezský medovník šilheřovické společnosti Medoo Silesia. V kategorii nápojů dostane značku Ogar jedenáctka kunčického Pivovaru Ogar a mezi ostatními výrobky Kmín celý od Jaromíra Kubláka z Fryčovic."

Soutěž Regionální potravina je určena na podporu malých a středních regionálních výrobců a zemědělců, značku mohou získat pouze firmy, které mají nanejvýš 250 zaměstnanců. Soutěž se koná ve všech krajích s výjimkou Prahy.

Eva Češpiva, mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu: "Cestou podpory kvalitních místních potravin jde celá EU a Česko není výjimkou. Současná situace je pro spotřebitele i producenty potravin zasažená výší inflace a stagnující poptávkou. I proto je marketingová podpora kvalitních potravin důležitá v posílení tržní komunikace, vede také k výraznému posílení poptávky ze strany spotřebitelů a má tedy dopad na růst prodeje."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000037791/potravinami-moravskoslezskeho-kraje-jsou-pstrosi-filet-nebo-zeli-s-repou