Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští hasiči předvedli na Dnech NATO techniku a převzali ocenění

Na 23. ročníku Dnů NATO v Ostravě a 14. ročníku Dnů Vzdušných sil Armády České republiky měli návštěvníci možnost vidět to nejlepší z činnosti a techniky jednotek Integrovaného záchranného systému, bezpečnostních sborů a armády nejen České republiky ale i dalších osmnácti států.

zdroj videa: HZS MSK

Už v sobotu dopoledne ocenil ministr vnitra Vít Rakušan spolu se svými náměstky Radkem Kaňou, Lukášem Hendrychem a také s ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Vladimírem Vlčkem 134 hasičů a zdravotníků za profesionální zásah při likvidaci ničivých lesních požárů v Řecku. Ty byly největší v Evropě za posledních 23 let, hasiči v zahraničí strávili tři týdny.

V neděli krátce po oficiálním zahájení byli oceněni další hasiči.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, genpor. Vlček a ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje brig. gen. Radim Kuchař předali Čestné medaile Hasičského záchranného sboru České republiky dvěma polským kolegům - převzali si je st. bryg. mgr. inž. Wojciech Piechaczek, městský velitel Státního požárního sboru v Jastrzebiu Zdroju a st. bryg. mgr. inž. Marek Misiura, okresní velitel Státního požárního sboru ve Wodzislawiu Slaskim. Medaili Za Zásluhy předal Jan Krkoška jménem Moravskoslezského kraje i pprap. Jakubu Švidernochovi. Ten loni v červnu v době svého volna zachránil život muži, který spadl z elektrokoloběžky, ztratil vědomí a přestal dýchat. Jakub Švidernoch byl za tento čin letos oceněn titulem Hasič roku. Ke gratulaci se připojili i ředitelé Vlček a Kuchař."

Po oba dny měli na letišti hasiči připravenou i statickou ukázku hasičské techniky, v letošním roce zaměřenou na vybavení USAR (Urban Search And Rescue) týmu. K dispozici byl i hasicí robot, prvosledová cisternová automobilová stříkačka, technický kontejner s vybavením pro stabilizaci budov a kontejner a výdřevou se stejným účelem využití.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail