Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté z celého kraje obsadili Krevní centrum Ostrava. Našli se prvodárci i rekordmani

Krevní centrum Ostrava bylo v pondělí ráno obsazeno policisty. Nešlo o žádný zásah ani cvičení, ale tentokrát přišli muži zákona skutečně darovat krev. Jedná se o pravidelnou akci a důležité je, že se každým rokem zvyšuje jejich počet.

O nedostatku krve v Krevním centru Ostrava ve fakultní nemocnici vás informujeme pravidelně. V minulosti býval tento problém zejména v letním období, kdy jsou dárci na dovolených a přibývá úrazů při sportu. To už je ale minulostí a nedostatek krve je celoroční problém. O to významnější jsou hromadné  akce nejrůznějších profesních skupin. Tentokrát to byli policisté z MS kraje.

anketa, dárci, Policie ČR MS kraje: "Dnes už mám asi 150 odběrů, takže už to tak neprožívám."
"Určitě jsem nad tím uvažoval už dříve a teď jsme našel letáček v rámci interního řízení." 

Krev nakonec darovalo 64 policistů z nejrůznějších měst celého kraje. Byli mezi nimi obvoďáci, vyšetřovatelé z kriminálky, i dopraváci. Rekordmanem je policista s 285 odběry krve a plazmy.

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Jsem na ně hrdý. Já jsem dával krev taky, ale pak mi to lékaři nedoporučili a tak jsem toho po 15 odběrech nechal a vím, že to není jen tak. Jsem na ně hrdý." 
Tomáš Havrlant, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava: "60 dárců je pro nás vysoké číslo. Jsou tady mezi policisty jak prvodárci, tak opakovaní dárci a každá krev se počítá. Jsme za to moc rádi." 

Pokud vás tato policejní akce inspirovala, tak neváhejte. Darovat krev není nic složitého. Objednat se leze buď na bezplatném čísle 800 260 004 a nebo rovnou online přes internet na webu fno.cz. 

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail