Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Auto bez řidiče se rozjelo z parkoviště do silnice. Zastavili ho dva policisté

Celý MS kraj |

Doslova ve správnou chvíli na správném místě byla dvojice policistů z dopravního inspektorátu Nový Jičín. Stáli na parkovišti v Rybí, když se před nimi najednou samo rozjelo nezabrzděné auto bez řidiče. Okamžitě vyběhli z policejního vozu a rozjeté auto zastavili vlastními silami. Zabránili tak možné nehodě, protože auto by jinak neřízeně vjelo přímo na hlavní silnici.

zdroj videa: Policie ČR

Dopravní policisté zrovna dohlíželi nad silničním provozem v obci Rybí. Stáli na parkovišti u hlavní silnice, kam přijela mladá řidička s vozem Volkswagen Golf. Auto zaparkovala a odešla. Parkoviště bylo v mírném kopci a Golf začal najednou z ničeho nic samovolně couvat přímo k hlavní silnici.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Nový Jičín: "Policisté jeho pohyb bez řidiče zaregistrovali a pohotově zareagovali. Ihned běželi směrem k vozidlu, které vlastními silami zastavili, aby nemohlo vjet až na komunikaci, kde v té době projížděly další automobily. Jeden z kolegů poté vyhledal zjevně rozrušenou řidičku, která si vozidlo opětovně zaparkovala a tentokrát i dostatečně zajistila. Přestupek, kterého se dopustila, s ní strážci zákona vyřešili na místě domluvou."

Žena ještě ten den zaslala policistům e-mail s poděkováním za pomoc, profesionální přístup a ochotu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Nový Jičín: "Každého takového poděkování si velice vážíme a je pro nás pozitivní motivací pro další službu."

Ženy i muži za volantem by měli myslet na to, že auta je vždy potřeba patřičně zajistit proti pohybu. V případě manuální převodovky je nejlepší nechat zařazenou rychlost a pro jistotu ještě zatáhnout ruční brzdu. Vůz s automatickou převodovkou zajistí vůz proti pohybu automaticky. V případě stání ve velkém kopci je u automatu dobré, aby se nejprve stlačil brzdový pedál, poté zařadil režim P, následně zatáhla ruční brzda a až potom pustil brzdový pedál. Tím se zajistí, že vůz nejen, že z kopce neujede, ale zároveň nebude hmotností vozu namáhána západka pro blokaci výstupní hřídele z převodovky.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič v Opavě nedal přednost a ohrozil řidičku, která havarovala. Vzápětí ujel

16. června 2023 15:21 | Opava | Jiří Cileček

Policie hledá řidiče, který při výjezdu z čerpací stanice ve čtvrtek odpoledne v Opavě-Jaktaři nedal přednost. Ohrozil tím jinou řidičku, která strhla řízení a skončila v příkopě. 59letá žena i její 71letý spolujezdec pak skončili s lehčím zraněním v nemocnici. Pomoci by mohli také svědci.

Muž na elektrokoloběžce naboural v Ostravě auto, koloběžku hodil na rameno a utekl

28. srpna 2023 17:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Policie hledá muže, který jel 7. srpna na elektrokoloběžce Ostravou a v Zábřehu naboural zaparkované auto. Způsobil mu škodu za 15 tisíc korun. Koloběžku následně hodil na rameno a utekl. Policie se nyní obrátila na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání.

Řidič narazil do zaparkovaného auta u bývalých kasáren v Opavě a ujel

17. června 2023 17:37 | Opava | Jiří Cileček

Policisté hledají řidiče, který v úterý 13. června naboural zaparkované auto na parkovišti u bývalých kasáren v Opavě. Následně totiž ujel. Pomoci by mohli také svědci.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Policisté kontrolovali motorkáře na Opavsku a Frýdecko-Místecku

Včera 21:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečností akci. Zaměřili se při ní na kontrolu motorkářů, ale kontrolovali také ostatní účastníky silničního provozu. Zkontrolovaných bylo 190 a zjištěných přestupků 60.

Jesenický umělecký festival Jes Art se konal v Janovicích již pošesté, představil umění, řemesla i workshopy

Včera 19:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Pád na motokrosu, paraglidingu, i z koně. Náročný den pro moravskoslezské záchranáře

Včera 8:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v neděli u řady zraněných pacientů. Kromě běžných úrazů a nehod cyklistů to byl také pád při motokrosu, pád paraglidisty, či pád koně.

V Bruntále se konalo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

26. května 2024 12:05 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále proběhl další ze série letošních velkých podniků. Mezinárodního Mistrovství ČR v Nordic Walking se utkalo rekordních více než 170 závodníků. Z toho byla téměř polovina účastníků z Polska a také výprava ze Slovenska.

V Břidličné proběhlo již 52. kolo krajské ekologické soutěže Zlatý list

26. května 2024 11:47 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

Celostátní ekologická soutěž Zlatý list má již velmi dlouhou tradici. V Břidličné na Bruntálsku proběhlo již 52. krajské kolo. Celou soutěž pořádá Český svaz chovatelů a Asociace středoškolských klubů České republiky.

Finálový zápas Česko - Švýcarsko budou lidé sledovat v hospodách i na náměstích

26. května 2024 9:29 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Nejen klasicky doma nebo v restauracích, ale také na náměstích v obcích a městech budou lidé sledovat v neděli večer finálový zápas MS v ledním hokeji.

Auto bez řidiče se rozjelo z parkoviště do silnice. Zastavili ho dva policisté
Vydáno 16. dubna 2024 15:36, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Doslova ve správnou chvíli na správném místě byla dvojice policistů z dopravního inspektorátu Nový Jičín. Stáli na parkovišti v Rybí, když se před nimi najednou samo rozjelo nezabrzděné auto bez řidiče. Okamžitě vyběhli z policejního vozu a rozjeté auto zastavili vlastními silami. Zabránili tak možné nehodě, protože auto by jinak neřízeně vjelo přímo na hlavní silnici.

zdroj videa: Policie ČR

Dopravní policisté zrovna dohlíželi nad silničním provozem v obci Rybí. Stáli na parkovišti u hlavní silnice, kam přijela mladá řidička s vozem Volkswagen Golf. Auto zaparkovala a odešla. Parkoviště bylo v mírném kopci a Golf začal najednou z ničeho nic samovolně couvat přímo k hlavní silnici.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Nový Jičín: "Policisté jeho pohyb bez řidiče zaregistrovali a pohotově zareagovali. Ihned běželi směrem k vozidlu, které vlastními silami zastavili, aby nemohlo vjet až na komunikaci, kde v té době projížděly další automobily. Jeden z kolegů poté vyhledal zjevně rozrušenou řidičku, která si vozidlo opětovně zaparkovala a tentokrát i dostatečně zajistila. Přestupek, kterého se dopustila, s ní strážci zákona vyřešili na místě domluvou."

Žena ještě ten den zaslala policistům e-mail s poděkováním za pomoc, profesionální přístup a ochotu.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Nový Jičín: "Každého takového poděkování si velice vážíme a je pro nás pozitivní motivací pro další službu."

Ženy i muži za volantem by měli myslet na to, že auta je vždy potřeba patřičně zajistit proti pohybu. V případě manuální převodovky je nejlepší nechat zařazenou rychlost a pro jistotu ještě zatáhnout ruční brzdu. Vůz s automatickou převodovkou zajistí vůz proti pohybu automaticky. V případě stání ve velkém kopci je u automatu dobré, aby se nejprve stlačil brzdový pedál, poté zařadil režim P, následně zatáhla ruční brzda a až potom pustil brzdový pedál. Tím se zajistí, že vůz nejen, že z kopce neujede, ale zároveň nebude hmotností vozu namáhána západka pro blokaci výstupní hřídele z převodovky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000042601/auto-bez-ridice-se-rozjelo-z-parkoviste-do-silnice-zastavili-ho-dva-policiste