V pátek po 22. hodině začaly sociální sítě zaplavovat fotografie nádherné polární záře. Lidé ji pozorovali napříč celým Moravskoslezským krajem od Třince přes Frýdek-Místek, Havířov, Ostravu, Opavu, až po Nový Jičín. Stejně tak ji hlásili další pozorovatelé napříč celou Českou republikou.
Český hydrometeorologický ústav: "Se setměním už je zřejmé, že polární záře je vidět velmi silně. Její intenzita se může ale velmi rychle a průběžně měnit. Zásadní je jasná obloha a výhled nad severní obzor."
Astronomové zaznamenali, že na přivrácené straně Slunce došlo k silným erupcím, které směřovaly k planetě Zemi. To byl předpoklad, že bude možné pozorovat polární záři.
Petr Horálek, Fyzikální ústav Opava: "K naší planetě už míří celkem 5 oblaků plazmatu (odborně CME) uvolněno při silných slunečních erupcích v předchozích dvou dnech, z toho první dva by měly dorazit prakticky současně jako tzv. kanibalská CME (druhá dožene první), a to v průběhu noci na zítřek, pravděpodobně spíše v druhé polovině noci. Právě efekt kanibalské CME ještě zintenzivní první vlnu geomagnetické bouře. Národní úřad pro oceány a atmosféru v USA (NOAA), který je největší světovou organizací pro predikci kosmického počasí, předpovídá geomagnetické bouře třídy G4, tedy bouře, při nichž jsou polární záře viditelné i ze středních zeměpisných šířek."
Další oblaka plazmatu pak k Zemi dopotují v průběhu soboty a v noci na neděli, což výstrahu před geomagnetickými bouřemi prodlouží do konce víkendu. v průběhu pátečního dopoledne pak aktivní oblast na Slunci vyprodukovala další silnou erupci, která dorazí k Zemi v průběhu noci na pondělí.