Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní slavnosti vína na zámku v Bruntále nabídly kvalitní moravská vína i regionální speciality

Celý MS kraj |

Zámecký park v Bruntále se na jeden letní víkend proměnil v místo plné chutí, vůní a hudby. Uskutečnil se tady už 4. ročník oblíbené akce Letní slavnosti vína. Návštěvníky čekala pestrá paleta kvalitních moravských vín i domácích regionálních specialit.

Ema Havelková, ředitelka, Muzeum v Bruntále: “Máme tady přibližně nějakých necelých 15 stánků s tím, že program je takový, jaký si ho lidé udělají. Je to o tom, aby prostě šli stánek od stánku, ochutnali, okoštovali víno, ochutnali místní regionální speciality a potom až je budou bolet nohy tak aby si sedli chviličku na lavičku, aby si poslechli parádní cimbálovou hudbu.”

Organizátoři si zakládají na dlouhodobé spolupráci s vinaři z jižní Moravy – letos přijelo celkem pět vinařství, z nichž některá se slavností účastní už od samého začátku. K ochutnání byl i první letošní burčák.

Ema Havelková, ředitelka, Muzeum v Bruntále: “Návštěvnost nám meziročně krásně stoupá, to znamená, že letos očekáváme rekordní návštěvnost za dobu vlastně, co letní slavnosti vína připravujeme. Je to v celém parku, letos díky rekonstrukci zámku jsme se vlastně přesunuli pod Sala Terenu a do její bezprostřední blízkosti a je to z toho důvodu, že zámek je v tuto chvíli obehnaný lešením tak, aby návštěvníci měli ten svůj komfort a to krásno a aby nebyli součástí té stavby.”
Peter Harvánek (SPD), radní MSK: “Jsem velice rád, že jako MSK můžeme tuto akci podporovat. Je to už 4. ročník a jak vidíte, vyšlo počasí, je tady spoustu lidí, spoustu vyznavačů kvalitního vína, spoustu dobrých značek, to znamená, je tady velice příjemná atmosféra a do toho nám hraje cimbálovka, která teď zrovna zahrála i pár taktů swingové hudby. Jsem tady krátce, obešel jsem pár stánků v rámci ochutnávky a fakticky ta vína jsou tady velice kvalitní, jsou to samé dobré české značky.”
anketa: návštěvníci slavnosti: “Je to po dlouhé době dobrá akce, víno mám červený tramín, chutná, takže je to tady výborné.”
“Dneska je 4. ročník a jsem tu potřetí a toto mám třetí vzorek. Vyzkoušela jsem vlastně ryzlink, vyzkoušela jsem silván, ale za mě ta suchá pálava je úplně perfektní.”
“Velmi se mi tady líbí a moc mi to chutná. Vyzkoušela jsem polosuchá vína skoro všechna tady. Tramín červený, tramín šedý, pálavu a všechny jsou výborný. Každý rok je tady strašně fajn.”
“Je to tady krásné, cimbálka tady pěkně hraje, i když jsem ještě neochutnala víno, protože řídím, tak si dám později a myslím si, že z referencí tady jsem slyšela, že je všechno výborné.”
“Tady tu akci mám hrozně ráda, byli jsme tady už vloni. Víno je úžasné, zkoušíme všechny možné druhy, počasí se taky podařilo celkem, takže jsem spokojená.”
“Víno mám rád velice, jezdím na Jižní Moravu, na kole tam jezdím a tady jsem poprvé. Dal jsem si pálavu polosladkou, chutná mi.”

Letní slavnosti vína v Bruntále tak opět nabídly spojení historie zámeckého parku, chutí moravských vín a živé lidové hudby – atmosféru, na kterou budou návštěvníci dlouho vzpomínat.

Nahlásit chybu


Na zámku v Nové Horce zasedly vlády České a Slovenské republiky

Dnes 14:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na zámku Nová Horka ve Studénce se v úterý před polednem sešla česká a slovenská vláda. Kabinety premiérů Andreje Babiše a Roberta Fica navázaly na společná jednání obou zemí. Na programu bylo podepsání memoranda o prohloubené spolupráci v oblastech od ekonomiky přes dopravu až po energetickou bezpečnost.

Na oběd svíčková nebo filé z candáta. Vlády Česka a Slovenska zasednou na zámku ve Studénce

Včera 10:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zámek Nová Horka ve Studénce bude v úterý hostit společné jednání české a slovenské vlády. Předsedové obou vlád tady podepíší Memorandum o prohloubené spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Slovenské republiky. Společně budou jednat také o podpoře konkurenceschopnosti, dopravní infrastruktuře a energetické bezpečnosti. Na oběd bude svíčková nebo filé z candáta.

Moravskoslezská nemocnice Karviná-Ráj otevřela nové oční centrum za 130 milionů korun

Dnes 8:40 | Karviná | Anna Břenková

Oční oddělení Moravskoslezské nemocnice Karviná-Ráj prošlo celkovou modernizací a přesunulo se do špičkově vybaveného pavilonu. Investice za 130 milionů korun přinesla nové přístroje i lůžkovou stanici pro dlouhodobě nemocné.

Ostrava může být vzorem v odpadovém hospodářství

Ostrava může být inspirací pro další města v oblasti nakládání s odpady. Díky jedinečné třídicí lince končí na skládkách výrazně méně odpadu a městská společnost OZO navíc dokáže velkou část vytříděných materiálů dále využít, ať už prostřednictvím recyklace nebo energetického zpracování.

Mladí fotbalisté z Česka a Slovenska hráli turnaj v Jakubčovicích

Dnes 12:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Ve sportovním areálu v Jakubčovicích nad Odrou hrál druhý ročník turnaje YOUNG4ENERGY CUP určený pro fotbalisty zařazené do mladší přípravky. Na hřištích se utkalo zhruba 400 dětí ve věku do 12 let.

6 zraněných po srážce dvou aut v Bohumíně. Náraz odhodil Golf na chodník, kde smetl chodce

Včera 12:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidič v Bohumíně nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do brzdícího auta. Náraz ho odhodil přímo na muže stojícího u silnice. U nehody jako první zastavila projíždějící sanitka s pacientem. Všech šest mladých účastníků nehody skončilo s lehčími zraněními v nemocnici a policisté nyní vyšetřují přesnou příčinu srážky.

Otužilci symbolicky otevřeli novojičínský Čerťák

Dnes 12:39 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Otužilí plavci, ale i další lidé, kteří ve vodě smočili třeba jen kotníky, symbolicky otevřeli novojičínskou nádrž Čerťák. Akce se udála navzdory počasí, které bylo jaru na hony vzdáleno.

Primátor Karviné rezignaci neplánuje. Věří v očištění ve fotbalové kauze

Včera 18:35 | Karviná | Jiří Cileček

Primátor Karviné Jan Wolf, který čelí obvinění v souvislosti s korupční fotbalovou kauzou, rezignaci odmítá. Na mimořádném briefingu uvedl, že s obviněním nesouhlasí a plně spolupracuje s vyšetřovateli. Věří také, že Karviná nepřijde o prvoligový fotbal.

Studenti frýdlantského gymnázia sehráli muzikál Adéla ještě nevečeřela

Přibližně 500 diváků, kteří zaplnili velký sál Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí, sledovalo jediné veřejné představení studentů místního gymnázia. Ti přepracovali do muzikálu českou komedii Adéla ještě nevečeřela.

Úředníkům se zdála novojičínská radnice fádní, oslovili studenty

Včera 10:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V malou galerii se proměnilo schodiště v budově novojičínské radnice. Dosud fádní bílé stěny nyní zdobí obrazy studentů grafického oboru střední školy Educa.

Hosté ve studiu: Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR

28. režim má zjednodušit fungování firem napříč Evropou

Krádež kabelů z vagonů a hazard na kolejích. Policisté v MS kraji kontrolovali bezpečnost cestujících

Dnes 10:58 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Vstup do kolejiště v zakázaných místech - to je nejčastější nešvar, na který se zaměřili moravskoslezští policisté během mezinárodní akce Crime Prevention Week. Kontrolou prošlo téměř 70 osob na nádražích v Ostravě a Bohumíně. Hlídky řešily nejen hazardéry riskující střet s vlakem, ale i muže s batohem plným kabelů.

Nejmenší samonabíjecí pistole na světě i metrový náboj. Zbraňová amnestie v MS kraji odhalila unikáty

27. března 2026 13:13 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V Moravskoslezském kraji už lidé v rámci zbraňové amnestie odevzdali 150 zbraní a tisíce kusů střeliva. Mezi odevzdanými kousky se objevily i vzácné sběratelské rarity, jako je sedmicentimetrová pistole Kolibri nebo zbraň s tlumičem z konce druhé světové války. Policisté také vyjížděli také k dělostřeleckému náboji.

Colours budou ještě více divadelní. Novinkou bude industriální ocelová scéna

27. března 2026 8:59 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Colours of Ostrava je festival, který se stále rozvíjí a vylepšuje. Není to lehké, protože nás čeká už jeho 23. ročník. Na světové hudební hvězdy jsou už návštěvníci zvyklí a tak se pořadatelé zaměřují na doprovodný program. Letos budou například připraveny hned tři divadelní jeviště a novinkou bude i ocelová scéna.

Konference Defence Tech Innovation 2026

26. března 2026 11:03 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava hostila konferenci Defence Tech Innovation 2026, která otevřela téma moderních obranných technologií a bezpečnosti v širších souvislostech. Setkali se tam zástupci univerzit, výzkumných institucí, průmyslu i státní správy. Právě propojení těchto oblastí je dnes klíčové pro vznik nových technologií a jejich rychlé využití v praxi.

Likvidace dolu ČSM pokračuje další fází

26. března 2026 10:49 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Likvidace Dolu ČSM ve Stonavě už pokročila do další fáze. Z podzemí šachty, nad kterou se tyčí vysoká betonová věž, jsou postupně vytahovány obří nádoby. těmi se z dolu vyváželo vytěžené uhlí.

Letní slavnosti vína na zámku v Bruntále nabídly kvalitní moravská vína i regionální speciality
Vydáno 23. září 2025 15:40, Celý MS kraj, Yvona Fajtová
Zámecký park v Bruntále se na jeden letní víkend proměnil v místo plné chutí, vůní a hudby. Uskutečnil se tady už 4. ročník oblíbené akce Letní slavnosti vína. Návštěvníky čekala pestrá paleta kvalitních moravských vín i domácích regionálních specialit.

Ema Havelková, ředitelka, Muzeum v Bruntále: “Máme tady přibližně nějakých necelých 15 stánků s tím, že program je takový, jaký si ho lidé udělají. Je to o tom, aby prostě šli stánek od stánku, ochutnali, okoštovali víno, ochutnali místní regionální speciality a potom až je budou bolet nohy tak aby si sedli chviličku na lavičku, aby si poslechli parádní cimbálovou hudbu.”

Organizátoři si zakládají na dlouhodobé spolupráci s vinaři z jižní Moravy – letos přijelo celkem pět vinařství, z nichž některá se slavností účastní už od samého začátku. K ochutnání byl i první letošní burčák.

Ema Havelková, ředitelka, Muzeum v Bruntále: “Návštěvnost nám meziročně krásně stoupá, to znamená, že letos očekáváme rekordní návštěvnost za dobu vlastně, co letní slavnosti vína připravujeme. Je to v celém parku, letos díky rekonstrukci zámku jsme se vlastně přesunuli pod Sala Terenu a do její bezprostřední blízkosti a je to z toho důvodu, že zámek je v tuto chvíli obehnaný lešením tak, aby návštěvníci měli ten svůj komfort a to krásno a aby nebyli součástí té stavby.”
Peter Harvánek (SPD), radní MSK: “Jsem velice rád, že jako MSK můžeme tuto akci podporovat. Je to už 4. ročník a jak vidíte, vyšlo počasí, je tady spoustu lidí, spoustu vyznavačů kvalitního vína, spoustu dobrých značek, to znamená, je tady velice příjemná atmosféra a do toho nám hraje cimbálovka, která teď zrovna zahrála i pár taktů swingové hudby. Jsem tady krátce, obešel jsem pár stánků v rámci ochutnávky a fakticky ta vína jsou tady velice kvalitní, jsou to samé dobré české značky.”
anketa: návštěvníci slavnosti: “Je to po dlouhé době dobrá akce, víno mám červený tramín, chutná, takže je to tady výborné.”
“Dneska je 4. ročník a jsem tu potřetí a toto mám třetí vzorek. Vyzkoušela jsem vlastně ryzlink, vyzkoušela jsem silván, ale za mě ta suchá pálava je úplně perfektní.”
“Velmi se mi tady líbí a moc mi to chutná. Vyzkoušela jsem polosuchá vína skoro všechna tady. Tramín červený, tramín šedý, pálavu a všechny jsou výborný. Každý rok je tady strašně fajn.”
“Je to tady krásné, cimbálka tady pěkně hraje, i když jsem ještě neochutnala víno, protože řídím, tak si dám později a myslím si, že z referencí tady jsem slyšela, že je všechno výborné.”
“Tady tu akci mám hrozně ráda, byli jsme tady už vloni. Víno je úžasné, zkoušíme všechny možné druhy, počasí se taky podařilo celkem, takže jsem spokojená.”
“Víno mám rád velice, jezdím na Jižní Moravu, na kole tam jezdím a tady jsem poprvé. Dal jsem si pálavu polosladkou, chutná mi.”

Letní slavnosti vína v Bruntále tak opět nabídly spojení historie zámeckého parku, chutí moravských vín a živé lidové hudby – atmosféru, na kterou budou návštěvníci dlouho vzpomínat.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000050761/letni-slavnosti-vina-na-zamku-v-bruntale-nabidly-kvalitni-moravska-vina-i-regionalni-speciality