Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policii v Moravskoslezském kraji posílilo 28 policistů

Celý MS kraj |

V rámci zvyšování bezpečnosti občanů v Moravskoslezském kraji rozšířilo řady Policie České republiky 28 nováčků. Ti ve čtvrtek složili slavnostní slib a v příštích dnech nastoupí na jednotlivá oddělení po celém našem regionu.

Tímto slibem ukončilo 28 nových policistů svůj výcvik a stalo se plnohodnotnými členy Policie České republiky. Před sebou ještě mají základní odbornou přípravu a pak už budou rozděleni na služebny.

Tomáš Kužel, ředitel policie ČR MS kraje: “K 1.1.2016 jsme naplnili stav, který jsem měli přidělen v loňském roce - 4025 policistů. Nicméně obdrželi jsme další volná služební místa.”

Nejčetnějších posil se dočká Ostrava, kde je přiděleno 13 nových policistů. Po 4 mužích pak dostanou oddělení na Frýdeckomístecku, Bruntálsku a Karvinsku. Dva jdou na Novojičínsko a poslední do Opavy.

anketa: policejní nováčci: 1/ “Očekávám práci různorodou , určitě zajímavou ale zároveň zodpovědnou a náročnou.” 2/ “Já jsem chtěl vždycky dělat policistu, ale nastoupil jsem do civilního zaměstnání. Nebylo to to pravé.”

Noví policisté mají mezi 20 a 38 lety a zajímavé je ti to, že mezi nimi není žádní žena. Loni se k policii v našem kraji přihlásilo 600 uchazečů a z nich bylo vybráno 140. Hned 200 jich vypadlo kvůli nezvládnutým psychotestům.

Nahlásit chybu


K tématu

Policisté cvičili zásah proti střelci na univerzitě. Studenti posloužili jako figuranti

4. dubna 2025 11:03 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Policisté, ale také hasiči či zdravotnická záchranná služba velmi často procvičují nejrůznější postupy a situace, aby mohli v případě potřeby co nejrychleji reagovat. Tentokrát se ale v Ostravě uskutečnilo svých rozsahem výjimečné cvičení - zásah proti střelci budově univerzity

Krajský úřad MSK se otevřel veřejnosti. Prezentovaly se i školy a IZS

29. září 2025 14:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Krajský úřad v Ostravě otevřel své dveře veřejnosti. Návštěvníci měli možnost projít si prostory hejtmanství, nahlédnout do kanceláře hejtmana a zažít program plný technologií, ukázek složek IZS i prezentací škol.

Nejlepší logo vymysleli gymnazisté z Hrabůvky. Studentská firma vyrábí voskové ubrousky

19. ledna 2026 13:16 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Střední školy z celého Moravskoslezského kraje se utkaly v soutěži o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Jejich úkolem bylo ale nejen vytvořit logo, museli firmu také založit a rozjet. Středoškoláci se shodli, že nejtěžší bylo vymyslet produkt, který by na trhu nabídli.


Profesní diagnostika pomůže nejen při změně povolání, v Karviné se uskutečnila v knihovně

Dnes 7:42 | Karviná | Gabriela Stašová

V Regionální knihovně Karviná se uskutečnilo odpoledne s profesní diagnostikou, která může lidem pomoci například když chtějí změnit povolání nebo se rozhodují, pro jakou práci se vlastně hodí.

Ostrava zajistila zimní tábor pro 40 dětí z ukrajinského Dnipra

Dnes 11:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Čtyřicet dětí z ukrajinského Dnipra tráví první polovinu března mimo realitu válkou zasažené země. Partnerské město Ostrava pro ně připravilo zimní pobytový tábor nejen v Beskydech a dalších místech. Děti čeká dvanáct dnů plných výletů, sportu i kreativních aktivit.

Lidé se zapojili do plánování vnitrobloku na Šumbarku

Včera 8:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Radnice v Havířově chce postupně revitalizovat vnitrobloky. Do plánování jejich podoby se mohou zapojit i samotní občané. Veřejné projednání připravované revitalizace vnitrobloku mezi ulicemi Marie Pujmanové a Mládí se uskutečnilo v městské knihovně.

Děti se na přednášce dozvěděly, jak moc je sociální sítě ovlivňují

Mnoho nových informací o tom, jak fungují a jak ovlivňují člověka sociální sítě, se dozvěděli školáci, kteří se účastnili přednášky v Kulturním centru.

Projekt Náš sad pokračuje, sýkorníky už visí v parku Boženy Němcové

Dnes 7:35 | Karviná | Gabriela Stašová

Město Karviná pokračuje v projektu Náš sad. V tuto chvíli byly v parku Boženy Němcové zavěšeny ptačí budky - takzvané sýkorníky - a ptáci, kteří se v nich uhnízdí, by měli pomoci v boji proti parazitickému jmelí.

Slezské zemské muzeum zahájilo rekultivaci a budoucí zpřístupnění historické štoly v Arboretu Nový Dvůr

Včera 15:46 | Opava | Yvona Fajtová

Slezské zemské muzeum slavnostně zahájilo rekultivaci a budoucí zpřístupnění historické štoly Quido I v Arboretu Nový dvůr u Opavy. Důlní dílo, které nese jméno zakladatele arboreta Kvída Rýdla, se má stát novou součástí prohlídkové trasy i připravované stálé expozice.

Zdravotní střediska v Horní Suché čeká po letech oprava

Včera 8:35 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

V Horní Suché se připravuje rekonstrukce budov zdravotních středisek. Obec si nechala zpracovat odborný posudek jejich technického stavu. Radnice chce práce naplánovat tak, aby nebyl omezen provoz ordinací.

Cena hejtmana pro Jana Štefelu, do Síně slávy byl uveden Luděk Mikloško

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Skokan do výšky Jan Štefela se stal nejlepším sportovcem MS kraje za rok 2025. Cenu hejtmana převzal na vydařeném galavečeru v Domě kultury v Karviné. Do Síně slávy byl uveden fotbalový brankář Luděk Mikloško.

Bytové domy na Zelené v Ostravě-Mariánských Horách procházejí rekonstrukcí

5. března 2026 21:13 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V Ostravě-Mariánských Horách pokračují opravy městských bytových domů. Aktuálně se rekonstrukce týká čtyř vchodů na ulici Zelená.

Gynekoložka v Havířově vysvětlovala, co se děje s tělem ženy po čtyřicítce

Včera 9:00 | Havířov | Bára Kelnerová

Přednáška gynekoložky Timey Dobošové o změnách ženského těla po čtyřicítce přilákala do Havířova velké množství zájemkyň. Setkání je součástí cyklu osvětových přednášek o ženském zdraví, které ve městě podporuje také magistrát.

104. narozeniny oslavil Jan Ihnatík. Veterán z II. světové války žije v Ostravě

Dnes 12:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Přežil gulag, bojoval v nejtvrdších bitvách druhé světové války a byl třikrát raněn. Válečný veterán plukovník ve výslužbě Jan Ihnatík oslavil začátkem března úctyhodné 104. narozeniny. S manželkou žije v Ostravě.

Octavie shořela u frekventované křižovatky v Ostravě

Včera 16:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V řadě aut čekajících na zelenou začala v pátek po poledni hořet v Ostravě starší Škoda Octavia. Oheň uhasili až přivolaní hasiči. Škoda byla odhadnuta na 10 tisíc korun.

Hosté ve studiu: Šárka Šimoňáková (ANO), náměstkyně hejtmana MS kraje

5. března 2026 15:22 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Transformační projekty hýbou krajem, CEPIS v Karviné se začíná stavět

V Dobré se začal stavět rondel, má zabránit tragickým nehodám

5. března 2026 12:54 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Riziková křižovatka v obci Dobrá na Frýdecko-Místecku bude přestavěna na rondel. Ten by měl zabránit vážným kolizím, které se tam dosud stávají.

Stavba podjezdu ve Studénce uzavře od 7. března železniční přejezd

5. března 2026 11:40 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Projekt podjezdu pod železniční tratí ve Studénce vstupuje do druhé fáze. Stavba, která má nahradit frekventovaný přejezd v ulici Nádražní – místo tragické srážky kamionu s Pendolinem – si vyžádá úplné uzavření komunikace pro auta od 7. března.

Lidé poslali ženě dopředu za dovolenou 23,4 milionu korun a nikam neodjeli

5. března 2026 11:31 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na 300 poškozených napříč celou republikou. Škoda téměř 23,4 milionu korun. 33letá žena nabízela čtyři roky na sociálních sítích zájezdy do exotických destinací za desítky tisíc. O klienty mělo být kompletně postaráno. Peníze si nechala posílat dopředu, ale nic nezařídila. Moravskoslezští kriminalisté na případu pracují už tři roky a nyní ženu obvinili ze zvlášť závažného zločinu podvodu. Žena je ale na útěku v zahraničí.

Policii v Moravskoslezském kraji posílilo 28 policistů
Vydáno 8. ledna 2016 11:35, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
V rámci zvyšování bezpečnosti občanů v Moravskoslezském kraji rozšířilo řady Policie České republiky 28 nováčků. Ti ve čtvrtek složili slavnostní slib a v příštích dnech nastoupí na jednotlivá oddělení po celém našem regionu.

Tímto slibem ukončilo 28 nových policistů svůj výcvik a stalo se plnohodnotnými členy Policie České republiky. Před sebou ještě mají základní odbornou přípravu a pak už budou rozděleni na služebny.

Tomáš Kužel, ředitel policie ČR MS kraje: “K 1.1.2016 jsme naplnili stav, který jsem měli přidělen v loňském roce - 4025 policistů. Nicméně obdrželi jsme další volná služební místa.”

Nejčetnějších posil se dočká Ostrava, kde je přiděleno 13 nových policistů. Po 4 mužích pak dostanou oddělení na Frýdeckomístecku, Bruntálsku a Karvinsku. Dva jdou na Novojičínsko a poslední do Opavy.

anketa: policejní nováčci: 1/ “Očekávám práci různorodou , určitě zajímavou ale zároveň zodpovědnou a náročnou.” 2/ “Já jsem chtěl vždycky dělat policistu, ale nastoupil jsem do civilního zaměstnání. Nebylo to to pravé.”

Noví policisté mají mezi 20 a 38 lety a zajímavé je ti to, že mezi nimi není žádní žena. Loni se k policii v našem kraji přihlásilo 600 uchazečů a z nich bylo vybráno 140. Hned 200 jich vypadlo kvůli nezvládnutým psychotestům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/19518/policii-v-moravskoslezskem-kraji-posililo-28-policistu