Reklama

Studenty vyučoval hejtman MS kraje Miroslav Novák

Přesně v duchu známého hesla “škola hrou” se uskutečnilo na krajském úřadě v Ostravě neobvyklé vyučování. Vybrané středoškoláky z celého regionu totiž vzdělával samotný hejtman Miroslav Novák a nešetřil je. Museli dokonce zvládnout i test.

Reklama

Na krajském úřadě bylo ve středu velmi rušno i když zájem o kotlíkové dotace už opadá. Budovu tentokrát zaplavili studenti středních škol ze 6 měst. Bylo jich asi 70, tedy právě tolik , aby se vešli do síně zastupitelstva, které má v našem kraji 65 členů.

Petra Špornová, mluvčí MS kraje: “Připravili jsme dvouhodinovku, ve které se budou zdokonalovat v základech společenských věd zábavnou formou, aby se něco dozvěděli o MS kraji jako takovém a také o tom, co je to vlastně krajský úřad, jaké jsou kompetence a základní věci.”

Vyučujícím byl přímo hejtman Miroslav Novák, který měl připravenu prezentaci základních informací o kraji.

Miroslav Novák (ČSSD), hejtman MS kraje: “Setkání se studenty je výborné a mám to rád, protože mám přibližně stejně staré děti a vždycky u toho omládnu.”

Hejtman neušetřil studenty ani testu znalostí o našem kraji, kde například odpovídali na otázku: “Co je na střeše Krajského úřadu.” Pokud pozorně poslouchali vědí, že solární kolektory.

anketa: studenti 1/”Já myslím, že je to super se seznámit s politickým prostředím.” 2/”Mi se to líbí.”

Hejtman také ze sedmi studentů udělal své náměstky a řešil s nimi některé problémy. Nakonec museli dokonce odpovídat na dotazy novinářů.
Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 26 000 Kč

Detail

družstvo BANDURKA.I & SPOL.
Frýdek-Místek
od 19 850 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu