Tady se můžete podívat jak mohou skončit případy domácího násilí. V říjnu 2015 byl na dva půl roku vězení odsouzen 22letý Radek Harabiš z Ostravy. Svou družku týral asi 6 let a kdo ví jak by to skončilo, kdyby nedostala strach o své dítě. Policii totiž zavolala až ve chvíli, kdy vyhrožoval, že dítě zabije. Před tím ji ale dlouhodobě týral.
David Bartoš, státní zástupce: “Měl jí napadat údery pěstí, údery otevřenou dlaní, ale také za pomocí různých předmětů. Například pomocí dřevěných tyčí nebo řetězů. Tím ji opakovaně způsoboval velmi závažná poranění.”
Podobné případy nejsou v Ostravě výjimečné. Loni bylo vykázáno kvůli domácímu násilí z bytu 52 osob. Příčinou násilí byly ve většině případů manželské či partnerské spory. Přibylo také případů užití zbraně jako je nůž, boxer i basebalová pálka. V Ostravě funguje speciální tým policistů, který se těmito případy zabývá a i proto je počet vykázaných tak vysoký. Pomáhá také Bíly kruh bezpečí.
Lucie Paprsteinová, vedoucí Intervenčního centra Ostrava: “Pro oběti domácího násilí je velmi těžké udělat první krok, který by měl spočívat v tom, že musí někoho požádat o pomoc. Je jedno koho. Jestli to bude policie, intervenční centrum, kamarádka nebo sociální pracovnice.”
V celém kraji počet případů domácího násilí naopak poklesl. Bylo jich 118, což je o 8 méně než v roce předchozím. Vede Ostrava před Opavou. Nejméně vykázaných je pak na Bruntálsku.