Mimořádná zpráva:
Načítám...

Přehled zpráv

  • Načítám...

Klimkovice pořádají 11. ročník Kytarobití

Celý MS kraj |

Dnešním hostem ve studiu je místostarosta Klimkovic Petr Večerka. Zve nás na 11. ročník folkového a country festivalu Kytarobití, který se uskuteční v sobotu, 12. června v klimkovickém zámeckém parku.

TV Polar: Pane Večerko, vzpomeňme nejdříve alespoň stručně historii tohoto pěkného festivalu...

PV: "Předešlých deset ročníků Kytarobití pořádala trampská osada Psanci a hlavním duchem festivalu byl pan Slim Mazolini - výborný člověk, celoživotní tramp. Bavilo ho to, zabýval se trampskou country hudbou. Festival probíhal vždy v Klimkovicích, i když trampská osada Psanci je z Ostravy. Asi to prostředí zámeckého parku je lákalo. Festival skončil loni a nám přišlo, že je škoda nepokračovat v té dlouholeté tradici."

TV Polar: Takže vy letos poprvé berete pod svá křídla tento festival. Psanci už to nechtěli dál dělat?

PV: "My jsme byli vždy s festivalem úzce spjati, vždy jsme byli hlavním sponzorem a spolupracovali jsme i na při přípravě, ale bohužel pan Mazolini již není mezi námi a trampská osada Psanci se rozhodla v pořádání Kytarobití již nepokračovat, takže pokračujeme jako hlavní pořadatel my."

TV Polar: Festival měl v minulých ročnících hodně zajímavé účinkující - mohl byste alespoň některé zmínit?

PV: "Můžu jmenovat např. Wabiho Daňka, Poutníky, Pavlínu Jíšovou, Pepu Streichela, Pavla Bobka, kapelu Fleret, takže si myslím, že vždycky bylo co poslouchat."

TV Polar: Jaké účinkující se vám podařilo získat letos?

PV: "My se od stylu country snažíme odejít trošičku i do jiných žánrů, udělat festival více , multižánrový, aby si každý našel to svoje a strávil v Klimkovicích příjemné odpoledne a večer. Letos opět přijede ostravská legenda Pepa Streichel, dále několikanásobný vítěz minulých ročníků kapela Kelt Grass Band, což je živá, rychlá keltská muzika, krásná k poslechu i k podívání."

TV Polar: Zmínil jste vítěze minulých ročníků - bude i ten letošní ročník Kytarobití soutěžní?

PV: "Od té soutěžní části jsme upustili a festival již bereme jen jako přehlídku hudby."

TV Polar: Na závěr ještě zmíníme pár důležitých údajů: festival se uskuteční v sobotu, 12. června, v kolik hodin začne a bude mít nějaký doprovodný program?

PV: "Festival odstartuje ve dvě hodiny odpoledne, přičemž děti mají vstup zdarma, samotná přehlídka končí někdy kolem sedmé, osmé večer a potom pokračuje zábava podle zájmu publika až do pozdních večerních hodin. A co se týče doprovodného programu - pro děti máme jízdy na koni, střelbu z luku, prostě zábavný program, který se váže ke country a trampingu."

Nahlásit chybu


Zásah policie u nemocnice ve Frýdku-Místku kvůli podezření na ozbrojeného člověka, nebezpečí ale už nehrozí

Dnes 10:30 | Frýdek-Místek | Lukáš Zavadil

Rozsáhlý policejní zásah vyvolalo v neděli ráno oznámení o konfliktu dvou lidí před Moravskoslezskou nemocnicí Frýdek-Místek. Jeden z účastníků mohl být podle oznamovatele ozbrojený. Policisté proto na místo vyslali všechny dostupné síly a prohledali také prostory nemocnice. Možnou podezřelou osobu zadrželi, informace o zbrani se ale nepotvrdila.

Kamion měl pneumatiku sjetou až na kord a vezl nebezpečný náklad

Dnes 8:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Chybějící brzdový kotouč, únik motorového oleje i téměř 24 tun nebezpečného nákladu převáženého na soupravě s pneumatikou sjetou až na kord. Inspektoři silniční dopravy INSID odhalili během dvou dnů v Moravskoslezském kraji tři nákladní vozidla s mimořádně závažnými technickými závadami. Všem zakázali další jízdu. V jednom případě museli zasahovat také hasiči.

Jedenáctiletá dívka spadla ze skály na Jablunkovsku

Včera 17:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Teprve jedenáctiletá dívka spadla ze skály nedaleko turistické chaty Gírová na Jablunkovsku. Jako první u ní byl profesionální hasič z Třince s manželkou, zdravotní sestrou. Byli totiž s rodinou během volna v Beskydech. Poté přispěchali další hasiči, záchranáři i vrtulník.

Fanoušci Baníku pochodovali Opavou, rizikový zápas skončil 1:1

23. října 2026 20:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Páteční fotbalové utkání SFC Opava s rezervou Baníku Ostrava provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření i několik incidentů. Policisté řešili podezření z loupeže, pyrotechniku, hořící předměty i poškození stadionu. Jeden člověk byl zadržen a tři zajištěni. Samotný zápas skončil remízou 1:1.

Děti na Myslíku vyrazily na večerní strašidelnou stezku

Včera 8:56 | Palkovice | Libor Běčák

Na večerní stezku plnou úkolů, překvapení a strašidel vyrazily děti, které se zúčastnily tradičního branného dne na Myslíku. Nechyběla ani jízda na koních nebo závěrečné opékání párků.

Bohumínsko je chráněno před povodněmi, na Novojičínsku se buduje suchá nádrž

23. října 2026 11:04 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Povodí Odry pokračuje v ochraně měst a obcí před velkou vodou. V Bohumíně dokončilo soustavu protipovodňových staveb, v Ostravě připravuje zvýšení vybraných hrází. Další opatření mají při přívalových srážkách zpomalit odtok vody směrem ke Klimkovicím a Polance nad Odrou.

Vedení Frýdku-Místku se ujme dvoukoalice Naše Město F-M a Společně, primátorem Petr Korč

23. října 2026 11:10 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Novou vládnoucí koalici ve Frýdku-Místku utvoří dva vítězné subjekty v komunálních volbách: hnutí Naše Město F-M a koalice Společně pro Frýdek-Místek. Primátorem bude opět lídr Našeho Města F-M a nově zvolený senátor Petr Korč, který město vedl posledních 5 let.

83letý senior srazil na přechodu 73letou ženu, ta skončila v nemocnici

23. října 2026 14:13 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V Hlučíně srazil 83letý muž o deset let mladší ženu, která přecházela po přechodu pro chodce. Utrpěla poranění hlavy, krku, hrudníku, horní končetiny a skončila v nemocnici.

Sídliště Přemyslovců v Ostravě-Mariánských Horách prochází rozsáhlou revitalizací

22. října 2026 14:47 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Rozsáhlou proměnou prochází dvůr v ulici Strmé na sídlišti Přemyslovců v Ostravě-Mariánských Horách. Revitalizace veřejného prostoru začala letos v létě a potrvá až do roku 2028. Náklady dosáhnou přibližně 41 milionů korun. Radnici se na projekt podařilo získat také dotaci.

Auto narazilo do stromu na Bruntálsku, zaklíněnou řidičku museli vyprostit hasiči

23. října 2026 14:49 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidička vyjela z nezjištěných příčin mimo silnici a narazila do stromu. U dopravní nehody osobního auta v Široké Nivě na Bruntálsku zasahovaly v pátek 23. října všechny složky IZS. Hasiči museli zraněnou a zaklíněnou ženu vystříhat pomocí hydraulického zařízení a přes zadní část vozu ji předat zdravotníkům.

Kamion měl pneumatiku sjetou až na kord a vezl nebezpečný náklad

Dnes 8:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Chybějící brzdový kotouč, únik motorového oleje i téměř 24 tun nebezpečného nákladu převáženého na soupravě s pneumatikou sjetou až na kord. Inspektoři silniční dopravy INSID odhalili během dvou dnů v Moravskoslezském kraji tři nákladní vozidla s mimořádně závažnými technickými závadami. Všem zakázali další jízdu. V jednom případě museli zasahovat také hasiči.

Jedenáctiletá dívka spadla ze skály na Jablunkovsku

Včera 17:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Teprve jedenáctiletá dívka spadla ze skály nedaleko turistické chaty Gírová na Jablunkovsku. Jako první u ní byl profesionální hasič z Třince s manželkou, zdravotní sestrou. Byli totiž s rodinou během volna v Beskydech. Poté přispěchali další hasiči, záchranáři i vrtulník.

Fanoušci Baníku pochodovali Opavou, rizikový zápas skončil 1:1

23. října 2026 20:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Páteční fotbalové utkání SFC Opava s rezervou Baníku Ostrava provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření i několik incidentů. Policisté řešili podezření z loupeže, pyrotechniku, hořící předměty i poškození stadionu. Jeden člověk byl zadržen a tři zajištěni. Samotný zápas skončil remízou 1:1.

Auto narazilo do stromu na Bruntálsku, zaklíněnou řidičku museli vyprostit hasiči

23. října 2026 14:49 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidička vyjela z nezjištěných příčin mimo silnici a narazila do stromu. U dopravní nehody osobního auta v Široké Nivě na Bruntálsku zasahovaly v pátek 23. října všechny složky IZS. Hasiči museli zraněnou a zaklíněnou ženu vystříhat pomocí hydraulického zařízení a přes zadní část vozu ji předat zdravotníkům.

83letý senior srazil na přechodu 73letou ženu, ta skončila v nemocnici

23. října 2026 14:13 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V Hlučíně srazil 83letý muž o deset let mladší ženu, která přecházela po přechodu pro chodce. Utrpěla poranění hlavy, krku, hrudníku, horní končetiny a skončila v nemocnici.

Historický areál pily v Ostravici se mění v nové společenské centrum

23. října 2026 12:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlou proměnou prochází areál bývalé arcibiskupské pily v Ostravici. Historické průmyslové objekty už byly zrekonstruovány a nyní se připravuje jejich využití pro kulturní, sportovní a další společenské aktivity. Další část areálu bude sloužit bydlení.

Klimkovice pořádají 11. ročník Kytarobití
Vydáno 10. června 2010 0:00, Celý MS kraj, Eva Panošová
Dnešním hostem ve studiu je místostarosta Klimkovic Petr Večerka. Zve nás na 11. ročník folkového a country festivalu Kytarobití, který se uskuteční v sobotu, 12. června v klimkovickém zámeckém parku.

TV Polar: Pane Večerko, vzpomeňme nejdříve alespoň stručně historii tohoto pěkného festivalu...

PV: "Předešlých deset ročníků Kytarobití pořádala trampská osada Psanci a hlavním duchem festivalu byl pan Slim Mazolini - výborný člověk, celoživotní tramp. Bavilo ho to, zabýval se trampskou country hudbou. Festival probíhal vždy v Klimkovicích, i když trampská osada Psanci je z Ostravy. Asi to prostředí zámeckého parku je lákalo. Festival skončil loni a nám přišlo, že je škoda nepokračovat v té dlouholeté tradici."

TV Polar: Takže vy letos poprvé berete pod svá křídla tento festival. Psanci už to nechtěli dál dělat?

PV: "My jsme byli vždy s festivalem úzce spjati, vždy jsme byli hlavním sponzorem a spolupracovali jsme i na při přípravě, ale bohužel pan Mazolini již není mezi námi a trampská osada Psanci se rozhodla v pořádání Kytarobití již nepokračovat, takže pokračujeme jako hlavní pořadatel my."

TV Polar: Festival měl v minulých ročnících hodně zajímavé účinkující - mohl byste alespoň některé zmínit?

PV: "Můžu jmenovat např. Wabiho Daňka, Poutníky, Pavlínu Jíšovou, Pepu Streichela, Pavla Bobka, kapelu Fleret, takže si myslím, že vždycky bylo co poslouchat."

TV Polar: Jaké účinkující se vám podařilo získat letos?

PV: "My se od stylu country snažíme odejít trošičku i do jiných žánrů, udělat festival více , multižánrový, aby si každý našel to svoje a strávil v Klimkovicích příjemné odpoledne a večer. Letos opět přijede ostravská legenda Pepa Streichel, dále několikanásobný vítěz minulých ročníků kapela Kelt Grass Band, což je živá, rychlá keltská muzika, krásná k poslechu i k podívání."

TV Polar: Zmínil jste vítěze minulých ročníků - bude i ten letošní ročník Kytarobití soutěžní?

PV: "Od té soutěžní části jsme upustili a festival již bereme jen jako přehlídku hudby."

TV Polar: Na závěr ještě zmíníme pár důležitých údajů: festival se uskuteční v sobotu, 12. června, v kolik hodin začne a bude mít nějaký doprovodný program?

PV: "Festival odstartuje ve dvě hodiny odpoledne, přičemž děti mají vstup zdarma, samotná přehlídka končí někdy kolem sedmé, osmé večer a potom pokračuje zábava podle zájmu publika až do pozdních večerních hodin. A co se týče doprovodného programu - pro děti máme jízdy na koni, střelbu z luku, prostě zábavný program, který se váže ke country a trampingu."

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/4066/klimkovice-poradaji-11-rocnik-kytarobiti